Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 98 Słoneczko
Adres
Pułaskiego 16, 60-607 Poznań
Telefon
618529415
Fax
618529415
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Maria Błażejak-Spiżewska
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Zapraszamy do naszego Przedszkola położonego w centrum miasta, z dala od zgiełku ulicznego. Zapewniamy kameralną, domową atmosferę, małe grupy zwiększające poczucie bezpieczeństwa u dzieci, większą możliwość pracy indywidualnej. Dbamy o prawidłowy rozwój dziecka poprzez właściwą równowagę miedzy zajęciami planowymi, a dodatkowymi. Czas wolny przeznaczamy na zabawę - przywilej dzieciństwa. Przedszkole opracowało program autorski "Zaczynam czytać", który wprowadza dzieci w świat czytania. Wizytówką przedszkola są atrakcyjne formy działalności, które nie tylko zaspokajają potrzeby dzieci ale pozwalają na wszechstronny rozwój poprzez zabawę i edukację . W codziennej pracy kadra pedagogiczna stosuje różne metody i formy pracy, które pozwalają na rozwijanie twórczej aktywności dzieci, ich zainteresowań i indywidualnych poszukiwań. Placówka nasza jest inkubatorem i kuźnią talentów w środowisku, pomaga dzieciom w odważnym stawianiu pierwszych kroków i nabieraniu dystansu do zwycięstw.
Osiągnięcia
Przedszkole uczestniczy w różnych programach i projektach edukacyjnych: - „Moje dziecko idzie do szkoły” - „Dni kultury europejskiej” - „Cała Polska czyta dzieciom” (we współpracy Gimnazjum nr 12 im. J. Kuronia) - „Góra grosza” - „Szpital pluszowego misia” - „Spotkania z kulturą” - „Góra złota” - „Sportowy zajączek” - współpracujemy z MDK nr 2-dzieci uczestniczą w cotygodniowych zajęciach artystycznych Jesteśmy laureatami wielu konkursów plastycznych, sportowych, recytatorskich i innych.
Dodatkowe zajęcia
 terapia logopedyczna, gimnastyka korekcyjna,terapia pedagogiczna, religia
Godziny otwarcia uwagi

Godziny otwarcia od
6.00 - 17.00
Drzwi otwarte

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

Rodziców będących na etapie wyboru przedszkola dla swojego dziecka zapraszamy na "Drzwi otwarte", które będą doskonałą okazją, aby zapoznać się z infrastrukturą przedszkola oraz personelem.

 

Zapraszamy 16.03.2020r. (poniedziałek) i 23.03.2020r. (poniedziałek) w godz. 11:30 - 12:30.

W tym czasie dyżurni nauczyciele oprowadzą Państwa po placówce i udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. organizacji pobytu dziecka w naszym przedszkolu.

Czynny będzie także sekretariat, gdzie rodzice będą mogli złożyć wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola.

Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego dla siebie i dziecka.

Do zobaczenia :)

 

 

 

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe