Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 36 Marii Kownackiej
Adres
Perzycka 30B, 60-182 Poznań
Telefon
61 677 10 01
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Renata Wais
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • PRZEDSZKOLE 36
  • OGRÓD
Opis

Opis


Przedszkole nr 36 im. Marii Kownackiej położone jest w Poznaniu przy ulicy Perzyckiej 30, w dzielnicy Grunwald, na terenie Osiedla Ławica. Przedszkole prowadzi osiem grup dla dzieci   w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole mieści się w dużym wolno stojącym budynku,   w którym znajduje się  sześć dużych oraz dwie małe sale, pokój logopedyczny, sala do ćwiczeń gimnastycznych i rytmicznych, biblioteka. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w niezbędne pomoce i środki dydaktyczne potrzebne do realizacji zadań przedszkola. W trzech największych salach   do dyspozycji dzieci umieszczono tablice multimedialne, które nauczyciele wykorzystują   do zajęć dydaktycznych. Nauczyciele to wykwalifikowana kadra, która systematycznie poszerza swoją wiedzę  i doświadczenie poprzez udział w rożnych szkoleniach doskonalących. Budynek otacza rozległy, zacieniony ogród wyposażony w odpowiednio dostosowane     do wieku dzieci place zabaw, ścieżkę sensoryczną, kolorową scenę teatralną oraz małe boisko  do gier i zabaw sportowych. Teren jest ogrodzony i bezpieczny. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych organizowany jest jak najdłuższy codzienny pobyt dzieci            w ogrodzie. Przedszkole jest na bieżąco remontowane  i wzbogacane  o nowe urządzenia, zabawki i pomoce dydaktyczne. 
Osiągnięcia

Przedszkole uzyskało międzynarodowy certyfikat "Przyjaznego Przedszkola". Od wielu lat współpracujemy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Bierzemy udział w ogólnopolskich konkursach, projektach oraz programach edukacyjnych.
Przedszkole uzyskało certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” i weszło do grona Wielkopolskich Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Promujemy zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu oraz działania promujące zdrowie takie jak świętowanie  Dnia Uśmiechu, Światowego Dnia Mycia Rąk, Międzynarodowego Dnia Przytulania.

Społeczność przedszkola chętnie włącza się w różne akcje charytatywne takie jak np. „Świąteczna Paczka”, zbiórka żywności dla zwierząt z poznańskich schronisk, programy Fundacji Redemptoris Missio.
W przedszkolu aktywnie działa Rada Rodziców.
Przedszkole, dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, cyklicznie i z sukcesami zgłasza projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, a pozyskane w ten sposób środki finansowe pozwalają poszerzać bazę placówki oraz ofertę edukacyjną dla dzieci.

Dodatkowe zajęcia
W przedszkolu wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne:
- gimnastyka korekcyjna
- zajęcia z logopedą
- zajęcia z psychologiem
- religia
- rytmika
W ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego prowadzone są zajęcia j. angielskiego.

Godziny otwarcia od
6.00 do 17.00
Historia

Przedszkole nr 36 im. Marii Kownackiej istnieje od 1949 roku, czyli 1 września 2019 r. skończyło równo 70 lat. Kiedyś było niewielkim dworkiem, teraz jest  nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynkiem z dużymi przestronnymi salami.

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
176
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców
Nabór 2022/2023