Powiat Ostrowski
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta - ID. HUMANISTYCZNY
Nazwa oddziału

 ID. HUMANISTYCZNY

Liczba miejsc

 34

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Historia
  • Wiedza o społeczeństwie

Przedmioty rozszerzone

 Język polski

 Historia

 Wiedza o społeczeństwie

Opis

Jesteś wrażliwy na potrzeby innych, uwielbiasz angażować się w akcje charytatywne, czujesz nieodpartą potrzebę niesienia pomocy innym, jesteś zafascynowany odkrywaniem piękna dzieł literackich, uwielbiasz wyrażać siebie poprzez kulturę i sztukę, z niecierpliwością czekasz na kolejną lekcję historii, by móc zanurzyć się w przeszłości naszych przodków, a może fascynuje Cię scena polityczna naszego kraju, marzy Ci się kariera polityka, dziennikarza albo prawnika, profil humanistyczny jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Absolwenci tej klasy doskonale sprawdzają się na studiach prawniczych, historycznych, artystycznych, politologicznych, dziennikarskich oraz stosunkach międzynarodowych.

U nas masz możliwość rozwoju swoich pasji. Jako jedyna szkoła w mieście posiadamy własną scenę teatralną, na której swoboda intelektualna i artystyczna (tak charakterystyczna dla naszego liceum) mają szansę w pełni się urzeczywistnić. Swoją miłość do dziennikarstwa możesz pogłębiać, angażując się w redagowanie szkolnych gazetek – „Bez cenzury” i „Re(y)moncik”.

Nasze liceum (w szczególności klasy humanistyczne) zostało objęte patronatem naukowym Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.