Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 17
Adres
Głuszyna 206A, 61-329 Poznań
Telefon
61 810 17 46, 692 710 407
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agata Gust
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
 • Przedszkole nr 17
Opis

Nasze przedszkole istnieje od września 2005r. i mieści się w sporym oddaleniu od centrum, ale położone jest na pięknym terenie. Duży ogród o powierzchni 1,012 ha z pięknymi i zadbanymi trawnikami, wyposażony jest w piaskownice dla dzieci oraz sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu. Nad dziećmi czuwa doskonale przygotowana kadra pedagogiczna i personel administracyjno-obsługowy. Nasza placówka oferuje naukę języka angielskiego, rytmikę, odbywają się również zajęcia z logopedii oraz gimnastyka korekcyjna.

Osiągnięcia
 1. PRACA OTWARTA WEDŁUG BERLIŃSKICH PLACÓWEK „KINDER IN BEWEGUNG” - DZIECI W RUCHU - Celem pracy otwartej jest większa swoboda działania w podejmowaniu decyzji oraz zbieraniu doświadczeń przez dzieci, w każdym wieku i z różnymi możliwościami.

 2. PRACA METODĄ PROJEKTÓW - Metoda ta jest doskonałą okazją do różnicowania poziomów nauczania, umożliwia dostosowanie tempa pracy i stopnia trudności podejmowanych zadań do indywidualnych możliwości dzieci.

 3. REALIZACJA PROGRAMÓW AUTORSKICH - Sferę intelektualną wzmacniamy poprzez realizację autorskich programów naszych nauczycielek: „Zabawa w teatr” Program edukacji teatralnej dla Przedszkola nr 17, „Języczek gimnastyczek” Program wspomagający i stymulujący prawidłowy rozwój mowy u dzieci w wieku przedszkolnym.

 4. POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY MARSHALA ROSENBERGA - Praca metodą Porozumienia bez przemocy jako sposób porozumiewania, dzięki któremu zaczynamy dawać z serca. Formy empatycznego komunikowania się, nawiązywania relacji oraz sposobu wyrażania siebie, swoich uczuć i potrzeb  z poszanowaniem odmienności każdego.

 5. PROGRAM AUTORSKI „IKAREK Z ZASADAMI” - Realizujemy autorski program wychowawczy oparty na wartościach, który pomaga dzieciom przestrzegać reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, współdziałać w zabawach i sytuacjach zadaniowych.

 6. ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI WG. ELINE SNEL - Wdrażamy ćwiczenia uważności wg. Eline Snel „ Uważność żabki”. Uważność to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego co się dzieje w danej chwili, bez osądzania czy negowania. Świadoma i pozytywna uważność wywołuje zmiany w naszym zachowaniu oraz nastawieniu do samego siebie oraz do dzieci.

Dodatkowe zajęcia
Język angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna oraz logopedia odbywają się dla wszystkich dzieci w naszym przedszkolu.
Godziny otwarcia uwagi

06:00 - 17:00

Przyprowadzanie dzieci do godziny 08:00.

Personel

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i personel administracyjno-obsługowy.

Organ prowadzący
Urząd Miasta Poznania - Wydział Oświaty
Drzwi otwarte
Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym przedszkolu🎥

https://youtu.be/x-5buq1j9U8
W tym trudnym dla wszystkich czasie, niestety nie możemy zorganizować Dni otwartych, dlatego zdecydowaliśmy się na oprowadzenie Państwa po naszej placówce wirtualnie ☺️

Zapraszamy do oglądania Rodziców wraz z dziećmi.
Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się zobaczyć! 🙋‍♀️


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna