Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 180 Dzięciołowe Mieszkanie
Adres
os.Polan 1, 61-253 Poznań
Telefon
61-8766-221
Fax
61-8766-221
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Beata Dąbek
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Kameralne „domowe przedszkole” z niepowtarzalnym rodzinnym klimatem. Dzieci nie czują się zagubione, gdyż rozkład pomieszczeń przypomina im własne mieszkanie. Mała ilość dzieci w grupie stwarza poczucie bezpieczeństwa, a ogrodzony, zadbany, osiedlowy plac zabaw i duży teren zieleni rekompensuje brak przedszkolnego ogrodu. Dla nas ważne jest, aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie, miały swoich kolegów, dobrze radziły sobie w grupie i bezstresowo adaptowały się do nowych warunków. Wiemy, że te umiejętności kształtowane w codziennych zajęciach przedszkolnych, są podstawą sukcesu edukacyjnego i życiowego dzieci. Nauczyciele, chcąc wspierać rozwój dzieci we wszystkich sferach, dbają o własny rozwój zawodowy doskonaląc swój warsztat pracy.
Osiągnięcia
Przedszkole uzyskało międzynarodowy certyfikat "Przyjaznego Przedszkola". Nasi przedszkolacy zdobywają nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Przygotowują i prezentują przedstawienia teatralne i pokazy taneczne. W karnawale dzieci biorą udział w balu przebierańców z udziałem wodzireja. Często zapraszamy do naszego przedszkola aktorów,  raz w miesiącu bierzemy udział w spotkaniach z kulturą. Pielęgnujemy tradycje rodzinne mające swoje stałe miejsce w przedszkolnym życiu, w tym także obchody urodzin dzieci. Nauczyciele stworzyli spójną Koncepcję Pracy Pedagogicznej. Uczestniczymy w licznych wycieczkach autokarowych takich jak np. " Szukanie jesieni", " Powitanie wiosny". W czerwcu z okazji " Dnia Dziecka" wyjeżdżamy na całodzienne wycieczki.
Dodatkowe zajęcia
1. ZAJĘCIA BEZPŁATNE: logopedia dla dzieci 5 i 6 letnich z wadami wymowy, religia - na życzenie rodziców dla dzieci 5-6 letnich,  j.angielski i rytmika dla wszystkich dzieci.
Godziny otwarcia od
6.00 - 17.00
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe