Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 17
Adres
Głuszyna 206A, 61-329 Poznań
Telefon
618101746
Fax
618101746
E-mail
ikarek.przedszkole17@wp.pl
Strona www
http://www.ikarek.org
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 17
Opis
Nasze przedszkole mieści się w sporym oddaleniu od centrum, ale położone jest na pięknym terenie. Duży, o powierzchni 1,012 ha ogród, z pięknymi i zadbanymi trawnikami, wyposażony jest w piaskownice dla dzieci oraz drewniany i plastikowy sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu. Nad dziećmi czuwa doskonale przygotowana kadra pedagogiczna i personel administracyjno-obsługowy. Nasza placówka oferuje naukę języka angielskiego, rytmiki, odbywają się też zajęcia z logopedii.
Osiągnięcia
Przedszkole nr 17 istnieje od września 2005 r. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej i zostały uhonorowane dyplomem Berlinek S.A.
Dodatkowe zajecia
Organizujemy również: - Zajęcia adaptacyjne dla kandydatów na przedszkolaka, - Dni otwarte dla Rodziców oraz dzieci spoza przedszkola, - Zajęcia integracyjne: metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, - Zajęcia warsztatowe pt. Mamo, tato ćwicz ze mną połączone z technikami origami, - Zajęcia teatralne "Teatr żywego aktora", - Zajęcia choreoterapeutyczne (jedna z nauczycielek ma przygotowanie instruktorskie i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii), - "Dni inne niż wszystkie" - w tym dniu dzieci przechodzą poprzez stacje, na których każda z nauczycielek proponuje swoje zajęcia (muzyka, plastyka, taniec, zajęcia techniczne itp.)
Godziny otwarcia uwagi
Dzieci przyprowadzane są do godziny 8.00.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe