Powiat Aleksandrowski
Technikum
Technikum Nr 2
Zespół szkół
Adres
ul.Sikorskiego 2, 87-700 Aleksandrów Kujawski
Telefon
54 282 20 27
Fax
54 282 20 50
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Michał Wilniewczyc
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Budynek główny
  • Pracownia hotelarska
  • Pracownia gastronomiczna
  • Pracownia kelnerska
  • Zagraniczne praktyki
  • Kurs barmański
  • Siłownia szkolna
  • Siłownia szkolna
  • Strefa aktywności
  • Zajęcia sportowe
Opis

TECHNIKUM

Jako uczeń Technikum w Zespole Szkół nr 2 zajęcia ogólnokształcące oraz praktyczne odbywasz w szkole, czeka Cię też praktyka bezpośrednio u pracodawcy.  Po pięciu  latach nauki przygotujesz się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, zdobędziesz odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania wybranego zawodu. Będziesz miał/ miała możliwość uczestnictwa w ciekawych projektach unijnych, praktykach zagranicznych, stażach. Dzięki organizowanym w szkole kursom, warsztatom i szkoleniom możesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje, rozwijać swoje zainteresowania. Wiążesz swoją przyszłość z proponowanym przez nas zawodem? Nie zastanawiaj się dłużej – czekamy na Ciebie!

PAMIĘTAJ!

Po zakończeniu nauki w Technikum w ZS nr 2 masz prawo zdać maturę i kontynuować naukę na uczelni wyższej.

Oferta
Dojazd
Dojazd do szkoły: - PKP (z kierunku Włocławka lub Torunia) - od dworca PKP ok. 15 min ulicami Fryderyka Chopina - Władysława Sikorskiego ( w kierunku wyjazdu do Radziejowa.) - PKS (autobusy z wszystkich okolicznych wiosek i miejscowości) - przystanek przy dworcu PKP (15 min.) lub przystanek przy szkole (2 min.)
Historia
Szkoła z tradycjami!! Witamy w najstarszej szkole ponadgimnazjalnej w powiecie. Technika są placówkami działającymi w Zespole Szkół nr 2 od 1985 r. Rozszerzyły ofertę edukacyjną dawnej Szkoły Rzemiosł. Początki Szkoły Rzemiosł sięgają 1916 roku. W początkowym okresie swojego istnienia szkoła kształciła przyszłych rzemieślników. Z czasem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego środowiska, oferta edukacyjna znacznie się rozszerzyła. Powstały technika i licea o zróżnicowanych profilach. Zespół Szkół nr 2 to placówka z tradycjami, dynamicznie rozwijająca się, spełniająca oczekiwania edukacyjne uczniów. W "Hubalu" spotkasz się z życzliwością i wsparciem, profesjonalizmem kadry nauczycielskiej oraz ciekawie spędzisz czas, pogłębiając swoje zainteresowania uczestnicząc w proponowanych zajęciach pozalekcyjnych. Będziesz mógł uczestniczyć w projektach unijnych, sprawdzić swoją wiedzę w różnych konkursach, jednym słowem - Z NAMI OSIĄGNIESZ SUKCES!
Koła zainteresowań
Koła zainteresowań * pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki nożnej, siatkowej i koszykówki; * koło teatralne; * koło informatyczne; * zajęcia gastronomiczne; * koło matematyczne, fizyczne, biologiczne, chemiczne; * dla doradców handlowych, * koła wyrównawcze i fakultatywne; * pozalekcyjne zajęcia przygotowujące do matury i egzaminów zawodowych * zajęcia carvingowe (dekoracji potraw i stołu); * podnoszące kwalifikacje zawodowe (np. prawo jazdy, wózki widłowe, spawacza, uprawnienia SEP, barmańskie, doradztwo zawodowe, obsługa kas fiskalnych); Udział w projektach unijnych.
Kontakty zagraniczne
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły i Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im. majora H. Dobrzańskiego "HUBALA" w Aleksandrowie Kujawskim uczniowie mają możliwość uczestniczenia w programie Erasmus +. Jest to unijny program mający na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodzieży. W naszej szkole realizowane są projekty dla: - Uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Kelnerskiego.W ramach tego projektu nasi uczniowie mają możliwość wyjazdu na 4 - tygodniowe praktyki do Lipska (Niemcy). Oprócz zajęć praktycznych uczestniczą w bardzo bogatym programie kulturalnym, m. in. 2 - dniowej wycieczce do Berlina, wycieczce do Drezna i Lipska. Po zakończeniu stażu uczniowie otrzymują z niemieckich zakładów pracy, w których odbywali praktykę wiele certyfikatów m.in. certyfikat Europass Mobility potwierdzający nabyte umiejętności obowiązujący w całej Unii Europejskiej. - Uczniowie Technikum Hotelarskiego w ramach projektu Erasmus + odbywają miesięczną praktykę w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii w miejscowości Portsmouth. Pozwala ona uczniom nabyć praktyczne umiejętności z zakresu działalności obiektów świadczących usługi hotelarskie. Wyjazdy te mają wielki wpływ na poznanie kultury kraju i regionu, w którym uczniowie odbywają praktykę oraz pozwalają na przełamanie barier i schematów w kontaktach z inną kulturą. Kolejny projekt będzie realizowany w Hiszpanii w miejscowości Malaga w regionie Andaluzji.
Osiągnięcia
Osiągnięcia szkoły Laureaci następujących konkursów: Wojewódzkie Młodzieżowe Spotkania Żywieniowe Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Wojewódzki Konkurs "Wstęga Wisły" Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny, Chemiczny, Geograficzny Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Kangur" i "Oxford" Konkursów gastronomicznych inne konkursy powiatowe oraz wojewódzkie
Drzwi otwarte
22.05.2020 r.  godz. 10.00