Poznań
Przedszkole
Przedszkole Nr 10
Adres
os. Oświecenia 26, 61-206 Poznań
Telefon
618790131
Fax
618790131
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Rochowska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Nr 10
Opis

Przedszkole nr 10 funkcjonuje na osiedlu Oświecenia w Poznaniu od 1976 roku. 
W wolnostojącym budynku, otoczonym dużym ogrodem, znajduje się 5 przestrzennych, jasnych sal,  wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.

Posiadamy salę rytmiczno-teatralną, w której odbywają się zajęcia rytmiczne, uroczystości przedszkolne, przedstawienia, występy teatralne oraz muzyczne. W zaadaptowanych pomieszczeniach piwnicznych znajduje się sala gimnastyczna, z łazienką dla dzieci oraz magazynem sprzętu sportowego do zajęć i zabaw  ruchowych. Mamy też dobrze wyposażony gabinet terapeutyczny do indywidualnej pracy z dzieckiem, gdzie odbywają się spotkania
z logopedą oraz psychologiem. W budynku znajduje się duża, jasna szatnia, gdzie każde dziecko znajdzie swoją szafkę.
  Nasze przedszkole posiada także bardzo dobrze wyposażoną kuchnię, która została zmodernizowana w roku 2014. W kuchni są przygotowywane domowe posiłki dla przedszkolaków a także pieczone ciasta.

Dumą naszego przedszkola jest ogromny ogród, który wraz ze sprzętem sportowym stanowi wspaniałe miejsce zabaw ruchowych, gier sportowych i odpoczynku o każdej porze roku. Razem z rodzicami systematycznie wzbogacamy wyposażenie placu zabaw oraz wspólnie dokonujemy nowych nasadzeń zieleni.

Osiągnięcia


Jako placówka publiczna przykładamy bardzo dużą wagę do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Stosujemy aktywizujące metody pracy tak, by rozwinąć potencjał każdego przedszkolaka, rozwijać jego zainteresowania i wyrównać braki rozwojowe. Sięgamy po nowoczesne rozwiązania, które uczą poprzez zabawę. Jesteśmy Ambasadorem Przyjaznej Edukacji czyli placówką, która posiada pracownię Lego Education i w codziennej pracy wykorzystuje jego rozwiązania. Okazuje się, że bawiąc się klockami można rozwijać pojęcia matematyczne, poszerzać słownictwo, rozpoznawać i nazywać swoje emocje, budować relacje społeczne, uczyć się współpracy i pracy zespołowej, mamy też możliwość nauki kodowania i programowania. Uczestniczymy w licznych projektach edukacyjnych a w ostatnim roku w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMOCJE. Jest to projekt ułatwiający dzieciom zrozumienie swoich emocji, rozwijający kreatywność, wyobraźnię a także dostrzeżenie magii i mocy słów.

Nasze przedszkole umożliwia dzieciom rozwijanie aktywności fizycznej, muzycznej, plastycznej, teatralnej, dzięki bardzo dobremu wyposażeniu pomieszczeń w sprzęt i pomoce dydaktyczne do zabaw i zajęć. Nasza kadra nieustannie się dokształca i rozwija, uzyskując kolejne stopnie awansu zawodowego. Bierzemy udział w różnych zawodach sportowych i konkursach , gdzie przedszkolaki  osiągają sukcesy i zdobywają nagrody.
Przykłady to : Zdobycie tytułu MEN "Przedszkole w ruchu", udział w ogólnomiejskich obchodach Dnia Przedszkolaka,  udział w konkursie "Zielony Poznań"

Dzięki dobrej współpracy wszystkich pracowników, rodziców, rady osiedla i rozmaitych instytucji, możemy pochwalić się wspaniałą atmosferą, która sprawia, że dzieci nie chcą po południu opuszczać przedszkola i jednocześnie są bardzo dobrze przygotowane do nauki w szkole.

Dodatkowe zajęcia
nauka języka angielskiego, rytmika, gimnastyka korekcyjna, logopedia, zajęcia z elementami tenisa, zajęcia z piłki nożnej, taneczne, edukacja muzyczna w Filharmonii Pomysłów.
Godziny otwarcia od
od 6.30 do 17.00
Kontakty zagraniczne
w ramach współpracy z organizacją studencką AISEC i programu Erasmus Uniwersytetu Ekonomicznego
Historia
Przedszkole nr 10 funkcjonuje na osiedlu Oświecenia w Poznaniu od 1976 roku
Personel

Przedszkole zatrudnia 28 pracowników, w tym 11 nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczyciela logopedę, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, religii a także 13 pracowników obsługi i  administracji. 

Organ prowadzący
Miasto Poznań
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych do rekrutacji