Powiat Ostrowski
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta - IB. JĘZYKOWY
Nazwa oddziału

 IB. JĘZYKOWY

Liczba miejsc

 34

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Język obcy nowożytny
  • Geografia

Przedmioty rozszerzone

 Język angielski

 Geografia

 Matematyka

 Język niemiecki

 Język francuski

 Informatyka

Opis

Marzy Ci się podróżowanie po całym globie? Chcesz samodzielnie i w sposób aktywny zdobywać wiedzę na temat kultury i historii innych krajów? Masz swobodę w nawiązywaniu kontaktów i nauce języków obcych? Czujesz się obywatelem całego świata i nie chcesz, by bariera językowa przekreśliła w przyszłości Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy? Klasa językowa to świetna propozycja dla Ciebie.

Absolwenci tej klasy doskonale sprawdzą się na studiach filologicznych, lingwistycznych, związanych z turystyką i hotelarstwem oraz stosunkami międzynarodowymi. Dzięki doskonałej znajomości języków obcych będą mogli także podjąć naukę na uczelniach zagranicznych.W zależności od wybranych przedmiotów będziesz mógł przygotowywać się do studiowania na kierunkach politechnicznych, humanistycznych, artystycznych lub innych. 

Aby w sposób swobodny móc rozmawiać w danym języku, konieczny jest bezpośredni z nim kontakt. Dlatego w naszym liceum masz możliwość udziału w licznych wyjazdach zagranicznych, np. w ramach projektu unijnego Erasmus+ (Anglia, Cypr, Francja, Hiszpania, Rumunia), współpracy z zagranicznymi szkołami oraz uczestniczyć w warsztatach z obcokrajowcami. Nasza szkoła (w szczególności klasy językowe) została objęta patronatem naukowym wydziału Filologii Angielskiej i Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.