Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 117 Czecha
Adres
os. Piastowskie 105, 61-164 Poznań
Telefon
618774699
Fax
618774699
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Elżbieta Szlandrowicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 117 Czecha
  • Przedszkole nr 117 Czecha
  • Przedszkole nr 117 Czecha
  • Przedszkole nr 117 Czecha
  • Przedszkole nr 117 Czecha
Opis

Przedszkole 5-oddziałowe, mieści się w parterowym, wolnostojącym budynku. Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem, wewnątrz przedszkola znajduje się patio. Placówka nasza zlokalizowana jest w pobliżu Parku Nadwarciańskiego, w otoczeniu zieleni, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Organizujemy liczne i ciekawe wycieczki turystyczno-krajoznawcze oraz przyrodniczo-ekologiczne. Pracujemy w oparciu o koncepcje planu daltońskiego i edukację freblowską, realizujemy projekty edukacyjne przedszkolne i o zasięgu miejskim oraz autorskie programy edukacyjne.


 


 

 

 

 

 

Osiągnięcia
Stosujemy metody innowacyjne i alternatywne:kinezjologia edukacyjna czyli edukacja przez ruch. Jako przedszkole daltońskie przygotowujemy dzieci do samodzielności, uczymy umiejętności współpracy i odpowiedzialności za zadania i powierzone obowiązki oraz wdrażamy do refleksji (samooceny).
Przedszkole posiada liczne dyplomy, wyróżnienia i certyfikaty za udział dzieci w konkursach, przeglądach, festiwalach i projektach np. na grę matematyczną, zajęliśmy II miejsce w miejskim projekcie "Program ekozespołów w moim przedszkolu" oraz w Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Teatralka" .Otrzymujemy podziękowania od szkół za pracę wychowawczo-edukacyjną i wykształcenie u dzieci umiejętności niezbędnych do podjęcia nauki w szkole. Organizujemy i prowadzimy liczne akcje charytatywne i społeczne.
W 2019 roku przedszkole otrzymało certyfikat „Przedszkola Daltońskiego".
Dodatkowe zajęcia
logopedia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia terapeutyczne z psychologiem, zajęcia taneczne, "Robotyka" - zabawy badawcze z elementami fizyki, zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej, judo. W czasie sprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia sportowe odbywają się na nowo wybudowanym boisku
Godziny otwarcia od
6.00
Godziny otwarcia uwagi
W przypadku zgłoszenia minimum 5-dzieci do godz.18.00 istnieje możliwość przedłużenia godzin otwarcia przedszkola.
Personel
Kadra pedagogiczna posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe potrzebne do pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Wszystkie nauczycielki legitymują się wykształceniem wyższym magisterskim z przygotowaniem pedagogicznym, systematycznie zdobywają poszczególne stopnie awansu zawodowego. Większość nauczycielek posiada duże doświadczenie pedagogiczne. Wiedzę i umiejętności organizatorskie zdobywają na studiach, kursach doskonalących, warsztatach i szkoleniach, charakteryzują się twórczą i otwartą postawą.
Historia
Przedszkole działa od 1969 roku.
Kontakty zagraniczne
Współpracowaliśmy z największą organizacją studencką AIESEC w ramach programu EXPLORE YOURSELF. W dniach od 07.03. do 11.03.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu praktykantów z Iranu i Malezji w celu budowania wrażliwości kulturowej dzieci i tolerancji dla innych narodowości.
Organ prowadzący
Urząd Miasta Poznania Wydział Oświaty ul. Libelta 16/20 Poznań
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych - rekrutacja