Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 74 Misia Uszatka
Adres
Kazimierza Wielkiego 19/21, 61-863 Poznań
Telefon
618523587
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 74 Misia Uszatka
Opis
Przedszkole znajduje się w pięknym miejscu Starego Miasta, nad rzeką Wartą, przy Moście Rocha. Kolorowy, wolno stojący budynek przedszkola otoczony jest rozległym, zielonym, bogato wyposażonym ogrodem - miejscem zabaw dla dzieci o każdej porze roku. Nasze atuty: - przestronne, jasne, kolorowe sale zajęć - estetyczne meble dla dzieci dostosowano do ich potrzeb rozwojowych - bogactwo zabawek, książek, pomocy dydaktycznych dla dzieci, nowoczesny sprzęt do zajęć muzycznych i sportowych - bogata oferta imprez dla dzieci i rodziców - tradycje przedszkola związane z imiennikiem Misiem Uszatkiem - przewodnikiem i nauczycielem dzieci Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i cały zespół pracowników dbają o to, by dzieci czuły się u nas szczęśliwe, bezpieczne i radosne, a jednocześnie osiągały wysoki poziom rozwoju swoich umiejętności. więcej na stronie www.przedszkole74.poznan.pl
Osiągnięcia
  1. Aktywny udział i zdobycie wielu nagród przez naszych wychowanków w różnorodnych konkursach plastycznych, sportowych, ekologicznych.
  2. Współuczestnictwo w akcjach charytatywnych: "Adopcja na odległość", "Góra Grosza", "I Ty możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja".
  3. Posiadamy certyfikaty wydane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: "Przedszkole w ruchu", "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły" oraz "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej".
Dodatkowe zajęcia
Rytmika, j. angielski, logopedia, religia, gimnastyka korekcyjna.
Godziny otwarcia od
06:30
Koła zainteresowań
Klub "Plastusie", Klub Turystyki Rodzinnej "Wędrowniczek", Klub Przyjaciół Teatru Animacji (zawieszone na czas pandemii).
Personel
Nasze przedszkole oferuje dzieciom zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną, metodyczną, psychologiczną, ale również mają w sobie „to coś”, co pozwala twórczo pracować z dzieckiem przedszkolnym. Potrafią wzbudzić zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwinąć wyobraźnię, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, szanować indywidualność, a nade wszystko potrafią wspomagać je w rozwoju. Swoją pracę z dziećmi traktujemy bardzo poważnie, mając pełną świadomość roli wychowania przedszkolnego w dalszym rozwoju i dalszej edukacji dziecka. Jednak zawsze jest w naszym przedszkolu miejsce na zabawę. Wychodząc na przeciw dziecięcym marzeniom staramy się przynosić im radość i sprawiać by uśmiech zawsze gościł na twarzach naszych wychowanków.
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Godziny otwarcia uwagi
do 17:30
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
indywidualne dla każdego dziecka
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
indywidualne dla każdego dziecka
Odbiorca opłat
Przedszkole nr 74 im. Misia Uszatka
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
165
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna