Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 29 im. Plastusia
Adres
Księcia Józefa 1/3, 61-718 Poznań
Telefon
61 852 04 41
Fax
61 852 04 41
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Katarzyna Łuczyńska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 29 im. Plastusia
Opis
Przedszkole Nr 29 im. Plastusia jest przedszkolem publicznym. Mieści się w zacisznym miejscu, w centrum miasta. Parterowy budynek otoczony jest ładnym, dużym ogrodem wyposażonym w drewniany sprzęt do zabaw ruchowych. W przedszkolu są trzy sale dla dzieci z poszczególnych grup oraz sala gimnastyczna. Zapewniamy odpowiednie wyżywienie również dla dzieci z alergiami pokarmowymi (dieta bezglutenowa, bezmleczna, bezbiałkowa, cukrzycowa i inne). Dla nowych dzieci proponujemy w okresie rekrutacji tzw. "dni otwarte" a w miesiącach letnich "program adaptacyjny" w celu przybliżenia małemu dziecku przedszkola.
Osiągnięcia
Dzieci uczestniczą w różnorodnych konkursach, plastycznych, ekologicznych, muzycznych itp. zdobywając czołowe miejsca. Szczególnym osiągnięciem było zajęcie I miejsca i zdobycie pucharu dla najbardziej usportowionego przedszkola miasta Poznania na olimpiadzie "Sportowy Zajączek". Napisane i zilustrowane przez dzieci "Nowe przygody Plastusia" zdobyły główną nagrodę w konkursie ogólnopolskim. Uczestniczymy w różnych akcjach: "Góra Grosza", pomoc dla dzieci z Ukrainy, "Sprzątanie Świata". Gościliśmy na praktykach studentów anglojęzycznych z Chin i Bahrajmu w ramach współpracy z międzynarodową organizacją AIESEC. Przedszkole włączyło się również w projet edukacyjny "Róbmy Raban!" i zdobyło certyfikat przedszkola ekologicznego. Nasz ogródek przedszkolny wielokrotnie był wyróżniany w konkursie miejskim "Zielony Poznań". Przyznano nam również certyfikat "Placówka z klimatem". Doskonaliliśmy się w ramach projektu szkoleniowego "Przyjazne Przedszkole 3" prowadzonego przez Instytut Małego Dziecka im. A. Lindgren i wprowadziliśmy wiele ciekawych metod pracy z dziećmi i rodzicami oraz narzędzi usprawniających funkcjonowanie przedszkola. Ściśle współpracujemy ze środowiskiem lokalnym: Muzeum Narodowym, Biblioteką Raczyńskich, Akademią Nauki, Teatrem Animacji, Domem Opieki Społecznej, różnymi szkołami i uczelniami. W przedszkolu wprowadziliśmy bogatą ofertę wycieczek, imprez i uroczystości z udziałem dzieci i ich rodzin.
Dodatkowe zajęcia
Gimnastyka korekcyjna Terapia logopedyczna
Godziny otwarcia uwagi
Godziny przyprowadzania dzieci do przedszkola są dostosowane do potrzeb rodziców, jednak ze względu na stały rytm dnia i uczestnictwo w zajęciach grupowych zalecamy przyprowadzanie dzieci do godziny 8:30.
Godziny otwarcia od
6:30
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców w procesie rekrutacji