Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 144 Wesoła Gromada
Adres
os.Czecha 76, 61-289 Poznań
Telefon
8776521
Fax
8776521
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Grażyna Szlandrowicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 144 Wesoła Gromada
  • Plac zabaw
  • plac zabaw
  • Plac zabaw
  • Plac zabaw
Opis
W naszej placówce dzieci poznają świat i nabywają umiejętności: komunikowania się, doskonalenia własnego "ja", rozwiązywania problemów i odkrywania różnych tajemnic. Przedszkolacy rozwijają wyobraźnię, kreatywność, samodzielność i zdolność rozumowania. Praca dydaktyczno-wychowawcza opiera się od 2013 roku na innowacyjnym programie wychowania przedszkolnego „TABLIT” wpółfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i UAM Wydział Studiów Edukacyjnych Zakład Teoretycznych Podstaw Edukacji w Poznaniu. Celem innowacji jest: Tworzenie środowiska sprzyjającego uczeniu się. Umożliwienie dzieciom poznawania świata przez działanie, doświadczenie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie. Zaciekawienie światem przyrody i nauki. Stworzenie dzieciom autentycznego, bogatego w bodźce środowiska edukacyjnego, w którym będą mogły na miarę swoich możliwości i potrzeb urzeczywistniać swój potencjał i rozwijać uzdolnienia. Przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w przyszłości z wymogami różnorodnych zadań i sytuacji, do stawiania celów i określania strategii ich osiągania, a także przezwyciężania trudności pojawiających się w toku zadania. Budowanie pozytywnych doświadczeń ważnych dla rozwoju poczucia kompetencji oraz skuteczności działania. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00do 17.00. Mamy 5 oddziałów. Nauczycielka obejmując dzieci w wieku 3 lat prowadzi je przez cały cykl edukacji /tj . 4 lata/. Ma to olbrzymi wpływ na poczucie bezpieczeństwa u dzieci i efekty pracy. Dzieci mogą korzystać z innych zajęć takich jak: język angielski, rytmika, religia, gimnastyka korekcyjna, logopedia i comiesięczne koncerty z cyklu "Pan Świerszcz i przyjaciele". Dzieci 4, 5, 6 letnie według potrzeb objęte są opieką logopedyczną oraz zajęciami z gimnastyki korekcyjnej. Wszystkie nauczycielki ukończyły wyższe studia magisterskie z zakresu "Wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego". IMPREZY PRZEDSZKOLNE: *Pasowanie na przedszkolaka *Obiad wigilijny *Spotkania z gwiazdorem *Jasełka *Bal karnawałowy *Dzień Babci i Dziadka *Zajączek *Festyn Rodzinny/ Dzień Matki i Ojca *Spartakiady *wycieczki autokarowe; do ZOO, lasu, *Przedstawienia teatralne
Osiągnięcia
Dyplom za udział w Przeglądzie małych form teatralnych "Teatralka" oraz Wojewódzkim festiwalu piosenki przedszkolnej, VII Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Wesoły Skrzat", II miejsce w rozgrywkach piłkarskich o Puchar Ligi Rataj, III miejsce w festiwalu teatrów lalkowych "Kukiełka". Kwestujemy corocznie na rzecz WOŚP.
Dodatkowe zajęcia
język angielski, rytmika, religia, logopedia, gimnastyka korekcyjna
Godziny otwarcia od
6.00
Historia
Przedszkole nr 144"Wesoła Gromada" na os. Czecha 76 w Poznaniu działa od 1978r. Jest to piętrowy budynek z pięknym ogrodem i placem zabaw.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe