Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 191
Adres
Osiedle Jana III Sobieskiego 105, 60-688 Poznań
Telefon
61 8234-461
Fax
61 8234-461
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Krystyna Hakowska
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole nr 191 w Poznaniu mieści się na os. Jana III Sobieskiego 105 w wydzielonej części budynku Szkoły Podstawowej nr 15. Placówka została otwarta 01.09.2016 roku. Dysponujemy dużym terenem zielonym wokół przedszkola, w którego skład wchodzi: przestrzenny plac zabaw, Miasteczko Rowerowe, boiska sportowe oraz parking. Posiadamy cztery oddziały przedszkolne.
Wystrój sal jest utrzymany w skandynawskiej szarości, aby nie rozpraszać uwagi dziecka, a skupiać na tym co najważniejsze. Pracownie są wnętrzami nowoczesnymi, przestronnymi z dużym dopływem światła dziennego. Są wyposażone w tablice multimedialne, projektory, tablety i roboty edukacyjne.Nasze przedszkole tworzymy z pasją każdego dnia. Pomagamy we wszechstronnym rozwoju, pobudzamy kreatywne i twórcze myślenie dziecka. Jesteśmy przedszkolem otwartym na wielokulturowość, kładziemy nacisk na tolerancję oraz akceptację drugiego człowieka. Wspieramy wielokierunkową aktywność dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze rozwoju. Dzieci objęte są pomocą psychologa i pedagoga szkolnego. Pomoce dydaktyczne oraz zabawki są starannie dobierane oraz dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Realizujemy zajęcia zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Starannie przygotowujemy dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Każdego roku tworzymy i realizujemy roczne projektu edukacyjne. Uatrakcyjniamy zajęcia edukacyjne wykorzystując: metody aktywizujące, Doroty Dziamskiej, Weroniki Sherborne, Paula Denisona, Glena Domana czy Batti Strauss.Obchodzimy wszelkie uroczystości wynikające z kalendarza przedszkolaka oraz dni specjalne wynikające z realizacji poszczególnych projektów edukacyjnych. Organizujemy festyny, konkursy, wystawy. Uczestniczymy w ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Zapraszamy do przedszkola ciekawych ludzi, m.in.: ornitologa, paleontologa czy wikliniarza. Współpracujemy z lokalną społecznością, Szkołą Podstawową nr 15 oraz Biblioteką Raczyńskich. Prowadzimy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz logopedyczne.

Godziny otwarcia od
6.00
Godziny otwarcia uwagi
Przedszkole otwarte jest od 6:00 do 17:00. Od godziny 8.00 do 13.00 Miasto Poznań zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę.
Dodatkowe zajęcia
logopedia, gimnastyka korekcyjna, religia, język obcy nowożytny (angielski) - bezpłatnie.
Personel
Wysoko wykwalifikowani nauczyciele.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji