Powiat Ostrowski
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta - IA. BIOLOGICZNO - CHEMICZNY
Nazwa oddziału

 IA. BIOLOGICZNO - CHEMICZNY

Liczba miejsc

 34

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Biologia
  • Chemia

Przedmioty rozszerzone

 Biologia

 Chemia

 Język angielski

 Matematyka

Opis

Jeżeli świat roślin i zwierząt nie ma przed Toba tajemnic, uwielbiasz samodzielnie badać, co kryje się w środku rośliny – oglądasz, kroisz, powiększasz i porównujesz; jeżeli patrząc na kotlet schabowy, myślisz o denaturacji i pierwszorzędowej strukturze białka, to klasa biologiczno-chemiczna jest właśnie dla Ciebie.

Od wielu lat profil ten stanowi wizytówkę naszej szkoły. Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach (od regionalnych po olimpiady biologiczne i chemiczne). Młodzież zdobywa praktyczną wiedzę z biologii i chemii w trakcie zajęć laboratoryjnych, które są prowadzone w ramach osobnego przedmiotu. Możemy pochwalić się nowoczesną pracownią biologiczną, wyposażoną na każdym stanowisku pracy w profesjonalny sprzęt do mikroskopowania. Pracownia chemiczna posiada stoły laboratoryjne, dygestorium oraz odpowiedni sprzęt, szkło i odczynniki. Na zajęciach uczniowie samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, wzbogacając w ten sposób swoją wiedzę teoretyczną o praktykę.

Absolwenci tego profilu doskonale sprawdzają się na kierunkach medycznych oraz przyrodniczych

(medycyna, weterynaria, farmacja, ratownictwo medyczne, dietetyka, inżynieria genetyczna, biologia molekularna, ochrona środowiska i inne).

Nasze liceum (w szczególności klasy biologiczno-chemiczne) jako jedno z siedmiu w Wielkopolsce zostało objęte patronatem naukowym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.