Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 69
Adres
Fryderyka Chopina 3, 61-708 Poznań
Telefon
618529080
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Janicka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 69
  • Przedszkole nr 69
  • Przedszkole nr 69
  • Przedszkole nr 69
  • Przedszkole nr 69
  • Przedszkole nr 69
Opis
Przedszkole nr 69 istnieje od 1951 roku, czyli już ponad 70 lat. Położone jest w centrum miasta, w oazie zieleni, w pobliżu Parku Moniuszki. Posiadamy duży ogród, który choć ukryty z zewnątrz jest wyposażony w atrakcyjny sprzęt rekreacyjny, co sprzyja nie tylko zabawie lecz również daje okazję do miłego i radosnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W przedszkolu panuje przyjazna atmosfera i dzieci znajdują tu wszystko to, co pobudza je do działania. Sale są przestronne i jasne, przyjazne dzieciom. Jesteśmy rozśpiewanym, roztańczonym i usportowionym przedszkolem. Organizujemy wiele zajęć muzyczno - tanecznych, dzieci dużo śpiewają, grają na instrumentach muzycznych a także uczestniczą w zajęciach sportowych takich jak: zajęcia z elementami piłki nożnej i zajęcia z tenisa ziemnego. Każdego roku kilkoro dzieci rozpoczyna naukę w Szkole Muzycznej.Wszystkie dzieci z naszego przedszkola (w zależności od grupy wiekowej) mają zapewniony kontakt z szeroko  rozumianą sztuką: uczestniczą w zajęciach plastycznych w Muzeum Narodowym i Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 oraz w koncertach muzycznych odbywających się na terenie przedszkola: Filharmonia Pomysłów, Klub Małego Muzyka, Państwo Ciekawscy i Mozaika.  Poznajemy bliższe i dalsze otoczenie przedszkola organizując dla naszych przedszkolaków wycieczki w atrakcyjne miejsca, gdzie mają one okazję spotykać się z ciekawymi ludźmi, którzy związani są z naszym miastem i najbliższym otoczeniem. Przedszkole posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są zdrowe i zbilansowane posiłki.
Osiągnięcia
Coroczny udział w Przedszkolnych Igrzyskach dla Przedszkolaków organizowanych przez TKKF " Winogrady " i Radę Osiedla „Winogrady”, Biegu Chrobrego, Przedszkoliadzie organizowanej przez SP nr 13, Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Ogród Jordanowski Nr 2.Wyróżnienia i nagrody za udział w konkursach plastycznych.
Dodatkowe zajęcia
zajęcia umuzykalniające z elementami tańca dla dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich; język angielski dla dzieci 3, 4, 5, 6 letnich; koncerty muzyczne dla 3,4, 5, 6 latków; zajęcia plastyczne w Muzeum Narodowym dla 5 i 6 latków - 1 raz w miesiącu, kółko plastyczne dla dzieci 4, 5, 6 letnich; tenis dla 5 i 6 latków - 1 raz w tygodniu; klub miłośników gier planszowych dla 4,5,6 latków oraz gimnastyka korekcyjna i zajęcia logopedyczne
Godziny otwarcia uwagi
Dzieci można przyprowadzać do godz. 8.00 , a odbierać już od godz. 14.00.
Godziny otwarcia od
6.00 do 17.30
Koła zainteresowań
Kółko plastyczne, Kółko miłośników gier planszowych
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców-rekrutacja.docx
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH-REKRUTACJA/PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA