Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 160 Biały Orzeł
Adres
OSIEDLE TYSIĄCLECIA 69, 61-255 Poznań
Telefon
61-8760311
Fax
61-8701737
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • wejście do przedszkola
  • sala gimnastyczna
  • sala gimnastyczna
  • sala dydaktyczna
  • sala dydaktyczna
  • sala dydaktyczna
  • sala dydaktyczna
  • kącik zabaw
  • łazienka
Opis
Budynek przedszkolny położony jest w doskonałym miejscu w centrum osiedla. Otoczony opłotowanym ogrodem szczycącym się wieloma odmianami drzew i krzewów. Drewniany sprzęt ogrodowy sprzyja bezpiecznym zabawom dzieci. W środku znajdują się jasne i przestronne sale zajęć wyposażone w nowe, funkcjonalne i kolorowe meble dostosowane do wieku dzieci. Zabawki dobierane są tak, aby dzieci w każdym wieku mogły rozwijać swą dziecięcą wyobraźnię oraz integrować się z kolegami. Wszystkie sale posiadają odremontowane łazienki, umieszczenie sedesów oraz umywalek dostosowano do wzrostu dzieci. Przedszkole posiada także salkę logopedyczną z komputerem i pomocami do zajęć, salę gimnastyczną wyposażono w sprzęt do ćwiczeń (piankowe kształtki, piłki, ławeczki, obręcze, szarfy, woreczki, materace, karimaty, i inne) oraz nowość na rynku dydaktycznym : "Autochodzik", zestaw pozwalający w sposób zabawowy uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze. Na dzieci chętne do nauki języka angielskiego czeka sala wyznaczona do tego celu. Placówkę wyposażono w nowe meble tworzące szatnie w ten sposób, iż każda grupa dzieci posiada swoją własną, bezpieczną i przestronną przestrzeń. Hol tworzy miłe miejsce, w którym rodzice mogą obejrzeć prace swych pociech umieszczone w "Małej Galerii" lub odprężyć się podczas przyglądania się rybom pływającym w akwarium. Dyrektor przedszkola Karina Draniczarek - tel. 61-8760311
Osiągnięcia
Przedszkolacy rozsławiają placówkę poprzez branie udziału i zdobywanie zaszczytnych miejsc w imprezach. są to medalowe miejsca w turniejach piłkarskich, olimpiadach międzyprzedszkolnych, konkursach plastycznych, muzycznych czy teatralnych. Przedszkole otrzymało istotne wyróżnienie: tytuł " Placówka z klimatem".
Dodatkowe zajęcia
gimnastyka korekcyjna i ogólnorozwojowa, rytmika, język angielski, religia, zajęcia logopedyczne, stały kalendarz koncertów muzycznych , spektakle teatralne, wycieczki.
Godziny otwarcia od
6:00
Personel
Kadra pedagogiczna przedszkola to wykwalifikowani pracownicy darzący dzieci uwagą i szacunkiem. Posiadają status nauczyciela dyplomowanego lub mianowanego. Nauczyciele ustawicznie uzupełniają swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów, szkoleń i kursów, co pozwala na weryfikowanie swych wiadomości, poszerzanie zasobu ofert dla dzieci, orientowaniu się w aspektach dotyczących psychiki dziecka. Działania te prowadzą do bardzo dobrego przygotowania i osiągnięcia przez wychowanków dojrzałości szkolnej.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
KLAUZULA INFORMACYJNA