Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 22 Chatka Puchatka
Adres
Orzechowa 2 B, 61-447 Poznań
Telefon
618320123
Fax
618320123
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Ewa Wojcieszak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Wejście do Przedszkola
  • Chatka Puchatka od strony ogrodu
  • 55-lecie Przedszkola - nasz zespół
  • Chatka Puchatka od strony ogrodu
  • Witamy w Chatce Puchatka
Opis

PRZEDSZKOLE NR 22 "CHATKA PUCHATKA" - NAJLEPSZY START W EDUKACJI TWOJEGO DZIECKA

• miejsce przyjazne dzieciom

• dogodne dla rodziców godziny pracy placówki 6.00 – 17.00

• doświadczona, wykwalifikowana, cierpliwa i zawsze uśmiechnięta kadra pedagogiczna i zespół pracowników

• innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem interaktywnych tablic multimedialnych

• piękny, duży, dobrze wyposażony ogród, w którym odbywają się codziennie zabawy oraz pikniki i imprezy integracyjne naszych wychowanków i ich rodzin

• własna kuchnia serwująca świeże i smaczne potrawy – posiadamy Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie

• urozmaicone zajęcia według ciekawych programów dostosowanych do wieku dzieci: - zajęcia językowe z elementami logopedii - zabawy literkowe i matematyczne - zajęcia muzyczno-rytmiczne z elementami logorytmiki - środowisko z ekologią - język angielski - gimnastyka korekcyjna - zajęcia plastyczno-techniczne z elementami nauki o sztuce - religia dla dzieci najstarszych - kółko tańca klasycznego dla dziewczynek - zajęcia z judo - zajęcia kółka szachowego - spotkania z książką dla dzieci i rodziców - zajęcia kulinarne - bajkoterapia - muzykoterapia - zajęcia z piłki nożnej - klub małego ogrodnika - profilaktyka logopedyczna - koncerty muzyczne - warsztaty dla dzieci i rodziców - zumbailla dla dzieci.

Przedszkole jest kameralne i mieści się w parterowym budynku otoczonym zielonym ogrodem o pow. ponad 4000m2 z placem zabaw dla dzieci. Organizujemy wycieczki integracyjne dla rodziców i dzieci. W naszej placówce działa Rada Rodziców, która bardzo aktywnie wspiera działania podejmowane przez Przedszkole. W budynku Przedszkola mieszczą się 4 sale do zajęć i zabaw z dziećmi, kuchnia wydająca posiłki dla 100 dzieci wraz z zapleczem, sekretariat, pokój do zajęć logopedycznych pełniący również funkcję pokoju nauczycielskiego, w którym można swobodnie porozmawiać z rodzicami.

Dużym atutem naszego przedszkola jest ogród pełen zieleni. Zielone otoczenie przedszkola oraz duży plac zabaw ze sprzętem ogrodowym sprawiają, że przedszkolaki wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i ustawicznie doskonali swój warsztat, niezależnie od stażu pracy. Nauczycielki potrafią stworzyć dzieciom prawidłowe warunki do rozwoju intelektualnego poprzez różnorodne zajęcia zachęcające dziecko do aktywności, dostosowane do jego zainteresowań i możliwości psychofizycznych. Wszystkie osoby zatrudnione w Przedszkolu są w pełni zaangażowane w opiekę nad dziećmi. Nasi wychowankowie uczą się wyrażania swoich potrzeb i uczuć, poczucia własnej wartości, koleżeństwa.

Placówka promuje swoją odrębność i specyfikę poprzez:

• przedszkolną gazetkę „Puchatkowe Nowiny”

• stronę internetową

swoje imię i logo,

• przedszkolny zespół taneczny Cumbia i przedszkolną drużynę piłkarską Puchatki

• funpage’u na facebooku

platformę służącą kontaktom rodziców z nauczycielami.

Przedszkole posiada:

• Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie nadany przez Kapitułę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Certyfikat „Placówka z Klimatem” nadany przez Urząd Miasta Poznania

Certyfikat „Przedszkole Przyjazne Środowisku"

Certyfikat "Przedszkole w Ruchu" nadany przez Ministra Edukacji Narodowej. 


W roku szkolnym 2021/2022 Przedszkole pełni dyżur letni w miesiącu sierpniu.

Osiągnięcia

Zainicjowanie projektu edukacyjnego na rzecz czystego powietrza pod hasłem „Smog nas zje? O NIE!” wśród dyrektorów, nauczycieli i Rad Rodziców przedszkoli Dębca i Świerczewa.

Rok roczne przygotowanie mikołajkowej niespodzianki dla dzieci w wykonaniu rodziców - widowiska muzyczno-tanecznego.


Aktywne włączenie się w obchody 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Udział w projekcie CONNECTING NATURE, finansowanego ze środków Programu Horyzont 2020 - Inteligentne i zrównoważone miasta: wdrażanie
innowacyjnych rozwiązań opartych o przyrodę – budowa w ogrodzie demonstratorów przyrodniczych.

Organizacja wspólnie z Radą Rodziców Pikników i Festynów w ogrodzie Przedszkola dla dzieci i ich najbliższych.

Udział w Akcji „Ćwiczyć każdy może” i przyznanie placówce tytułu „Przedszkole w Ruchu” (MEN – Ośrodek Rozwoju Edukacji).
P
rzygotowanie wideoklipu w kampanii edukacyjnej „Bateria kocha recykling” i zdobycie certyfikatu i tytułu „Przedszkole Przyjazne Środowisku".

Realizacja wielu innowacji pedagogicznych, w tym: "Akademia Sukcesu", "Czytaj z Puchatkiem",  "Zajęcia z tablica multimedialną VIT".

Udział dzieci w ogólnopolskich obchodach "Dnia Przedszkolaka" pod patronatem Poznańskiego Oddziału Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego.

Reprezentowanie Przedszkola na forum Miasta poprzez udział przedszkolaków w Turniejach Muzycznym Pro Sinfoniki – Młodzieżowy Ruch Miłośników Muzyki przy Poznańskiej Filharmonii - zajmowanie I miejsc z wyróżnieniem, zdobywanie cennych nagród.

Organizacja Przeglądów Dziecięcej Twórczości Artystycznej „Zielony Dębiec Spełnia Marzenia” pod hasłem „Tanecznie w naszej okolicy” z udziałem dębieckich placówek oświatowych - szkół i przedszkoli.

Organizacja Letniej Spartakiady dla dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych pod hasłem „I ty możesz zostać Olimpijczykiem” we współpracy z Przedszkolem z oddziałami integracyjnymi.

Zdobycie przez Przedszkole certyfikatu "Placówka z Klimatem" za udział w konkursie fotograficznym "Zielone Ogrody Przedszkolne" w ramach obchodów Roku Klimatu i Środowiska. W przedszkolnym ogrodzie zamieszkał ogromny Słoń - poznański symbol Roku Klimatu i Środowiska stanowiący niezwykłą atrakcją dla dzieci.

Występ dzieci w spektaklu Wigilie Polskie' wystawianym na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Otrzymanie statuetki ''Rajskiego Jabłuszka'' przyznawanej przez miesięcznik ''EkoŚwiat'' w uznaniu osiągnięć w dziedzinie edukacji ekologicznej.

Powrót hejnału na wieżę poznańskiego Ratusza, dzięki staraniom przedszkolaków z ''Chatki Puchatka''.

Dodatkowe zajęcia
Zajęcia z robotyki, logopedia, gimnastyka korekcyjna, taniec klasyczny dla dziewczynek, taniec nowoczesny, zajęcia Zespołu Tanecznego Cumbia, zajęcia z piłki nożnej, spotkania z książką dla dzieci i rodziców, zajęcia z nauki gry w szachy judo, koncerty muzyki klasycznej.
Godziny otwarcia od
6.00
Historia

Zarys historyczny Przedszkola nr 22 „Chatka Puchatka” 55 lat minęło.. 1 września 2018 roku, mnóstwo wspomnień, zdarzeń i momentów, które na zawsze zapisały się na kartach historii naszego Przedszkola.. Wśród nich są te najważniejsze, najbardziej znaczące i niezapomniane..

• Wrzesień 1963 – Otwarcie przedszkola – uroczystość przekazania do użytku tak bardzo potrzebnej placówki wychowawczej połączona została z nadaniem imienia „Chatka Puchatka”. Było to pierwsze przedszkole w naszym mieście – noszące własną, tak przyjemna nazwę.

• Grudzień 1997 – Teatr Wielki w Poznaniu inauguruje Rok Mickiewiczowski spektaklem Barbary Wachowicz „Wigilie Polskie” z udziałem dzieci z grupy „Tygrysków.

• Czerwiec 2002 – od tej pory, codziennie z wieży Ratusza brzmi hejnał, który przywróciły dla Poznania przedszkolaki z „Chatki Puchatka”.

• Czerwiec 2005 – Warta znaczy straż… o tym, jakie imię nosić ma Miś Ratownik zdecydowały poznańskie przedszkolaki z „Chatki Puchatka”, wygrywając konkurs na imię dla Misia – maskotki wspierającej działania władz miasta w zakresie zwiększania bezpieczeństwa najmłodszych przedszkolaków.

• Wrzesień 2006 – Święto Pieczonej Pyry – inauguracja imprezy odbywającej się na terenie ogrodu przedszkolnego z udziałem środowiska lokalnego.

• Grudzień 2007 – występ dzieci z grupy „Tygrysków” w Filharmonii Poznańskiej w Wielkim Koncercie z okazji Świąt Bożego Narodzenia „Niesiemy piosenki do bożej stajenki”.

• Styczeń 2008 – inauguracja Spotkań Noworocznych w „Chatce Puchatka”.

• Październik 2011 – „Puchatkowy Dar Życia” – zbiórka krwi oraz dołączenie do grona dawców szpiku w trakcie Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez społeczność Przedszkola przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

• Listopad 2011 – Kapituła powołana przez Wielkopolskiego Kuratora oświaty przyznała Przedszkolu nr 22 w Poznaniu „Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie”. Przedszkole zostało włączone do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

• Marzec 2013 - otwarcie Klubu Osiedlowego Dębczak - dzieci przygotowały występ pod kierunkiem Anny Süli.

• Maj 2013 – I Przegląd Dziecięcej Twórczości Artystycznej "Zielony Dębiec Spełnia Marzenia", do udziału w którym zapraszamy dębieckie placówki oświatowe.

• Wrzesień 2013 – Jubileusz 50-lecia Przedszkola - Jesienny Piknik Rodzinny.

• Maj 2015 – wielkie malowanie płotu - wspólna inicjatywa przedszkolnej społeczności - dzieci - rodzice - pracownicy.

• Grudzień 2015 – pierwsza "mikołajkowa niespodzianka" dla dzieci - spektakl w wykonaniu pracowników Przedszkola, kolejne przygotowywane przez rodziców.

• Maj 2016 – inauguracja Przedszkolnego Zespołu Tanecznego Cumbia.

• Kwiecień 2018 – 50- Jubileuszowy Turniej Muzyczny Pro Sinfoniki w naszym Przedszkolu z udziałem wszystkich przedszkolaków.

• Listopad 2018 – Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w "Chatce Puchatka"

• Wrzesień 2018 – Jubileusz 55-lecia Przedszkola - uroczyste otwarcie wybudowanego boiska do piłki nożnej - inauguracja drużyny piłkarskiej "Puchatki", występy dzieci, rodziców i pracowników Przedszkola.

• 2018 – 2019 - modernizacja ogrodu przedszkolnego: powstaje kuchnia błotna, labirynt, motylarium, a wcześniej demonstratory i elementy do zajęć i zabaw ekologicznych.

• Marzec 2020 - odbieramy główną nagrodę w konkursie plastycznym - Czyste powietrze nad Poznaniem - nasz wspólny skarb - pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

Gala Rozdania Oskarów i Wielka Gala Taneczna - imprezy zorganizowane dla rodziców w podziękowaniu za ich zaangażowanie w działania podejmowane przez Przedszkole.


Personel
Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego i ustawicznie doskonali swój warsztat, niezależnie od stażu pracy. Nauczycielki potrafią stworzyć dzieciom prawidłowe warunki do rozwoju intelektualnego poprzez różnorodne zajęcia zachęcające dziecko do aktywności, dostosowane do jego zainteresowań i możliwości psychofizycznych. Wszystkie osoby zatrudnione w Przedszkolu są w pełni zaangażowane w opiekę nad dziećmi.
Koła zainteresowań

Kółko szachowe.

Kółko sportowe.

Kółko tańca klasycznego.

Kółko tańca nowoczesnego.

Kółko plastyczne.

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji