Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 13
Adres
Keplera 5, 60-158 Poznań
Telefon
61 862 43 90
Fax
61 862 43 90
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 13
Opis
Przedszkole nr 13 mieści się przy ul. Keplera 5 na osiedlu Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Placówka posiada ogród o powierzchni 1013 m2, położony z daleka od ruchliwych ulic. W ogrodzie znajdują się nowe urządzenia do zabaw rekreacyjno-sportowych oraz małe boisko do gry w piłkę nożną. Przedszkole posiada 6 sal, każda o powie- rzchni 70 m2. W każdej grupie wiekowej znajduje się 25-cioro dzieci. Organizacja pracy nauczycieli w grupach planowana jest w taki sposób , by nauczyciel mógł prowadzić tę samą grupę dzieci przez wszystkie lata ich pobytu w przedszkolu. W placówce zatrudnieni są wykwalifikowani nauczyciele, którzy stosują nowatorskie metody i formy w pracy edukacyjnej z dziećmi, m.in. Edukacja przez ruch, metodę Ireny Majchrzak, przygotowującą dziecko do pod- jęcia nauki czytania, elementy Metody Dobrego Startu, Elementy Kinezjologii Edukacyjnej, Pedagogika Zabawy KLANZA, Ruch rozwijający W. Sherbonne oraz tańce integracyjne i tańce w kręgu. Serdecznie zapraszamy do przedszkola na "Drzwi otwarte" rodziców wraz z dziećmi, które od roku szkolnego 2019/2020 rozpoczną edukację przedszkolną. "Drzwi otwarte" planujemy w dniu 7 marca 2020r. od godz.10.00 do godz. 12.00 . Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą obuwia na zmianę. Zapraszamy także na naszą stronę internetową www.p13poznan.szkolnastrona.pl
Osiągnięcia
Pierwsze miejsce w zawodach organizowanych w Arenie przez Urząd Miasta pt. "Sportowy Zajączek". Pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Kościół p.w. Świętej Rodziny pt. "Nasz kościół". Pierwsze miejsce i wyróżnienie w konkursie piosenki organizowanym przez Klub Osiedlowy "Kopernik". Koncert w Poznańskiej Katedrze dzieci grających na flażoletach. Jasełka w wykonaniu dzieci w kościele parafialnym. Organizacja "Olimpiady sportowej" i "Turnieju piłki nożnej" dla dzieci z pobliskich przedszkoli. Coroczna organizacja "Olimpiady ekologicznej" dla dzieci z pobliskich przedszkoli. Udział w akcjach o zasięgu ogólnopolskim "Góra grosza", "Tydzień ekologiczny", "Święto Drzewa", "Święto Ziemi", "Ratujmy konie" , "Cała Polska czyta dzieciom" itp. oraz lokalnym "Pomóżmy zwierzakom ze schroniska", "90 dębów na 90-lecie Powstania Wielkopolskiego". Liczne imprezy i konkursy wewnętrzne. Spotkania rodzinne. Systematyczne informacje przekazywane do "Informatora osiedlowego". Nagrody i wyróżnienia dla dzieci w konkursach plastycznych, organizowanych w woj. wlkp. oraz nagrody i wyróżnienia dla dzieci za udział w wielkopolskich konkursach piosenki. Współpraca z sąsiadującymi przedszkolami i Szkołą Podstawową nr 7.
Dodatkowe zajęcia
1.gimnastyka korekcyjna dla dzieci 4,5 i 6 letnich z wadami postawy na podstawie skierowania lekarskiego (bezpłatna) 2.logopedia dla dzieci 4,5 i 6 letnich z wadami wymowy (bezpłatna). 3.religia - tylko na życzenie rodziców (nieodpłatnie) dla wszystkich dzieci 4. zajęcia z psychologiem dla dzieci 4,5 i 6 letnich (nieodpłatnie)
Godziny otwarcia od
6.30
Koła zainteresowań
Nie
Kontakty zagraniczne
Nie
Drzwi otwarte
07 marca 2020r. od godz. 10.00 do godz. 12.00
Organ prowadzący
Miasto Poznań - Wydział Oświaty
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2020/2021
150
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika