Systemowa obsługa rekrutacji
Poznań
Adres
Os. Bolesława Chrobrego 104, 60-681 Poznań
Telefon
0-61 825-15-06
Fax
0-61 825-15-06
E-mail
p24@poznan.interklasa.pl
Strona www
http://www.przedszkole24.poznan.pl
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 24
Opis
Przedszkole 5-oddziałowe na 125 dzieci. Zintegrowane z placówkami oświatowymi na Osiedlu Bolesława Chrobrego. Przedszkolami nr 35, 148 i 163 oraz Szkołą Podstawową nr 17, Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 15 i Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną nr 4 w "Miasteczku Oświatowym". Od 14 czerwca 2013 r. Przedszkole posiada nazwę adekwatną do swojej działalności "Bajkonutki" .Dziećmi opiekuje się kadra nauczycielska z pełnymi kwalifikacjami. Placówka mieści się w budynku wolno stojącym, monitorowanym przez firmę "Solid Group". Dzieci mają do dyspozycji duży ogród ekologiczny, dostosowany do zabaw i zajęć na świeżym powietrzu, przestronne sale bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz komputery, pomieszczenia do zajęć dodatkowych, pomieszczenie do ćwiczeń i zajęć ruchowych i sportowych z odpowiednim sprzętem. W ciągu całego roku realizowany jest bogaty kalendarz imprez i uroczystości. Dzieci oglądają przedstawienia teatralne, biorą udział w konkursach teatralnych, plastycznych, muzycznych, olimpiadach sportowych, organizowane są wycieczki.. Rodzice mają możliwość uczestniczenia w odbywających się zajęciach otwartych. Przedszkole organizuje 13.02.2018 r. w godz 15:30 -17:00 " Drzwi otwarte " dla rodziców, którzy chcą poznać placówkę przed podjęciem decyzji dotyczących wyboru przedszkola dla swojego dziecka. Dla 3-latków przyjętych na nowy rok szkolny odbędą się zajęcia adaptacyjne w dniu 30 08.2018 r. w godz.od 10:00 do 11:30. Dnia, 29.06.2018 r.( piątek) .o godz. 16:30 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci, nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.
Osiągnięcia
Udział: w festiwalach i przeglądach w ramach "Miasteczka Oświatowego" w akcjach:"Cała Polska czyta dzieciom", "Niesiemy dobro", "Pomagamy zwierzętom", "Segregacja surowców wtórnych", w projektach edukacyjnych : "Idę do przedszkola", "Moje dziecko idzie do szkoły", "Bezpieczny przedszkolak", "Kuchnia smaków dla przedszkolaków", "Polska moja ojczyzna" oraz "Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy", "Powietrze czyste wokół nas", "Szpital Pluszowego Misia", w zawodach sportowych: "Sportowy zajączek", Turnieju piłki nożnej, w konkursach plastycznych ,piosenki i tańca. Docenieni zostaliśmy również za udział w akcjach "Ołówek dla Afryki" , "Puszka dla maluszka", "Opatrunek na ratunek", "Pomagamy zwierzętom za schroniska"
Dodatkowe zajecia
Dzieci 6 i 5 letnie realizujące w przedszkolu roczne przygotowanie do szkoły, biorą udział w zajęciach logopedycznych i gimnastyce korekcyjnej, Wszystkie zajęcia dodatkowe organizowane w przedszkolu są bezpłatne.
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia placówki dostosowane są do zapotrzebowania rodziców uczęszczających do nas dzieci..
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Godziny otwarcia od
od 6:00 do 17:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe