Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 45 Zielony Zakątek
Adres
Trzemeszeńska 12, 61-038 Poznań
Telefon
61 879 45 26
Fax
61 653 39 87
E-mail
p45@poznan.interklasa.pl
Strona www
http://www.p45.pl
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 45 Zielony Zakątek
  • Tak wyglada przedszkole od roku 2014
  • Widok od strony ogrodu
  • Dzieci na wycieczce w Dziekanowicach.
Opis
Jesteśmy przedszkolem z wieloletnią tradycją. Przedszkole powstało jako zakładowe przedszkole i żłobek Poznańskich Zakładów Metalurgicznych POMET. W 1992 roku zakłady przekazały budynek w użytkowanie Miastu Poznań, a w 1995 zrzekły się prawa do wieczystego użytkowania gruntu i własności budynku. Od tego momentu właścicielem jest Miasto Poznań. Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 7 grup wiekowych. Każdy oddział posiada przestronną, odnowioną salę zabaw z wieloma zabawkami i pomocami dydaktycznymi, ładną łazienkę, kuchenkę. Dodatkowo posiadamy salę rytmiczną, salę do zajęć dodatkowych oraz zadrzewiony i pięknie utrzymany ogród. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom profesjonalnej opieki pedagogicznej oraz stworzenie warunków do bezpiecznego i beztroskiego dzieciństwa poza domem rodzinnym. Zatrudniamy kadrę pedagogiczną z wyższym wykształceniem. DRZWI OTWARTE! 10 LUTY 2018 r. od 9.30 do 11.30 24 LUTY 2018 r. od 9.30.00 do 11.30 ZAPRASZAMY!
Osiągnięcia
Corocznie organizujemy bogaty program imprez dla dzieci - wycieczki, spektakle, występy, baliki, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy integracyjne dla całej rodziny, zajęcia wspólne z rodzicami . Przygotowujemy szeroką ofertę współpracy z rodzicami i rodziną wychowanków. Bierzemy udział w Olimpiadzie Przedszkolaka - Sportowy Zajączek oraz w różnych konkursach i programach edukacyjnych (" Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury", "Mamo, tato wolę wodę", prezentujemy JASEŁKA .
Dodatkowe zajecia
gimnastyka korekcyjna i logopedia dla dzieci starszych, zajęcia o charakterze psychoruchowym z elementami koszykówki dla najstarszych dziewczynek
Godziny otwarcia uwagi
Dostosowujemy godziny otwarcia przedszkola do potrzeb rodziców
Godziny otwarcia od
6.00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika