Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa Nr 93
Zespół szkół
Adres
Umultowska 114, 61-614 Poznań
Telefon
61 102 13 74
E-mail
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa Nr 93
Opis

Szkoła Podstawowa nr 93 jest częścią Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu. Mieści się na ul. Umultowskiej 114 w pięknym otoczeniu Różanego Potoku. To na pewno najmłodsza z poznańskich szkół, bowiem otworzono ją we wrześniu 2018 roku.

Szkoła jest nowoczesną placówką oświatową. Przestronne pracownie wyposażone są w tablice interaktywne, nowoczesne komputery, pomoce naukowe potrzebne do prowadzenia zajęć z języków obcych i wszystkich przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Sercem szkoły jest biblioteka umieszczona w jej centrum. Bardzo nowoczesna, z bogatym księgozbiorem, drogi do niej prowadzą ze wszystkich miejsc placówki. Szkoła posiada nowoczesne i doskonale wyposażone zaplecze sportowe. Pełnowymiarową salę gimnastyczną, boiska ze sztucznymi nawierzchniami i bieżnię przygotowaną do treningów z lekkiej atletyki.

Uczniowie szkoły 93 korzystają ze stołówki, w której na miejscu przygotowywane są smaczne posiłki. Mają zapewnioną opiekę szkolnej pielęgniarki. Obiekt jest w pełni monitorowany. Lekcje prowadzone są w systemie jednozmianowym. Dzieci mogą korzystać z dwóch świetlic, otwartych od 6.30 do 17.00.

Wychowankowie szkoły motywowani są do rozwoju na wielu płaszczyznach. Do ambitnych zadań w dziedzinie nauki, do rozwoju w sporcie, do zajęć artystycznych oraz do pomocy innym – w Szkolnym Wolontariacie

Zajęcia dodatkowe: koło matematyczne, koło chemiczne, koło przyrodnicze, koło historyczne, koło plastyczne, koło gier planszowych – strategicznych, ekonomicznych i logicznych, zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, zajęcia teatralne, zajęcia sportowe: piłka ręczna, tenis stołowy, piłka siatkowa, piłka koszykowa, Chór, wiele twórczych dodatkowych zajęć dla uczniów nauczania wczesnoszkolnego.

Języki
angielski, niemiecki
Drzwi otwarte
Zapraszamy na drzwi otwarte 1.04.2020r o godzinie 17:00-19:00
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe