Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 70 Słoneczna Chatka
Adres
Skarbka 9, 60-348 Poznań
Telefon
618679782
Fax
618679782
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Beata Lewicka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 70 Słoneczna Chatka
Opis
Nasze przedszkole jest małą placówką, co pozwala nam stworzyć miłą, rodzinną atmosferę- dzięki temu znamy każdego naszego malucha osobiście, a one znają nas. Nikt nie czuje się samotny, czy anonimowy, bo główną dewizą naszego przedszkola jest DOBRO DZIECKA. Pracujemy w oparciu o elementy programu autorskiego Naturalna Nauka Języka oraz z wykorzystaniem Metody Projektów, Edukacji przez ruch, aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss.Dzieci nie leżakują, tylko odpoczywają w inny sposób, np. słuchając bajek. Mamy piękny, dobrze wyposażony ogród, w którym spędzamy każdą dogodną chwilę na wspaniałej zabawie. Wyróżniamy się bogatą ofertą imprez dla dzieci i rodziców. W przedszkolu są 4 oddziały, po 20- 18 w grupie, w sumie przedszkole liczy 75 dzieci. Tak mała ilość dzieci stwarza warunki do pracy indywidualnej - a nam pozwala uwzględnić pojedyncze problemy, zainteresowania i potrzeby maluchów. Co roku w czerwcu zapraszamy nowe dzieci i ich rodziców na program adaptacyjny "Wsparcie na starcie".
Osiągnięcia
Puchar pamięci Prezesa Pro Sinfoniki czerwiec, 2012r., III miejsce w konkursie Pro Sinfoniki 2015r. -1 miejsce z wyróżnieniem w 35 Turnieju Muzycznym Pro Symfoniki i Medal Marszałka Województwa w 2003 roku 1 miejsce w 36 i 37 Turnieju Muzycznym Pro Symfoniki w 2004 i 2005 roku oraz kontynuacja osiągnięć w dalszych latach. Puchar Dyrektora Ogrodu Jordanowskiego nr 2 Olimpiada Sportowa 2015r. 1 i 3 miejsce w Turnieju Piłkarskim Przedszkolaków w 2004 i 2005 roku, III i II miejsca na turnieju tańca nowoczesnego. Przedstawienia„Pinokio” i "Czerwony Kapturek" przygotowane przez rodziców i nauczycieli z okazji Dnia Dziecka w czerwcu 2005 i 2009r,, "Kot w butach" czerwiec 2013r., "Kopciuszek" 2014, "Rzepka" 2015r. liczne imprezy okolicznościowe, wycieczki, festyny, kiermasze. Duże zaangażowanie rodziców w sprawy placówki ,co owocuje integracją i zadowoleniem całego środowiska. Współpraca z Instytutem Małego Dziecka im.Astrid Lindgren - praca z wykorzystaniem Metody Projektu. Udział w projekcie Yale "Małe dzieci uczą się aktywnie". Udział w ogólnopolskim ekologicznym projekcie GAJA 2013rok- między innymi sadzenie drzew w Lasku Marcelińskim -impreza integracyjna z rodzicami ,bliska , cykliczna współpraca z Nadleśnictwem Babki -spotkania,wycieczki ,ścieżki przyrodnicze.
Dodatkowe zajęcia
Angielski- 4 x w tygodniu w grupach młodszych, w grupie najstarszej codziennie- treści z języka angielskiego wplecione w tok zajęć edukacyjnych Gimnastyka korekcyjna- (dzieci 4, 5 i 6 letnie) Religia- 2 razy w tygodniu (dzieci 4,5 i 6 letnie) Rytmika - 1x w tygodniu Logopedia-raz w tygodniu, widowiska teatralne, udział w cyklach kinowych w ramach projektu Nowe Horyzonty, opieka psychologa przedszkolnego. 
Personel
7 nauczycieli wychowania przedszkolnego
Godziny otwarcia uwagi
7-17
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Historia

Przedszkole mieści się w willi w pięknej otoczonej zielenią części Starego Grunwaldu.

Jest placówką z tradycjami, już 73 lata funkcjonuje w tym budynku.Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osob biorących udział w rekrutacji do przedszkola