Łowicz
Liceum ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu
Adres
ul.Bonifraterska 3, 99-400 Łowicz
Telefon
468374200
Fax
468374200
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Dorota Dziekanowska-Słoma
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
 • I LO WITA!!!
 • UCZNIOWIE ZAPRASZAJĄ
 • KLASA MEDYCZNA
 • KLASA MEDYCZNA
 • KLASA POLITECHNICZNA
 • KLASA POLITECHNICZNA
 • PRACOWNIA BIOLOGICZNA
 • PRACOWNIA CHEMICZNA
 • PRACOWNIA MATEMATYCZNA
 • PRACOWNIA FIZYCZNA
 • PRACOWNIA INFORMATYCZNA
 • PRACOWNIA JĘZYKOWA
 • PRACOWNIA GEOGRAFICZNA
 • PRACOWNIA FILOZOFICZNA
 • BIBLIOTEKA
 • SALA GIMNASTYCZNA
 • BOISKO
Opis
I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu to najlepsze liceum ogólnokształcące, którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Nasze Liceum reprezentuje WYSOKI POZIOM NAUCZANIA! Dzięki temu absolwenci naszej szkoły uzyskują bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym, dostają się na wymarzone kierunki studiów! I LO należy do dwóch elitarnych stowarzyszeń: do Stowarzyszenia Najstarszych Szkół w Polsce oraz do Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, które skupia 30. liceów o znaczących osiągnięciach i tradycjach. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych pracowniach - uczniowie przeprowadzają eksperymenty z zakresu biologii, chemii i fizyki samodzielnie! Szkoła współpracuje z uczelniami wyższymi w kraju: Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Łódzką, BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. ZADBAJ O SWOJĄ PRZYSZŁOŚC - WYBIERZ I LO! strona internetowa szkoły
Oferta
Historia
I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego jest zaliczane do najstarszych szkół w Polsce. Jesteśmy spadkobiercami Szkoły Kolegiackiej powstałej w 1433 roku! W obecnym kształcie liceum należy traktować, jako bezpośredniego kontynuatora dwóch liceów i gimnazjów okresu międzywojennego. Krótka historia szkoły po drugiej Wojnie Światowej: - rok 1945 szkoła wznawia działalność jako Liceum Ogólnokształcące - rok 1961 szkole nadano imię Józefa Chełmońskiego - rok 1973 szkoła zostaje odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej - rok 1988 szkoła zostaje odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - rok 2002 zmianie uległa nazwa szkoły na I Liceum Ogółnokształcące - rok 2004 w szkole wprowadzono mundurki - rok 2007 ufundowano nowy sztandar szkoły - rok 2008 wprowadzono logo szkoły
Koła zainteresowań
W zależności od zainteresowań uczniów organizowane są koła przedmiotowe i artystyczne. Aktualnie działa: koło chemiczne, koło informatyczne, koło fizyczne, koło filmowe, zespół wokalno-muzyczny, Szkolne Koło PCK oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Dokładamy wszelkich starań aby rozbudzać i rozwijać zainteresowania młodzieży. Nasze liceum jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie łowickim, która posiada tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.
Osiągnięcia

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego znajduje się w gronie 500 najlepszych liceów w Polsce!. W rankingu liceów, przygotowywanym przez Perspektywy za rok 2020 zajmujemy 23 miejsce w województwie i 314 w Polsce! Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów! Corocznie nasza młodzież bardzo aktywnie uczestniczy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych! W roku szkolnym 2019/2020 najważniejsze osiągnięcia młodzieży to: - finalista etapu centralnego XXXII Olimpiady Filozoficznej - laureatka VI Olimpiady Wiedzy o Mediach - finalista Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Antoniego Swinarskiego - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "O Literacki Laur Arbuza" -  finalista XVI Konkursu Fizycznego Fascynująca Fizyka - półfinalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie - finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matematyka Moja Pasja" - wielu uczniów brało udział w etapach okręgowych Olimpiad: Wiedzy o Unii Europejskiej, Filozoficznej, Wiedzy Ekologicznej, Geograficznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - od 17 lat nasze liceum zajmuje I miejsce w powiecie w rywalizacji sportowej dziewcząt i chłopców! - I, II, III miejsca w powiecie w Konkursach: Ortograficznym, Języka Angielskiego, Języka Niemieckiego, Recytatorskim, Wiedzy o Austrii, Matematycznym. Warto podkreślić, że nasza szkoła znalazła się również w tzw. rankingu STEM czyli wśród 200 najlepszych szkół w Polsce przygotowujących do matury z przedmiotów przyrodniczych!

Kontakty zagraniczne
W szkole realizowane są programy Power i Erasmus+. W tym roku uczniowie jadą na dwa tygodnie do Irlandii. Czekamy na wyniki konkursu na wyjazd do Islandii.