Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 100 Mali Poznaniacy
Adres
Swoboda 57, 60-391 Poznań
Telefon
618671157
Fax
618671157
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Hanna Borowczak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 100 Mali Poznaniacy
Opis
Przedszkole nr 100 "Mali Poznaniacy" jest placówką publiczną prowadzoną przez Miasto Poznań. Znajduje się w wolnostojącym budynku między blokami przy ul. Swoboda 57 w Poznaniu. W przedszkolu jest 100 miejsc organizacyjnych w tym 4 oddziały 25 osobowe.Przyjmujemy dzieci od 3 do 6 lat. Brak oddziałów integracyjnych. Ogród 4500m2 ,dobrze wyposażony w sprzęt. Posiadamy własną kuchnię, w której codziennie  przygotowywane są pyszne posiłki dla naszych przedszkolaków. Naszym celem jest stałe umacnianie międzypokoleniowej więzi dzieci i dorosłych. W okresie rekrutacji zapraszamy na Drzwi otwarte,( w czasie pandemii nie organizujemy drzwi otwartych) zapraszamy na spacer wirtualny po przedszkolu umieszczony na stronie internetowej )
Osiągnięcia

W naszym przedszkolu rozwijamy zdolności min. językowe, matematyczne, muzyczne, plastyczne, teatralne. Organizujemy wiele uroczystości przedszkolnych wraz z rodzicami, opiekunami, dziadkami. Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami, która wpływa doskonałe na jakość edukacji. Organizujemy konkursy plastyczne, jak również przedszkolaki biorą udział w różnorodnych konkursach organizowanych poza naszym przedszkolnym- lokalnych i ogólnopolskich.  Rozwijamy zdolności i zainteresowania dzieci. Pomagamy dziecku w odkrywaniu własnych możliwości  twórczych, rozwijamy wrażliwość estetyczną, wzbogacamy jego przeżycia artystyczne. Dzieci odwiedzają poznańskie muzea, i uczestniczą w prowadzonych tam warsztatach plastycznych , gromadzą w ten sposób cenną wiedzę w oparciu o doświadczenia  znakomitych twórców. Kultywujemy tradycje przedszkola. Chętnie włączamy się w różne akcje charytatywne.

Dodatkowe zajęcia
- gimnastyka korekcyjna - logopedia -psycholog- religia na życzenie rodziców - język angielski
Godziny otwarcia uwagi
Po uzgodnieniach indywidualnych dzieci można przyprowadzać do godz. 9.
Drzwi otwarte
wirtualny spacer po przedszkolu - umieszczony na stronie przedszkola
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
100
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Godziny otwarcia od
6:00-17:00
Personel

Kadra pedagogiczna wszystkie kwalifikacje niezbędne do pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Dodatkowo nauczyciele stale poszerzają swoje pedagogiczne horyzonty podczas udziału w różnorodnych kursach i szkoleniach. W  codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy liczne metody aktywizujące, które mają ogromny wpływ na prawidłowy i wszechstronny rozwój przedszkolaka.


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH