Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 140 Majsterklepka
Adres
os. Przyjaźni 129, 61-683 Poznań
Telefon
61-8205071
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Krystyna Kuźmińska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 140 Majsterklepka
  • plac zabaw
Opis
Przedszkole usytuowane jest w centrum os. Przyjaźń, obok DK "Słońce" i Szkoły Podstawowej nr 66. Posiada duże, przestronne i dobrze wyposażone sale dydaktyczne dla czterech grup wiekowych oraz osobne sale do zajęć ruchowych, logopedii i języka obcego. W dużym, ocienionym lipami ogrodzie, zapewniamy miejsce do zabaw ruchowych , manipulacyjnych i sprawnościowych na ekologicznym placu zabaw.
Osiągnięcia
Rozwijamy zdolności i zainteresowania dzieci w oparciu rozszerzony program edukacji poprzez ekspresję plastyczną a także aktywną percepcję dzieł sztuki. Pomagamy dziecku w odkrywaniu własnych możliwości twórczych, rozwijamy wrażliwość estetyczną, wzbogacamy jego przeżycia artystyczne. W trakcie zajęć plastycznych, i warsztatach przygotowanych przez nauczycielki, przybliżamy dziecku podstawowe pojęcia plastyczne (barwa, linia, światło, faktura, bryła i ruch). Zwracamy uwagę na nowe środki, materiały i techniki plastyczne, które dostarcza nam współczesna cywilizacja. Dzieci odwiedzają poznańskie muzea i uczestniczą w prowadzonych tam warsztatach plastycznych, gromadzą w ten sposób cenną wiedzę plastyczną, w oparciu o doświadczenia znakomitych malarzy, rzeźbiarzy, architektów i inżynierów. Kształcimy aktywnego twórcę i odbiorcę sztuki. Nasze dzieci biorą też udział w licznych konkursach plastycznych, krajowych i zagranicznych, w przedszkolu cyklicznie organizujemy wystawy prac naszych dzieci, na które zapraszamy rodziców i zaprzyjaźnione placówki. Kultywujemy tradycje przedszkola: pasowanie na "Przedszkolaka Majsterklepki", nocne oczekiwanie na św. Mikołaja, "Jasełka", bal karnawałowy, wielkanocne szukanie "zajączka", festyn rodzinny, uroczyste pożegnanie 6-latków. Poprzez przygotowany program adaptacyjny "Wsparcie na starcie" pomagamy dziecku i rodzicom złagodzić stres związany z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Nasi absolwenci doskonale są przygotowani do podjęcia nauki w kl. I-szej. Dzięki dobrej współpracy z rodzicami tworzymy miłą atmosferę, w której dziecko czuje się szczęśliwe, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia dodatkowe bezpłatne: gimnastyka korekcyjna dla 5 oraz 6-latków, terapia logopedyczna dla 5 oraz 6-latków, dla wszystkich dzieci rytmika, język angielski oraz, dla zadeklarowanych przez rodziców, katecheza
 Zajęcia dodatkowe płatne: jęz. angielski, piłka nożna,taniec towarzyski
Godziny otwarcia od
6.00
Personel
Personel pedagogiczny: dyrektor i 9 nauczycielek
Pomoce nauczyciela: w każdej grupie wiekowej
Personel administracyjny: sekretarka, intendent, gł. księgowa, ref. ds. płac, konserwator
Personel kuchenny: 3 kucharki
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna