Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 31
Adres
Mielżyńskiego 21, 61-725 Poznań
Telefon
0-61 852 86 42
Fax
0-61 852 86 42
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 31
Opis
Przedszkole mieści się w kamienicy mieszkalnej w centrum miasta. Ogólna pow. 560m2 ( Dwie kondygnacje+ pomieszczenia piwniczne zaadoptowane na cele gospodarcze,plac zabaw , 4 sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt dostosowany do wieku dzieci).
Osiągnięcia
Ciepła,rodzinna atmosfera,integracja środowisk rodzna-przedszkole (wspólne imprezy, biesiady w ogródku, spotkania wigilijne-Jasełka, Dzień Babci, Dzień Dziadka, festyn rodzinny, dobry program adaptacyjny ułatwiający dzieciom rozstanie z rodzicami sprawiające,że dzieci chcą przebywać w placówce). Stosowane metody i formy pracy z dzieckiem nastawione są na jego twórcze działanie i gwarantuja dobre przygotowanie do podjęcia obowiązku szkolnego.
Dodatkowe zajęcia
W bieżącym roku szkolnym oferujemy dzieciom bezpłatne zajęcia rytmiczne i lektorat z języka angielskiego raz w tygodniu w każdej grupie wiekowej. Ponadto: Koncerty muzyczne dla dzieci 3,4,5 i 6 letnich - raz w tygodniu, Zajęcia w Bibliotece Raczyńskich dla 5 i 6 latków - raz w miesiącu Lekcje muzealne połączone z warsztatami plastycznymi w Muzeum Narodowym Malarstwa dla dzieci 5 i 6 letnich - raz w miesiącu, Zajęcia twórcze dla dzieci 4, 5 i 6 letnich, Zajęcia matematyczno - logiczne, Zajęcia doświadczalno - badawcze, Gimnastyka korekcyjna i zajęcia logopedyczne dla dzieci 5 i 6 letnich - raz w tygodniu, Gimnastyka korekcyjna dla 3 i 4 latków - raz w miesiącu
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia placówki dostosowane są do potrzeb rodziców deklarowanych w kartach składanych przy zapisie dziecka do przedszkola.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe