Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 36 Marii Kownackiej
Adres
Perzycka 30B, 60-182 Poznań
Telefon
61 677 10 01
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Renata Wais
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 36 Marii Kownackiej
Opis
Przedszkole nr 36 im. Marii Kownackiej położone jest w Poznaniu przy ulicy Perzyckiej 30, w dzielnicy Grunwald, na terenie Osiedla Ławica. Przedszkole prowadzi osiem grup dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Budynek otacza rozległy, zacieniony ogród wyposażony w drewniane place zabaw, drewnianą scenę teatralną oraz małe boisko piłkarskie.Przedszkole mieści się w dużym wolno stojącym budynku. Przedszkole posiada sześć dużych sal, dwie małe, pokój logopedyczny oraz bibliotekę; wszystkie z niezbędnym wyposażeniem, z odpowiednimi meblami, pomocami i środkami dydaktycznymi potrzebnymi do realizacji zadań przedszkola. Dzieci mają możliwość codziennego korzystania z ogrodu przedszkolnego z odpowiednio dobranymi urządzeniami, dostosowanymi do ich wieku. Teren jest ogrodzony i bezpieczny. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych organizowany jest jak najdłuższy codzienny pobyt dzieci w ogrodzie..
Osiągnięcia
Przedszkole uzyskało międzynarodowy certyfikat "Przyjaznego Przedszkola". Od wielu lat współpracujemy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Bierzemy udział w konkursach plastycznych, teatralnych, tanecznych oraz konkursach piosenki przedszkolnej. Kilkakrotnie zajęliśmy punktowane miejsca i przeszliśmy do dalszych eliminacji.
Dodatkowe zajęcia
W przedszkolu odbywają się niżej wymienione zajęcia dodatkowe: gimnastyka korekcyjna dwa razy w tygodniu - zajęcia bezpłatne dla dzieci cztero-, pięcio- i sześcioletnich, zajęcia logopedyczne - bezpłatne dla dzieci cztero-, pięcio- i sześcioletnich, religia - bezpłatna dla wszystkich grup wiekowych, kólko szachowe - dla dzieci pięcio- i sześcioletnich, zajęcia z języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych
Godziny otwarcia od
6.00 do 17.00
Historia
Przedszkole nr 36 im. Marii Kownackiej istnieje od 1949 roku, czyli 1 września 2009 r. skończyło równo 60 lat i w niczym nie przypomina dawnego, niewielkiego i malowniczo położonego w przepięknym akacjowym parku, dworku. Zamiast kapitalnego remontu, w tym samym miejscu wybudowano nowoczesny dwukondygnacyjny budynek z dużymi przestronnymi salami.
Koła zainteresowań
W przedszkolu działa Kółko Flażoletowe prowadzone przez jedną z nauczycielek przedszkola. Udział biorą dzieci chętne, zajęcia są nieodpłatne.
Kontakty zagraniczne
Współpraca z berlińskimi przedszkolami w ramach projektu szkoleniowego.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców