Powiat Ostrowski
Technikum
Technikum w ZSU - 1 tc2 technik usług fryzjerskich
Nazwa oddziału

 1 tc2 technik usług fryzjerskich

Liczba miejsc

 34

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Biologia ,  Informatyka

Przedmioty rozszerzone

 Biologia

 Język obcy nowożytny

Opis

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

„Fryzura to dzieło artysty mającego do dyspozycji naturę człowieka z jego indywidualną osobowością i charakterystycznymi cechami właściwościami fizycznymi,

niepowtarzalnym wyglądem”                                                                                                                                                         

                                                                                                                Henryk Jerzy Stawski

 

Kształcąc się na kierunku technik usług fryzjerskich zdobędziesz wiedzę  i umiejętności z zakresu pielęgnacji, nietrwałego i trwałego przekształcania włosów a także koloryzacji, strzyżenia oraz przedłużania i zagęszczania włosów.

Nasi nauczyciele pokażą Ci, jak fachowo przeprowadzać poszczególne zabiegi fryzjerskie. Poznasz metody i technik z nimi związane. Zdobędziesz wiedzę o wyposażeniu salonu i stanowiska fryzjerskiego oraz dotyczącą przygotowania fryzjera i klienta do zabiegów.

Poznasz tajniki stylizacji, by bez problemu dopasować fryzurę do typu urody, temperamentu klienta oraz do okoliczności czy zajmowanego stanowiska. Pokażemy Ci także najnowsze trendy i nauczymy, jak korzystać z wszelkich nowinek.

 

Technik usług fryzjerskich zarządza zakładem fryzjerskim, świadczy usługi fryzjerskie w pełnym zakresie, w tym usługi wykraczające poza standard. Projektuje i urządza zakład fryzjerski zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowymi oraz sanitarnymi. Prowadzi promocję  i marketing w zakresie usług fryzjerskich. Kieruje zespołem pracowniczym oraz kontroluje przebieg świadczonych usług. Prowadzi zaopatrzenie, gospodarkę materiałową i finansową. Prowadzi działalność szkoleniową i wychowawczą. Świadczy usługi fryzjerskie przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć fryzjerstwa oraz tendencji światowych z zakresu stylistyki. Doradza w zakresie doboru modelu i kolorystyki fryzury. Korzysta z technik komputerowych w pracy zawodowej. Może również wykonywać usługi fryzjerskie dla celów reklamowych, prasy czy fotografii artystycznej

Pracę znajdziesz w salonach fryzjerskich w Polsce i za granicą. Możesz też pracować w teatrze, mediach, wysokiej klasy hotelach. Praca czeka na Ciebie również w pracowniach peruk, tres i tupetów.

 

Zdobyte kwalifikacje pozwolą Ci na otworzenie własnego salonu fryzjerskiego lub studia stylizacji fryzur.