Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 21 Akademia Pana Kleksa
Adres
Os. Orła Białego 102, 61-251 Poznań
Telefon
0-61-87-96-191
Fax
0-61-87-96-191
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Wanda Skowron
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole nr 21 mieści się w budynku wolnostojącym. W 2018 r. budynek poddany został termomodernizacji ze środków WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ w Poznaniu. W NASZEJ "AKADEMII PANA KLEKSA" DZIECKO ODKRYWA ŚWIAT I ROZWIJA SWOJE TALENTY.  Sprzyjają temu kolorowe, przestronne sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne stanowiące bazę do rozwijania różnych aktywności dziecka. Rozległy i zagospodarowany ogród przedszkolny spełnia dwie funkcje: dydaktyczną oraz sportowo - rekreacyjną.W trakcie realizowanych przedsięwzięć, projektów edukacyjnych dzieci uzyskują kompetencje w dalszym etapie kształcenia. W przedszkolu zatrudniona jest dobrze przygotowana kadra pedagogiczna oraz personel obsługowy zapewniający dzieciom dodatkową fachową pomoc.Absolwent naszego przedszkola jest dzieckiem twórczym, śmiałym, otwartym, poszukującym, który utrzymuje kontakt bieżący kontakt z przedszkolem.

Osiągnięcia
Realizowany program rozwoju oraz profil ekologiczny pozwala nam zaistnieć w wielu różnorodnych przedsięwzięciach. Za program ekologiczny i udział w projekcie "Raban - recykling, a nie bałagan" nasza placówka otrzymała CERTYFIKAT. Przedszkole posiada również CERTYFIKAT „Przedszkola z klimatem”. Bierzemy udział w konkursie "Zielony Poznań" . Celem udziału w projekcie jest pozyskiwanie i upiększanie terenów zielonych wokół przedszkola. Efektem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz piękny, zmieniający swój wygląd ogród. Wśród licznych nagród szczególnie cenną jest Statuetka Poznańskiego PEGAZA oraz Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, które przedszkole otrzymało jako jedyne w województwie za wybitne osiągnięcia, społeczne i organizacyjne. W naszym dorobku jest wiele nagród, dyplomów, podziękowań za udział w konkursach, przeglądach i akcjach charytatywnych. Gazetka Przedszkolna "KLEKSIK", którą wydajemy od 1994 r., spełnia rolę informacyjną oraz wspomaga współpracę przedszkola i rodzica. Szczególnie ważnym osiągnięciem w naszej pracy jest bogaty kalendarz imprez, wynikających z tradycji i historii naszego przedszkola.
Dodatkowe zajęcia
- logopedia - język angielski - rytmika - religia (na życzenie rodziców dla dzieci w wieku 5 lat.)
Godziny otwarcia uwagi
 Przedszkole ze względu na zapotrzebowanie godzinowe rodziców otwarte jest od godziny 6.00 do 17.00. Godziny pracy mogą ulec zmianie ze względu na zapotrzebowanie rodziców po naborze w danym roku szkolnym. Zmiana może nastąpić tylko i wyłącznie na dużą ilość zgłoszeń po pozytywnej akceptacji Organu Prowadzącego.
Godziny otwarcia od
6.00-17.00
Organ prowadzący
Miasto Poznań Wydział Oświaty
Drzwi otwarte

Drzwi otwarte 13 marca 2019r. od godziny 15.30.

Spotkanie z rodzicami dzieci nowo przyjętych na  rok szkolny 2019/2020 do przedszkola odbędzie się  06 czerwca o godzinie 15-tej.

Dodatkowe cechy

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe