Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 171
Adres
Podlaska 2, 60-622 Poznań
Telefon
8480541
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Hanna Gintrowicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 171
Opis
Przedszkole położone w pięknej zielonej dzielnicy miasta - na Sołaczu. W pobliżu przedszkola znajduje się malowniczy Park Sołacki oraz Lasek Golęciński. Blisko jest także Rusałka. Bliskim sąsiadem naszego przedszkola jest Uniwersytet Przyrodniczy, z którym systematycznie współpracujemy. Przedszkole ma swój ogródek. W budynku mieszczą się 4 sale dla poszczególnych grup wiekowych, przystosowane toalety i szatnie. Nasze przedszkole ma także własna kuchnie, w której Panie kucharki przygotowują dla dzieci smaczne i zdrowe posiłki każdego dnia.
Godziny otwarcia od
6:30
Personel
Świetnie wykwalifikowana kadra pedagogiczna przyjazna dziecku i podążająca za nim i jego możliwościami i zainteresowaniami, nieustannie podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe.
Osiągnięcia

Nasze przedszkole posiada tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Ponadto czynnie uczestniczymy z sukcesami w programach takich jak: * "Mamo, Tato, wole wodę" * "Kubusiowi Przyjaciele Natury" * "Akademia Aquafresh" * "Cała Polska czyta dzieciom" Nasze dzieci wraz z nauczycielami oraz rodzicami chętnie biorą udział w licznych różnotematycznych konkursach orgaznizowanych przez przedszkola czy różne instytucje na terenie całej Polski. Stawiając także na rozwój fizyczny dzieci uczestniczymy w różnych zwodach sportowych czy rozgrywkach piłki nożnej dla przedszkolaków odnosząc liczne sukcesy w tej dziedzinie.

Od dwóch lat w naszym przedszkolu dzieci z grupy Myszek i Motylków pracują według koncepcji pedagogiki freblowskiej. Grupa 6latków Myszki oraz 5latków "Motylki" może też poszczycić się Certyfikatem Grupy Freblowskiej zdobytym we wrześnie 2019 roku i 2020 roku. Obecnie według zalożeń pedagogiki freblowskiej rozpoczęła pracę grupa dzieci 4letnich "Misie".

W przedszkolu została też wdrożona innowacja metodyczna "Uczymy się bawiąc się darami Froebla".

Historia
Nasze przedszkole zostało ufundowane przez Profesora Pietruszczyńskiego - pracownika dawnej Akademii Rolniczej - który nie miał własnych dzieci. W tym domu Profesor mieszkał wraz ze swoją żoną, a ich marzeniem było, by w budynku słychać było gwar dziecięcych rozmów i ich śmiech. Dzięki marzeniom Pana Profesora Pietruszczyńskiego i jego małżonki możemy cieszyć się naszym przedszkolem.
Godziny otwarcia uwagi
Możliwość przyprowadzania dzieci do godziny 8:00
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
85
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
klauzula RODO - rekrutacja 2021/2022