Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 9 Zbyszka i Jagienki
Adres
os. Jagiellońskie 9, 61-226 Poznań
Telefon
618770558
Fax
618770558
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Małgorzata Głowacka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Jasełka
  • Pieczemy pierniki
  • Mama czyta  książkę w ramach projektu "Cała Polska czyta dzieciom"
  • W Muzeum Archeologicznym
  • Hol przedszkola
  • Tablice z pracami dzieci
Opis
Przedszkole mieści się w budynku wolnostojącym, otoczonym dużym pasem zieleni. W zadrzewionym dużym ogrodzie przedszkolnym znajduje się plac zabaw, oraz sprzęt do użytku sezonowego. Placówka posiada 4 obszerne, kolorowe, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne sale oraz salę rytmiczno - gimnastyczną. Wszystkie sale zostały w ostatnim czasie odnowione. W placówce często odbywają się wycieczki poza teren przedszkola, w trakcie których dzieci obcują z przyrodą i poznają najbliższą okolicę. W miesiącach letnich prowadzimy program adaptacyjny dla przyszłych przedszkolaków. Systematycznie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i różnymi instytucjami (Szkołą Podstawową Nr 19,20, Państwowa Strażą Pożarną, Domem Kultury "Jagiellonka", Policją, Samorządem Pomocniczym " Rataje", Politechniką Poznańską, Szkołą Muzyczną, Biblioteką. Dzieci są objęte opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w Przedszkolu na etacie zatrudniony jest psycholog. W naszym przedszkolu organizujemy wernisaże, baliki, festyny i święto "Pieczonego Ziemniaka", które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. Organizujemy w przedszkolu dni okolicznościowe: Dzień Ziemi, Dzień Pluszowego Misia, "Kolorowy Tydzień", Dzień Otwartych sal, spotkania świąteczne, Dzień Sportu a także dla najstarszych noc w Przedszkolu- "W poszukiwaniu kwiatu paproci". Prowadzimy warsztaty dla rodziców oraz systematyczne konsultacje z nauczycielami.
Osiągnięcia
Przegląd Piosenki Przedszkolnej- eliminacje gminne, Olimpiada Sportowa Przedszkolaków na stadionie Olimpia, Turniej piłki nożnej- SM Osiedle Młodych- I miejsce, Kartka bożonarodzeniowa, „Jak wygląda Twój plac zabaw”- wyróżnienie w konkursie plastycznym, Ratajskie Igrzyska Olimpijskie - I miejsce, Sportowy Zajączek, Małe Formy Teatralne w ODK Jagiellonka – I miejsce, Przegląd Piosenki Solistów, Plastek i jego czarodziejskie pudełka, Konkurs fotograficzny- „Jesień w obiektywie”, organizator miedzyprzedszkolnego konkursu" Zwierzaki cudaki", II miejsce w ogólnopolskim konkursie:"Jaki to zawód?", II miejsce w konkursie organizowanym z okazji 100-lecia SPOŁEM.
Dodatkowe zajęcia
Język angielski dla wszystkich dzieci 2x w tygodniu- za darmo. Rytmika dla wszystkich grup - za darmo. Zajęcia logopedyczne, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, religia dla chętnych, psycholog na etacie. W godzinach popołudniowych po godzinach pobytu dziecka w przedszkolu, odpłatnie: dodatkowe zajęcia z j. angielski, zajęcia sportowe z elementami judo, zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej, robotyka.
Godziny otwarcia uwagi
Na życzenie większości rodziców istnieje możliwość zmian godzin otwarcia placówki.
Godziny otwarcia od
6.30
Historia
Przedszkole powstało w1973r. W placówce na półpiętrze znajduje się ceramiczna dekoracja ściany – dzieło sztuki autorstwa wybitnego poznańskiego artysty plastyka Janusza Bersza. Ściana jest skomponowana z plastycznych elementów figuralnych, o barwnie glazurowanych powierzchniach. Janusz Bersz urodził się w 1925 roku w Poznaniu. Zaczął rysować i malować jeszcze podczas okupacji w Częstochowie. Później znalazł się we Francji, gdzie rozpoczął studia w pracowni prof. Souverbie w Ecole Nationale des Beaux Arts w Paryżu
Kontakty zagraniczne
Erasmus +
Koła zainteresowań
Comiesięczne spotkania teatralne, prowadzenie doświadczeń z zakresu chemii i fizyki- "Z fizyką na ty" oraz warsztaty EKO-LAB, innowacje: "kodowanie na dywanie", szachy japońskie dla dzieci - shogi - "Złapmy lwa".
Personel
Kadrę pedagogiczną przedszkola stanowią wykwalifikowani nauczyciele. Wszyscy mają odpowiednie, wymagane przez MEN, kwalifikacje zawodowe niezbędne do pracy w placówkach przedszkolnych. Oprócz wychowawców kadrę przedszkola tworzy zespół wykwalifikowanych nauczycieli-specjalistów: logopeda, psycholog, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej. Pracę pedagogiczną wspiera personel obsługi i administracji również zaangażowany i zainteresowany tym, by przedszkole funkcjonowało na wysokim poziomie.
Organ prowadzący
Urząd Miasta Poznania
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
100
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
86 1020 4027 0000 1402 1512 3508
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
12 1020 4027 0000 1002 1512 3484
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe