Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 74 Misia Uszatka
Adres
Kazimierza Wielkiego 19/21, 61-863 Poznań
Telefon
618523587
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 74 Misia Uszatka
Opis
Przedszkole znajduje się w pięknym miejscu Starego Miasta, nad rzeką Wartą, przy Moście Rocha. Kolorowy, wolno stojący budynek przedszkola otoczony jest rozległym, zielonym, bogato wyposażonym ogrodem - miejscem zabaw dla dzieci o każdej porze roku. Nasze atuty: - przestronne, jasne, kolorowe sale zajęć - estetyczne meble dla dzieci dostosowano do ich potrzeb rozwojowych - bogactwo zabawek, książek, pomocy dydaktycznych dla dzieci, nowoczesny sprzęt do zajęć muzycznych i sportowych - bogata oferta imprez dla dzieci i rodziców - tradycje przedszkola związane z imiennikiem Misiem Uszatkiem - przewodnikiem i nauczycielem dzieci Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i cały zespół pracowników dbają o to, by dzieci czuły się u nas szczęśliwe, bezpieczne i radosne, a jednocześnie osiągały wysoki poziom rozwoju swoich umiejętności. więcej na stronie www.przedszkole74.poznan.pl
Osiągnięcia
  1. Aktywny udział i zdobycie wielu nagród przez naszych wychowanków w różnorodnych konkursach plastycznych, sportowych, ekologicznych.
  2. Współuczestnictwo w akcjach charytatywnych: "Adopcja na odległość", "Góra Grosza", "I Ty możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja".
  3. Posiadamy certyfikaty wydane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: "Przedszkole w ruchu", "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły" oraz "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej".
Dodatkowe zajęcia
Rytmika, j. angielski, logopedia, religia, gimnastyka korekcyjna.
Godziny otwarcia od
06:30
Koła zainteresowań
Klub "Plastusie", Klub Turystyki Rodzinnej "Wędrowniczek", Klub Przyjaciół Teatru Animacji.
Personel
Nasze przedszkole oferuje dzieciom zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną, metodyczną, psychologiczną, ale również mają w sobie „to coś”, co pozwala twórczo pracować z dzieckiem przedszkolnym. Potrafią wzbudzić zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwinąć wyobraźnię, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, szanować indywidualność, a nade wszystko potrafią wspomagać je w rozwoju. Swoją pracę z dziećmi traktujemy bardzo poważnie, mając pełną świadomość roli wychowania przedszkolnego w dalszym rozwoju i dalszej edukacji dziecka. Jednak zawsze jest w naszym przedszkolu miejsce na zabawę. Wychodząc na przeciw dziecięcym marzeniom staramy się przynosić im radość i sprawiać by uśmiech zawsze gościł na twarzach naszych wychowanków.
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Godziny otwarcia uwagi
do 17:30
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe