Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 13
Adres
Keplera 5, 60-158 Poznań
Telefon
61 862 43 90
Fax
61 862 43 90
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 13
Opis

Przedszkole nr 13 mieści się w wolnostojącym budynku przy ul. Keplera 5 na osiedlu Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Placówka otoczona jest pięknym ogrodem o powierzchni 1013 m2. Ogród do wyłącznej dyspozycji naszych przedszkolaków, spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i funkcjonalności. Znajdują się w nim nowe urządzenia do zabaw rekreacyjno – sportowych oraz małe boisko do gry w piłkę nożną. Przedszkole posiada 6 kolorowych sal, każda o powierzchni 70 m2. W każdej grupie wiekowej  znajduje się 25-cioro dzieci. Organizacja pracy nauczycieli w grupach planowana jest w taki sposób, by nauczyciel mógł prowadzić tę samą grupę dzieci przez wszystkie lata ich pobytu w przedszkolu. W placówce zatrudnieni są wykwalifikowani nauczyciele, którzy stosują nowatorskie metody i formy w pracy edukacyjnej z dziećmi, m.in. Edukacja przez ruch, metodę Ireny Majchrzak, przygotowującą dziecko do podjęcia nauki czytania, elementy Metody Dobrego Startu, Elementy Kinezjologii Edukacyjnej, Pedagogika Zabawy Klanza, Metodę Ruch Rozwijającego W. Sherborne oraz tańce integracyjne i tańce w kręgu. Dodatkowo prowadzone są zajęcia z kodowania z wykorzystaniem plansz i ozobotów.


Osiągnięcia

Uczestniczymy w licznych konkursach organizowanych przez instytucje zewnętrzne m.in. Urząd Miasta i okoliczne przedszkola, takich jak: „Sportowy zajączek”, „Olimpiada sportowa”, „Święto drzewa”, , „Święto Ziemi”. Nasze dzieci prezentują swoje zdolności w konkursach recytatorskich, plastycznych i dziecięcych festiwalach.

W naszym przedszkolu co roku organizowana jest „Olimpiada ekologiczna”, na którą zapraszamy dzieci z pobliskich przedszkoli .

Przedszkole uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych, takich jak: „Góra grosza”, „Pomaganie przez ubranie”, „Paczka Radości” oraz w zbiórce żywności dla schroniska. Dodatkowo prowadzimy zbiórkę „zbieramto.pl” wspierając misje Księży Sercanów. Od wielu lat zbieramy nakrętki pomagając w ten sposób chorym dzieciom.

Współpracujemy z sąsiadującymi przedszkolami i Szkołą Podstawową nr 7

Dodatkowe zajęcia

·        Język angielski dla wszystkich dzieci

·        Rytmika dla wszystkich dzieci

·        Gimnastyka korekcyjna dla dzieci 5 i 6 letnich z wadami postawy na podstawie skierowania lekarskiego

·        Logopedia dla dzieci 5 i 6 letnich z wadami wymowy

·        Zajęcia z psychologiem

Godziny otwarcia od
6.30
Koła zainteresowań
Nie
Kontakty zagraniczne
Nie
Drzwi otwarte

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie organizujemy w tym roku "Drzwi otwartych". Zapraszamy na naszą stronę internetową 

http://p13poznan.szkolnastrona.pl/

Organ prowadzący
Miasto Poznań - Wydział Oświaty
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna