Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 40 Poznańskie Koziołki
Adres
CZEŚNIKOWSKA 18 A, 60-330 Poznań
Telefon
61 8672285
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
p.o. Dyrektora Beata Olichwer
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 40 Poznańskie Koziołki
  • Przedszkole nr 40 Poznańskie Koziołki
  • Przedszkole nr 40 Poznańskie Koziołki
Opis

Przedszkole nr 40 im. „Poznańskie Koziołki” mieści się wśród zieleni w wolnostojącym dwukondygnacyjnym budynku. Posiada 6 kolorowych sal dydaktycznych dla 140 dzieci  wyposażonych w sprzęt, zabawki oraz pomoce dydaktyczne, dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej  oraz duży ogród z dwoma placami zabaw z bezpiecznym sprzętem rekreacyjnym oraz miejscem piknikowym z ogniskiem. Ponad to w naszym ogrodzie powstał w 2018 roku „Ogród Motyli” z wieloma ciekawymi okazami owadów i roślin; odpowiednia ścieżką dydaktyczną i szklarnię do hodowli warzyw i ziół.  Każda grupa ma swoją nazwę. Zapewniając wysoki poziom kształcenia pracujemy nie tylko w oparciu o programy zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ale także autorstwa nauczycieli pracujących w przedszkolu. Bardzo istotne jest dla nas zdrowie dzieci, dlatego też posiłki (śniadanie, II śniadanie i obiad) przyrządzone w naszej przedszkolnej kuchni, oparte są o produkty naturalne, by w ten sposób wdrożyć naszych wychowanków (oraz rodziców) do zdrowego odżywiania. Podczas posiłków dzieci samodzielnie komponują sobie kanapki, nakładają jedzenie na talerze oraz nalewają napoje do kubków. Staramy się miło, pożytecznie spędzać czas. Dzieci uwielbiają wspólne zabawy indywidualne, a także grupowe. Z zapałem uczestniczą w zajęciach z rytmiki, mogą skorzystać też z szerokiej gamy zajęć dodatkowych (np. tańce wielkopolskie, zajęcia sportowe, nauka języków – angielski, niemiecki, migowy i  gwary poznańskiej). Dopracowaliśmy własny styl i charakter uroczystości przedszkolnych z udziałem Rodziców , Dziadków i zaproszonych gości. Przedszkole stwarza dzieciom dobre warunki do wszechstronnego rozwoju - dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, czują się bezpieczne otoczone życzliwością i fachową opieką. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, ale również Logopedą oraz z bliższym i dalszym środowiskiem, dzieci wyjeżdżają na wycieczki przyrodnicze, zwiedzają różne zakłady pracy, zapraszamy ciekawych gości, pasjonatów, którzy urozmaicają dzieciom zajęcia, wzbogacają ich wiedzę na temat otaczającego świata. Organizujemy Imprezy Rodzinne w plenerze. Nasza wykwalifikowana kadra dba o wysoki poziom kształcenia i wychowania naszych podopiecznych gdyż nadrzędnym  celem  pracy naszego Przedszkola jest tworzenie warunków dla wspierania wszechstronnego rozwoju dzieci, angażowanie w te procesy rodziców i pracowników tak, aby zapewnić dzieciom późniejsze sukcesy edukacyjne i życiowe. Państwa dziecko będzie się u nas czuło bezpieczne i kochane! 

Osiągnięcia

Rozwijamy zdolności i zainteresowania dzieci. Pomagamy dziecku w odkrywaniu własnych możliwości twórczych, rozwijamy wrażliwość estetyczną, wzbogacamy jego przeżycia artystyczne. Dzieci odwiedzają poznańskie muzea i uczestniczą w prowadzonych tam warsztatach plastycznych, gromadzą w ten sposób cenną wiedzę plastyczną, w oparciu o doświadczenia znakomitych malarzy, rzeźbiarzy, architektów i inżynierów. Kształcimy aktywnego twórcę i odbiorcę sztuki. Uczestniczymy w licznych konkursach (plastycznych, tanecznych, recytatorskich, wokalnych, ekologicznych) i imprezach środowiskowych, w których nasze dzieci zdobywają wyróżnienia i nagrody. W przedszkolu cyklicznie organizujemy wystawy prac naszych dzieci, na które zapraszamy rodziców i zaprzyjaźnione placówki. Kultywujemy tradycje przedszkola: pasowanie na "Przedszkolaka na Koziołka". Chętnie włączamy się w różne akcje charytatywne m.in. akcja " Góra grosza", karma dla zwierząt ze schroniska, opatrunek na ratunek itp. 

Dodatkowe zajęcia
logopedia, gimnastyka korekcyjna, rytmika, język angielski, religia,  kółko plastyczne, kółko matematyczne, warsztaty języka migowego, chór, robotyka
Godziny otwarcia od
6:00 do 17:00
Godziny otwarcia uwagi
Sekretariat czynny w godzinach 6:00-15:00
Koła zainteresowań
plastyczne, teatralne, matematyczne, taneczne, języka migowego 
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Drzwi otwarte
Drzwi otwarte ze względu na COVID- 19 przedstawione będą w formie filmiku wirtualnego.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
140
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

Pliki do pobrania
KLAUZULA INFORMACYJNA