Powiat Ostrowski
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta - IC. BIOLOGICZNO - GEOGRAFICZNY
Nazwa oddziału

 IC. BIOLOGICZNO - GEOGRAFICZNY

Liczba miejsc

 34

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Biologia
  • Geografia

Przedmioty rozszerzone

 Biologia

 Geografia

 Matematyka

 Język polski

 Język angielski

Opis

Jeżeli ponad wszystko cenisz piękno przyrody, czujesz, że stanowisz z nią jedność, dbasz o środowisko naturalne, nie jest ci obojętny los rzadkich gatunków roślin i zwierząt, marzysz, by każdy człowiek osiągnął harmonię z własnym ciałem, wiesz, że podstawą zdrowia człowieka jest prawidłowa dieta, dbasz o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie otaczających cie ludzi, marzą Ci się miasta, w których zagospodarowanie przestrzeni harmonizuje z otaczającą je przyrodą, klasa biologiczno-geograficzna to świetna propozycja dla Ciebie.

Absolwenci tego profilu doskonale sprawdzają się na takich kierunkach jak fizjoterapia, dietetyka, biotechnologia, ratownictwo medyczne, leśnictwo, geologia, geodezja, gospodarka przestrzenna i wychowanie fizyczne.

Nasze liceum daje Ci możliwość uczestnictwa w warsztatach prozdrowotnych oraz zajęciach z dietetyki. W trakcie licznych wycieczek zapoznasz się z architekturą polskich miast i krajobrazów. Wiedzę biologiczną będziesz zdobywać w sposób doświadczalny, dzięki nowoczesnej pracowni, wyposażonej w najwyższej jakości sprzęt do mikroskopowania.