Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 21 Akademia Pana Kleksa
Adres
Os. Orła Białego 102, 61-251 Poznań
Telefon
0-61-87-96-191
Fax
0-61-87-96-191
E-mail
p21@poznan.interklasa.pl
Strona www
www.przedszkole21poznan.pl
Dyrektor/Kierownik
Wanda Skowron
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 21 Akademia Pana Kleksa
Opis
"W AKADEMII PANA KLEKSA DZIECKO ODKRYWA ŚWIAT, ROZWIJA SWOJE UZDOLNIENIA I TALENTY" Przedszkole mieści się w budynku wolno stojącym. Rozległy ogród przedszkolny spełnia dwie funkcje: dydaktyczną - jest miejscem zajęć wynikających z ekologicznego profilu przedszkola oraz sportowo - rekreacyjną. Sale dydaktyczne są przestronne, słoneczne, kolorowe, wyposażone w zabawki, kąciki tematyczne i zestawy gier edukacyjnych. Wykwalifikowana kadra stwarza dobre warunki dla rozwoju dziecka w miłej i serdecznej atmosferze. W trakcie realizowanych programów i projektów edukacyjnych dzieci uzyskują kompetencje ważne w dalszym etapie kształcenia. Absolwent naszego przedszkola jest dzieckiem twórczym, śmiałym, otwartym i poszukującym.
Osiągnięcia
Realizowany program rozwoju oraz profil ekologiczny pozwala nam zaistnieć w wielu różnorodnych przedsięwzięciach. Za program ekologiczny i udział w projekcie "Raban - recykling, a nie bałagan" nasza placówka otrzymała CERTYFIKAT. Przedszkole posiada również CERTYFIKAT „Przedszkola z klimatem”. Bierzemy udział w konkursie "Zielony Poznań" . Celem udziału w projekcie jest pozyskiwanie i upiększanie terenów zielonych wokół przedszkola. Efektem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz piękny, zmieniający swój wygląd ogród. Wśród licznych nagród szczególnie cenną jest Statuetka Poznańskiego PEGAZA oraz Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, które przedszkole otrzymało jako jedyne w województwie za wybitne osiągnięcia, społeczne i organizacyjne. W naszym dorobku jest wiele nagród, dyplomów, podziękowań za udział w konkursach, przeglądach i akcjach charytatywnych. Gazetka Przedszkolna "KLEKSIK", którą wydajemy od 1994 r., spełnia rolę informacyjną oraz wspomaga współpracę przedszkola i rodzica. Szczególnie ważnym osiągnięciem w naszej pracy jest bogaty kalendarz imprez, wynikających z tradycji i historii naszego przedszkola.
Dodatkowe zajecia
- logopedia - język angielski - rytmika - religia (na życzenie rodziców dla dzieci w wieku 5 lat.)
Godziny otwarcia uwagi
od 6:00 do 17:00 Przedszkole ze względu na zapotrzebowanie godzinowe rodziców otwarte jest od godziny 6.00 do 17.00. Dzieci przyprowadzane są do godziny 8.00.Od godzin 6 do 13 Miasto Poznań zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę.
Godziny otwarcia od
6.00-17.00
Organ prowadzący
Miasto Poznań Wydział Oświaty
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe