Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 9 Zbyszka i Jagienki
Adres
os. Jagiellońskie 9, 61-226 Poznań
Telefon
618770558
Fax
618770558
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Jasełka
  • Przedszkole nr 9 Zbyszka i Jagienki
  • Pieczemy pierniki
  • Mama czyta  książkę w ramach projektu "Cała Polska czyta dzieciom"
  • W Muzeum Archeologicznym
Opis
Przedszkole mieści się w budynku wolnostojącym, otoczonym dużym pasem zieleni. W zadrzewionym dużym ogrodzie przedszkolnym znajduje się plac zabaw, oraz sprzęt do użytku sezonowego. Placówka posiada 4 obszerne, kolorowe, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne sale oraz salę rytmiczno - gimnastyczną. Wszystkie sale zostały w ostatnim czasie odnowione. W placówce często odbywają się wycieczki poza teren przedszkola, w trakcie których dzieci obcują z przyrodą i poznają najbliższą okolicę. W miesiącach letnich prowadzimy program adaptacyjny dla przyszłych przedszkolaków. Systematycznie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i różnymi instytucjami (Szkołą Podstawową Nr 19,20, Państwowa Strażą Pożarną, Domem Kultury "Jagiellonka", Policją, Samorządem Pomocniczym " Rataje", Politechniką Poznańską, Szkołą Muzyczną, Biblioteką. Dzieci są objęte opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w Przedszkolu na etacie zatrudniony jest psycholog. Przeprowadzane są także badania stomatologiczne, okulistyczne, postawy i stóp. W naszym przedszkolu organizujemy wernisaże, baliki, festyny i święto "Pieczonego Ziemniaka", które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Organizujemy w przedszkolu dni okolicznościowe: Dzień Ziemi, Dzień Pluszowego Misia, "Kolorowy Tydzień", Dzień Otwartych sal, spotkania świąteczne, Dzień Sportu a także dla najstarszych noc w Przedszkolu- "W poszukiwaniu kwiatu paproci". Prowadzimy warsztaty dla rodziców oraz systematyczne konsultacje z nauczycielami.
Osiągnięcia
Przegląd Piosenki Przedszkolnej- eliminacje gminne, Olimpiada Sportowa Przedszkolaków na stadionie Olimpia, Turniej piłki nożnej- SM Osiedle Młodych- I miejsce, Kartka bożonarodzeniowa, „Jak wygląda Twój plac zabaw”- wyróżnienie w konkursie plastycznym, Ratajskie Igrzyska Olimpijskie - I miejsce, Sportowy Zajączek, Małe Formy Teatralne w ODK Jagiellonka – I miejsce, Przegląd Piosenki Solistów, Plastek i jego czarodziejskie pudełka, Konkurs fotograficzny- „Jesień w obiektywie”, organizator miedzyprzedszkolnego konkursu" Zwierzaki cudaki", II miejsce w ogólnopolskim konkursie:"Jaki to zawód?", II miejsce w konkursie organizowanym z okazji 100-lecia SPOŁEM.
Dodatkowe zajęcia
Język angielski dla wszystkich dzieci 2x w tygodniu- za darmo. Rytmika dla wszystkich grup 2x w tygodniu- za darmo. Zajęcia logopedyczne, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, religia dla chętnych, psycholog na etacie. W godzinach popołudniowych po godzinach pobytu dziecka w przedszkolu, odpłatnie: dodatkowe zajęcia z j. ang., tańce, zajęcia sportowe z elementami judo, zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej, szachy, robotyka.
Godziny otwarcia uwagi
Na życzenie większości rodziców istnieje możliwość zmian godzin otwarcia placówki.
Godziny otwarcia od
6.30
Historia
Przedszkole powstało w1973r. W placówce na półpiętrze znajduje się ceramiczna dekoracja ściany – dzieło sztuki autorstwa wybitnego poznańskiego artysty plastyka Janusza Bersza. Ściana jest skomponowana z plastycznych elementów figuralnych, o barwnie glazurowanych powierzchniach. Janusz Bersz urodził się w 1925 roku w Poznaniu. Zaczął rysować i malować jeszcze podczas okupacji w Częstochowie. Później znalazł się we Francji, gdzie rozpoczął studia w pracowni prof. Souverbie w Ecole Nationale des Beaux Arts w Paryżu
Kontakty zagraniczne
Aiesec Expolre Yourself
Koła zainteresowań
Comiesięczne spotkania teatralne, prowadzenie doświadczeń z zakresu chemii i fizyki- "Z fizyką na ty" oraz warsztaty EKO-LAB, innowacje: "kodowanie na dywanie", szachy japońskie dla dzieci - shogi - "Złapmy lwa".
Personel
Kadrę pedagogiczną przedszkola stanowią wykwalifikowani nauczyciele. Wszyscy mają odpowiednie, wymagane przez MEN, kwalifikacje zawodowe niezbędne do pracy w placówkach przedszkolnych. Oprócz wychowawców kadrę przedszkola tworzy zespół wykwalifikowanych nauczycieli-specjalistów: logopeda, psycholog, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej. Pracę pedagogiczną wspiera personel obsługi i administracji również zaangażowany i zainteresowany tym, by przedszkole funkcjonowało na wysokim poziomie.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji