Żyrardów
Technikum
Technikum w ZS3 w Wiskitkach
Zespół szkół
Adres
ul.Kościuszki 25, 96-315 Wiskitki
Telefon
46 854-10-03
Fax
46 854-10-03
E-mail
Strona www
Dyrektor
Joanna Maciejska
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis

Technikum w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach jest szkołą ponadpodstawową, kształcącą uczniów w cyklu pięcioletnim. Uczniowie mają możliwość nauki w zawodach:

  • technik hotelarstwa,
  • technik informatyk,
  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej [NOWOŚĆ].

Po ukończeniu szkoły uczeń może przystąpić do egzaminu maturalnego, a w jej trakcie do egzaminów zawodowych, których zdanie skutkuje otrzymaniem dyplomu technika.


Zapoznaj się z naszą ofertą: https://youtu.be/FScuYg8P57k


Mapa z umiejscowieniem szkoły Platforma edukacyjna szkoły Strona szkoły Oferta rekrutacyjna szkoły

 

Oferta
w przygotowaniu
Dojazd

Dojazd do szkoły możliwy jest państwową komunikację samochodową (PKS), busami komunikacji prywatnej lub transportem własnym. Przystanek PKS i busów znajduje się ok. 200 m od szkoły.

 

Historia

Technikum jest integralną częścią Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach. Zostało powołane 01 września 2007 r. Od 1 września 2008 w skład Technikum powołano klasy w zawodzie technik informatyk oraz technik obsługi turystycznej. Od 1 września 2010 r. rozpoczęła funkcjonowanie klasa w zawodzie technik hotelarstwa. 

Koła zainteresowań

W naszej placówce prężnie działa Szkolne Koło Sportowe prowadzone przez nauczycieli posiadających tytuły trenerskie, zrzeszające uczniów i uczennice, które pasjonują się takimi dyscyplinami jak: piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy. Uczniów, którym sprawia przyjemność czytanie literatury zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczniowie technikum hotelarskiego mają możliwość posiąść umiejętności związane z zawodem baristy i aranżacją wnętrz. Uczniowie technikum informatycznego mogą pogłębiać swoje umiejętności uczestnicząc w: zajęciach z robotyki, kursie IT Essentials w ramach Cisco Networking Academy.

Kontakty zagraniczne

Szkoła prowadzi dla uczniów zagraniczne praktyki zawodowe. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie szkoły  http://zs3wiskitki.pl

Osiągnięcia

Informacje na temat osiągnięć uczniów można uzyskać na stronie szkoły http://zs3wiskitki.pl