Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 44 Janusza Korczaka
Adres
Romana Dmowskiego 17, 60-222 Poznań
Telefon
61 8 66 39 80
Fax
61 8 66 39 80
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 44 Janusza Korczaka
Opis
Przedszkole mieści się w dwukondygnacyjnym budynku i posiada 6 oddziałów pobytu całodziennego. Liczebność dzieci w oddziałach : 4 oddziały - 25 dzieci , 1 oddział 20 dzieci , 1 odddział 20 dzieci Dzieci są klasyfikowane do grup wg wieku , w przypadku grup mieszanych wg zbliżonego wieku. Praca z dziećmi w grupach mieszanych przebiega na dwóch poziomach. Kadra pedagogiczna zapewnia dzieciom różnorodność sytuacji edukacyjnych , które mają na celu wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie go do podjęcia nauki w szkole. Jesteśmy przedszkolem otwartym na współpracę ze środowiskiem rodzinnym. Zapewniamy rodzicom możliwość aktywnego udziału w życiu przedszkola. Na stałe do kalendarza przedszkolnego wpisanych zostało wiele imprez o charakterze rodzinnym.
Osiągnięcia
Przedszkole aktywnie uczestniczy w corocznych obchodach Dni Łazarza , przygotowując imprezy na terenie placówki . Uczestniczymy w akcjach na rzecz innych potrzebujących . Bierzemy udział w konkursach organizowanych przez przedszkola i inne instytucje.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia dodatkowe nieodpłatne --- religia 4-6 lat / na życzenie rodzica / --- terapia logopedyczna 4,5 i 6 latki --- gimnastyka korekcyjna 6 latki Zajęcia dodatkowe odpłatne --- j. angielski 31 zł / grupa 2 x w tyg. / 40 zł grupa codzienna/ / m-c/ --- rytmika 18 zł 2x w tyg. / m-c /
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika