Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 83 Zuch
Adres
Kasztelańska 19, 60-316 Poznań
Telefon
61 867 17 74
Fax
61 867 17 74
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 83 Zuch
Opis
Przedszkole znajduje się w dzielnicy willowej,w wolnostojącym budynku z własnym, zacisznym ogrodem. Dzieci podzielone są na trzy 25- osobowe , łączone wiekowo oddziały. W przedszkolu pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
Osiągnięcia
Przedszkole nr 83, spośród innych placówek wyróżnia się tym, iż wykorzystuje w swojej pracy dydaktyczno - wychowawczej elementy metody zuchowej.
Dodatkowe zajęcia
Przedszkolaki raz w miesiącu uczestniczą w koncertach muzycznych, przedstawieniach teatralnych oraz w wycieczkach autokarowych. Dzieci uczestniczą również w zajęciach z religii, logopedii i gimnastyki korekcyjnej finansowanych przez organ prowadzący.
Godziny otwarcia uwagi
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty organizowany w dniu 04.03.2019  r. ( poniedziałek ) w godz. od 9.00 -11.00
Godziny otwarcia od
6.30
Personel
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, miły i sympatyczny personel pomocniczy
Historia
Tradycja zuchowa w naszym przedszkolu sięga 1966 r. Dwie młodsze grupy: „Iskierki” i „Promyki” walczą o chusty małego zucha, a dopiero 5/6-latki – czyli „Słoneczna Gromada” stanowi drużynę małych zuchów. Najstarsze Zuchy mają swoje mundurki, które są dla nich wyróżnieniem. Przedszkole ma swoje logo, hymn, totem.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika