Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 118 Ewy Szelburg-Zarembiny
Adres
Płomienna 1, 60-392 Poznań
Telefon
8614488
Fax
8614488
E-mail
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Budynek przedszkolny położony jest w zacisznym miejscu dzielnicy Grunwald z daleka od ruchliwych ulic w enklawie zieleni.
Osiągnięcia
1.Podejmujemy przedsięwzięcia zapobiegające degradacji środowiska naturalnego poprzez spotkania z cyklu "Serce dla przyrody". 2. Organizujemy spotkania z przedszkolnym teatrem "Dzieci -dzieciom". 3. Organizujemy i bierzemy udział w przeglądach piosenki ekologicznej pt "Przyroda w piosence". 4. Bierzemy udział w licznych konkursach plastycznych na różnych szczeblach ( dzielnica, miasto, kraj ), zdobywamy nagrody i wyróżnienia. 5. Możermy poszczycić się osiągnięciami w zakresie tańca i choreografii dzieci. 6. Efektem pracy przedszkola jest bardzo dobre przygotowanie dzieci do szkoły. 7. Przedszkole upowszechnia wiedzę pedagogiczną wśród Rodziców poprzez organizowanie  zajęć otwartych.
Dodatkowe zajęcia
Dodatkowo w programie pracy przedszkola prowadzone są zajęcia sportowo-taneczne, zajęcia teatralne oraz plastyczne. Religia na życzenie Rodziców, dostosowana do poziomu dzieci, 1 raz w tygodniu. Języki obce - język angielski z podziałem na grupy wiekowe odbywa się 2 razy w tygodniu, Język francuski prowadzony przez studentki romanistyki w ramach praktyk - 2 razy w tygodniu, bez opłaty. Zajęcia sportowo-taneczne -1 raz w tygodniu z podziałem na grupy wiekowe - bez opłaty. Rytmika - z podziałem na grupy, 1 razy w tygodniu bez opłaty.Logopeda - dla dzieci 4, 5, 6, letnich  1 raz w tygodniu, bez opłaty.
Godziny otwarcia uwagi
Arkusz organizacyjny dostosowany jest do potrzeb Rodziców. Na dzień dzisiejszy od 6,00 godziny do 17,00 godziny.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna