Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa Nr 93
Zespół szkół
Adres
Umultowska 114, 61-614 Poznań
Telefon
61 102 13 74
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dominika Naworska
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa Nr 93
Opis

Szkoła Podstawowa nr 93 jest częścią Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu. Mieści się na ul. Umultowskiej 114 w pięknym otoczeniu Różanego Potoku. To na pewno najmłodsza z poznańskich szkół, bowiem otworzono ją we wrześniu 2018 roku.

Szkoła jest nowoczesną placówką oświatową. Przestronne pracownie wyposażone są w tablice interaktywne, nowoczesne komputery, pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia zajęć z języków obcych i wszystkich przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Sercem szkoły jest biblioteka umieszczona w jej centrum. Bardzo nowoczesna, z bogatym księgozbiorem, drogi do niej prowadzą ze wszystkich miejsc placówki. Szkoła posiada nowoczesne i doskonale wyposażone zaplecze sportowe. Pełnowymiarową salę gimnastyczną, boiska ze sztucznymi nawierzchniami i bieżnię przygotowaną do treningów z lekkiej atletyki.

Uczniowie szkoły 93 korzystają ze stołówki, w której na miejscu przygotowywane są smaczne posiłki. Mają zapewnioną opiekę szkolnej pielęgniarki. Obiekt jest w pełni monitorowany. Lekcje prowadzone są w systemie jednozmianowym. Dzieci mogą korzystać z dwóch świetlic, otwartych od 6.30 do 17.00.

Wychowankowie szkoły motywowani są do rozwoju na wielu płaszczyznach. Do ambitnych zadań w dziedzinie nauki, do rozwoju w sporcie, do zajęć artystycznych oraz do pomocy innym – w Szkolnym Wolontariacie

Zajęcia dodatkowe: koło matematyczne, koło chemiczne, koło przyrodnicze, koło historyczne, koło plastyczne, koło gier planszowych – strategicznych, ekonomicznych i logicznych, zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, zajęcia teatralne, zajęcia sportowe: piłka ręczna, tenis stołowy, piłka siatkowa, piłka koszykowa, Chór, wiele twórczych dodatkowych zajęć dla uczniów nauczania wczesnoszkolnego.

Języki
angielski, niemiecki
Drzwi otwarte

Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji