Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 121
Adres
Biskupińska 65, 60-463 Poznań
Telefon
61 822-10-38
Fax
61 822-10-38
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 121
  • Przedszkole nr 121
  • Przedszkole nr 121
  • Przedszkole nr 121
  • Przedszkole nr 121
  • Przedszkole nr 121
Opis
Nasze przedszkole znajduje się w budynku wolnostojącym przy ul. Biskupińskiej 65 na terenie dużego ogrodu.

W roku 2020 placówka przeszła gruntowną przebudowę, dzięki czemu zyskaliśmy nowoczesne, przestronne wnętrza, przyjazne dzieciom i dostosowane do ich potrzeb.W piętrowym budynku mieści się pięć oddziałów oraz sale terapeutyczne przeznaczone do prowadzenia zajęć logopedycznych, korekcyjnych, kompensacyjnych i rytmicznych.

Posiadamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują smaczne, wartościowe posiłki, a także wypieki swojego wyrobu. Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby wykształcić u dzieci zdrowe nawyki dlatego w naszym menu zawsze znajdują się warzywa, owoce, ziarna i orzechy.

Znaczącym atutem naszego przedszkola jest duży taras na dachu budynku a także rozległy ogród, gdzie swobodnie i bezpiecznie mogą bawić się wszystkie dzieci. Latem część ogrodu zacieniają korony pięknych drzew, jesienią otaczają nas złoto-czerwone barwy a zimą mamy sporo miejsca na jazdę na sankach i zabawy na śniegu. Taras przedszkolny wyposażony jest w sprzęt sportowy i eko-kuchnię. Dzieci z naszego przedszkola spotykają się podczas wspólnych zabaw w ogrodzie i często organizowanych imprez integracyjnych.

Bliskość jeziora Strzeszyńskiego i lasu pozwala nam odbywać spacery i wycieczki, w trakcie których poznajemy przyrodę oraz uczymy się ją doceniać i szanować.
Wielu, spośród naszych absolwentów, po latach przyprowadza do nas swoje dzieci. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

Osiągnięcia

Nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach i projektach m.in. Olimpiada z j. angielskiego, Biała Laska, Teatralka, Festiwal Piosenki Przedszkolaka, "Przedszkolaki dla Klimatu" , Strzeszyński Festiwal Tańca, "Dzień Motyla oraz Betlejem Poznańskie" - działania na rzecz Hospicjum Palium, Akcja "Krew daje życie", "Szkoła do Hymnu", "Razem na Święta".

Dodatkowe zajęcia
 Zajęcia logopedyczne,  Labokids, W Krainie Emocji, Razem ze Sztuką, Teatrzyk Kimbishibai
Godziny otwarcia od
06:30 - 17:00
Organ prowadzący
Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
125
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji