Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 100 Mali Poznaniacy
Adres
Swoboda 57, 60-391 Poznań
Telefon
618671157
Fax
618671157
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Hanna Borowczak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 100 Mali Poznaniacy
Opis
Przedszkole 4 oddziałowe. Przyjmujemy dzieci od 3 do 6 lat. Brak oddziałów integracyjnych. Ogród 4500m2 ,dobrze wyposażony w sprzęt. Przynajmniej jedna nauczycielka pracuje z dziećmi przez cały okres edukacji przedszkolnej. Naszym celem jest stałe umacnianie międzypokoleniowej więzi dzieci i dorosłych. W okresie rekrutacji zapraszamy na Drzwi otwarte,( w czasie pandemii nie organizujemy drzwi otwartych) zapraszamy na spacer wirtualny po przedszkolu umieszczony na stronie internetowej )
Osiągnięcia
Od 11.02.2008 roku posiadamy Certyfikat jakości nr 38/2008 i tytuł "Optymistyczne Przedszkole" - wychowujemy dzieci zaradne, pogodne, uprzejme. Posiadamy Certyfikat "Placówka z Klimatem". Udział Małych Poznaniaków na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza Wydział Fizyki - na festiwalu międzynarodowym - rok 2003 i 2004. Prezentacja placówki na VII i VIII Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Przedszkole nr 100 jest pierwszym w Wielkopolsce i jednym z pięciu w Polsce przedszkolem, które wzięło udział w pilotażu Nowego Nadzoru Pedagogicznego realizowanego przez MEN przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W naszym przedszkolu badamy umiejętności dzieci, prowadzimy zajęcia wspierające edukację dzieci, współpracujemy z rodzicami w procesie wychowawczym. Bierzemy udział w akcji "Puszka dla Maluszka", "Góra Grosza", "Prezent dla Przyjaciela", "Mamo, Tato nie pal przy mnie". Promujemy talenty naszych wychowanków w Galerii Gwiazd Małych Poznaniaków. Przedszkole uczestniczy w programach: - "Akademia bezpiecznego przedszkolaka" - "Akademia Aquafresh" - "Akademia zdrowego przedszkolaka" Nawiązaliśmy stałą współpracę z Klubem Małego Muzyka (comiesięczne koncerty). Przedszkole promuje zdrowe żywienie dzieci.
Dodatkowe zajęcia
- gimnastyka korekcyjna - logopedia -psycholog- religia na życzenie rodziców - język angielski - cykliczne teatrzyki - szkółka piłkarska-szachy-judo-tańce-
Godziny otwarcia uwagi
Po uzgodnieniach indywidualnych dzieci można przyprowadzać do godz. 9.
Drzwi otwarte
wirtualny spacer po przedszkolu - umieszczony na stronie przedszkola
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH