Poznań
Przedszkole
Publiczne Przedszkole "Misia Colargola"
Adres
Za Cytadelą 120, 61-659 Poznań
Telefon
61 8205631, 572 790 628, 505 228 258
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Hanna Ciechanowska
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole Misia Colargola to parterowy pawilon usytuowany w sąsiedztwie Parku Cytadela w dzielnicy Stare Winogrady.  W placówce jest 6 sal dydaktycznych wyposażonych w sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne, stosownie do wieku przebywających w nich dzieci. Sale są duże, przestronne jasne.  Przy każdej sali znajduje się szatnia i łazienka dla każdej grupy dzieci. Prowadzimy własną, smaczną domową kuchnię. Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem, który wyposażony jest w bezpieczny, ekologiczny sprzęt do zabaw a na co dzień korzystamy również ze spacerów na Cytadeli.


 


Osiągnięcia

 

NASZYM NAJWIĘKSZYM OSIĄGNIĘCIEM JEST SZCZĘŚLIWE I WSZECHSTRONNIE ROZWIJAJĄCE SIĘ DZIECKO ZGODNIE ZE SŁOWAMI KORCZAKA:                                                                                                                                        " Dziecko nie może myśleć «jak dorosły», ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych; brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało "
A MY NAUCZYCIELE,  WYCHOWANIE TRAKTUJEMY JAKO   "zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…"

Chcesz wiedzieć o nas więcej - zajrzyj na stronę naszego przedszkola....

Dodatkowe zajęcia

Proponujemy dzieciom bezpłatny udział w zajęciach:
rytmiki, tańca, nauki języka angielskiego z lektorem  szkoły  "Kraina Baśni", nauki gry w szachy, gimnastyki ogólnorozwojowej , katechezy, logopedii, treningi piłkarskie Akademii Reissa, zajęcia plastyczno-teatralne w MDK nr2. Rodzicom zapewniamy bezpłatne konsultacje z psychologiem oraz udział w spotkaniach "Pracownia Rodzica".
Maluszki zapraszamy w sierpniu  na cykl zajęć adaptacyjnych "Misiaczkowo".Godziny otwarcia uwagi
Dzieci są przyprowadzane, jeśli jedzą śniadanie do g.8.15. W szczególnych przypadkach, po uzgodnieniu z rodzicami, mogą przychodzić na godz. 9.00
Przedszkole ma zawsze  przerwę wakacyjną w lipcu.

Godziny otwarcia od
od godz.7.00 - godz.17.00
Historia
Przedszkole Misia Colargola powstało w 1977 roku.
Organ prowadzący
mgr Hanna Ciechanowska, placówka niesamorządowa
Drzwi otwarte

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
30
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych