Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 24
Adres
Os. Bolesława Chrobrego 104, 60-681 Poznań
Telefon
0-61 825-15-06
Fax
0-61 825-15-06
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dyrektor ZSP nr 11 Sławomir Stancelewski, wicedyrektor Maria Pędzińska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 24
Opis

Przedszkole nr 24 "Bajkonutki" w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 11 w Poznaniu jest 5-oddziałowe na 125 dzieci. Zintegrowane z placówkami oświatowymi na Osiedlu Bolesława Chrobrego. Przedszkolami nr 35, 148 i 163 oraz Szkołą Podstawową nr 17, Liceum Ogólnokształcącym nr 15, Piątkowską Szkołą Społeczną i Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną nr 4 w "Miasteczku Oświatowym". Od 14 czerwca 2013 r. Przedszkole posiada nazwę adekwatną do swojej działalności  .Dziećmi opiekuje się kadra nauczycielska z pełnymi kwalifikacjami i doświadczeniem w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej. Placówka mieści się w budynku wolno stojącym, monitorowanym przez firmę "Solid Group". Dzieci mają do dyspozycji duży ogród ekologiczny, dostosowany do zabaw i zajęć na świeżym powietrzu, przestronne sale bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz komputery, tablice multimedialne, dywan interaktywny, który jest dużą atrakcją dla przedszkolaków, pomieszczenia do zajęć dodatkowych, ćwiczeń, zajęć ruchowych i sportowych z odpowiednim sprzętem. W ciągu całego roku realizowany jest bogaty kalendarz imprez i uroczystości. Dzieci oglądają przedstawienia teatralne, biorą udział w konkursach teatralnych, plastycznych, muzycznych, olimpiadach sportowych ,dla przedszkolaków organizowane są wycieczki - zgodne z obowiązującymi procedurami. Rodzice mają możliwość uczestniczenia w uroczystościach oraz odbywających się zajęciach otwartych. W czasie pandemii relacje z nich przekazywane są mailowo na podane nam adresy. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie możemy zorganizować "Drzwi otwartych" dla rodziców, którzy chcą poznać placówkę przed podjęciem decyzji dotyczących wyboru przedszkola dla swojego dziecka. Zapraszamy na stronę internetową: wwwprzedszkole24poznan.pl i zawartymi na niej informacjami o nas. Dla 3-latków przyjętych na nowy rok szkolny odbędą się zgodnie z obowiązującymi procedurami zajęcia adaptacyjne w dniu 27 08.2021 r. w godz.od 10:00 do 11:30 ( zapraszamy na nie jedno dziecko z jednym rodzicem).  

Osiągnięcia
Udział: w festiwalach i przeglądach w ramach "Miasteczka Oświatowego" w akcjach:"Cała Polska czyta dzieciom", "Niesiemy dobro", "Pomagamy zwierzętom", "Segregacja surowców wtórnych", w projektach edukacyjnych : "Idę do przedszkola", "Moje dziecko idzie do szkoły", "Bezpieczny przedszkolak", "Kuchnia smaków dla przedszkolaków", "Polska moja ojczyzna" oraz "Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy", "Powietrze czyste wokół nas", "Szpital Pluszowego Misia", w zawodach sportowych: "Sportowy zajączek", Turnieju piłki nożnej, w konkursach plastycznych ,piosenki i tańca. Docenieni zostaliśmy również za udział w akcjach "Ołówek dla Afryki" , "Puszka dla maluszka", "Opatrunek na ratunek", "Pomagamy zwierzętom za schroniska"
Dodatkowe zajęcia
Dzieci 6 i 5 letnie realizujące w przedszkolu roczne przygotowanie do szkoły, biorą udział w zajęciach logopedycznych i gimnastyce korekcyjnej, Wszystkie zajęcia dodatkowe organizowane w przedszkolu są bezpłatne.
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia placówki dostosowane są do zapotrzebowania rodziców uczęszczających do nas dzieci..
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Godziny otwarcia od
od 6:00 do 17:00
Drzwi otwarte

Ze względu na panujące obostrzenia w związku z pandemią nie mogą być zorganizowane "Drzwi otwarte". Zachęcamy do odwiedzenia strony naszego przedszkola wwwprzedszkole24poznan.pl, informującą o organizacji funkcjonowaniu, osiągnięciach oraz rekrutacji na nowy rok szkolny. Pytać można również drogą mailową: p24@poznan.interklasa.pl i telefonicznie: 61 825 15 06.

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
125
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji