Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 14
Adres
Tczewska 11, 60-454 Poznań
Telefon
(61) 848 34 89
Fax
(61) 848 34 89
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Opis

 

Przedszkole nr 14 mieści się w odległym od miejskiego hałasu i głównych dróg,  piętrowym budynku usytuowanym w pobliżu dużego boiska sportowo - rekreacyjnego. Jego niewątpliwym atutem jest duży nasłoneczniony ogród sprzyjający aktywności ruchowej.

Od  1 września 2021 roku nasza placówka jest częścią Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 14, ale mieści się w odrębnym budynku.

W przedszkolu funkcjonuje 6 oddziałów, w których dzieci mogą przebywać pod opieką nauczycieli od 6.00 do 17.00. Naszą mocną stroną są odpowiednio zbilansowane posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni. Panie kucharki przyrządzają je ze świeżych produktów dostarczanych przez  lokalnych przedsiębiorców. Często serwowane są wyroby własne w postaci zdrowych  sałatek, past i wypieków.

Przestronne sale mają wydzielone i sfunkcjonalizowane przestrzenie, które wypełniają odpowiednie do wieku i bezpieczne w użytkowaniu meble. Całości dopełniają kąciki tematyczne i pomoce dydaktyczne, w tym książki dostosowane do wieku grupy, gry planszowe, zabawki. W holu  znajdują się szatnie dla grup , miejsce wystaw prac dzieci, tablica informacyjna dla rodziców. Zielone otoczenie i duży plac zabaw ze sprzętem ogrodowym sprawiają, że przedszkolaki spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu.

Nad wychowaniem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ciągle doskonaląca swój warsztat zawodowy, niezależnie od stażu pracy. Nauczycielki tworzą dzieciom prawidłowe warunki do rozwoju intelektualnego poprzez różnorodne zajęcia zachęcające  do aktywności, dostosowane do zainteresowań i możliwości psychofizycznych. Wszystkie osoby zatrudnione w Przedszkolu nr 14  są w pełni zaangażowane w opiekę nad dziećmi.

Przedszkole jest placówką przyjazną, otwartą na potrzeby dziecka, szanującą jego prawa, innowacyjną. Stosowane metody i formy pracy  nastawione są na  twórcze działania dziecka i gwarantują dobre przygotowanie do podjęcia obowiązku szkolnego.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola biorą udział w wycieczkach, wyjściach  do kina czy teatru. Podczas zajęć dydaktycznych nauczycielki wykorzystują różnorodne metody, które wspomagają indywidualizację pracy z dzieckiem. W zależności od wieku dzieci włączają metody aktywizujące. Od kilku lat prowadzimy zajęcia wykorzystujące elementy programowania – zabawy z programu  „Kodowanie na dywanie” rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania.

Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu społeczności przedszkolnej ( wspólne uroczystości, spotkania wigilijne -Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Pożegnanie Sześciolatków, festyn rodzinny, dobry program adaptacyjny ułatwiający dzieciom rozstanie z rodzicami).

Współpracujemy z prężnie działającą Radą Rodziców, Szkołą Podstawową nr 57  oraz z innymi placówkami oświatowymi, licznymi instytucjami i organizacjami.

Przedszkole nie tylko wspiera dzieci w ich aktywności na zajęciach, ale zachęca do realizacji zadań o charakterze charytatywnym,  biorąc  udział w wielu stałych akcjach:  Góra Grosza, I ty możesz zostać św. Mikołajem, akcja zbierania karmy i innych niespodzianek dla zwierzą ze schroniska,  akcja zbierania nakrętek czy baterii.

Obchodzimy znane i mniej znane święta: „ Dzień Kropki”, „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” ,„Pierwszy Dzień Jesieni”, „Dzień Jabłka”, „Dzień Chłopaka”, „Dzień Dziewczyny”, „Pasowanie na Przedszkolaka”, „Święto Odzyskania Niepodległości”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Pierwszy Dzień Wiosny”, „Wielkanocny Zajączek”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia

Dodatkowe zajęcia
Bezpłatnie: język angielski, rytmika ( dla wszystkich dzieci) , religia, logopedia, opieka psychologa. Ponadto na terenie przedszkola dzieci uczestniczą co miesiąc w koncertach muzycznych. Raz w miesiącu na terenie przedszkola biorą również udział w przedstawieniach teatralnych.
Godziny otwarcia od
6:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna