Zielona Góra
Żłobek
Żłobek Miejski nr 4
Adres
Wiśniowa 8, 65-517 Zielona Góra
Telefon
683263017
Fax
683263017
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Opis

W Żłobku "Wisienka" przeważającą większością pracowników to kobiety. Mężczyźni zatrudnieni są na stanowisku szefa kuchni, konserwatora i pracownika terenowego. Pracownicy tej placówki muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje w odniesieniu do danego stanowiska. Dziećmi opiekują się dyplomowane pielęgniarki, opiekunki dziecięce, nauczycielki wychowania przedszkolnego. Zatrudnione panie wyczulone są na potrzeby dziecka, które nie zawsze potrafi powiedzieć co mu dolega lub czego oczekuje. Warto także zwrócić uwagę na to, że większość pracujących opiekunek dziecięcych to osoby z długim stażem pracy w żłobku oraz osobistym doświadczeniem. Żłobek przejmuje funkcję rodziny wielodzietnej, gdzie dziecko uczy się zachowań i kontaktów z innymi dziećmi. Tu zawiązują się pierwsze przyjaźnie, uczymy zwracać uwagę na wzajemną pomoc, naukę oraz rozwiązywania małych konfliktów koleżeńskich.

Łączna liczba miejsc
115
Kuchnia centralna (Opis)
tak
Dodatkowe zajęcia

  Język angielski Zajęcia Musical Babies to zajęcia z języka angielskiego metodą muzyczno-ruchową. 
  Rytmika - zajęcia umuzykalniające zgodnie z teorią uczenie się muzyki Edwian E. Gordona.
Godziny pracy
Żłobek "Wisienka "jest czynny od godziny 6:30 do godziny 16:30
Personel
Zatrudniony personel ma kwalifikacje opiekunów dziecięcych o dużym doświadczeniu zawodowym.
Zakres wiekowy
od 20 tyg. życia do ukończenia 3 lat
Zasady odpłatności
 UCHWAŁA NR XVIII.144.2011 RADY MIASTA ZIELONA GÓRA
Dodatkowe walory
Na terenie Żłobka znajduje się duży plac zabaw - 0,6 ha, który umożliwia przeprowadzanie zabaw z dziećmi na świeżym powietrzu
Opis udogodnień
Żłobek Miejski nr 4 "Wisienka" usytuowany jest w dogodnym miejscu, pomiędzy osiedlem Piastowskim i Słonecznym, blisko centrum miasta. Do Żłobka jest dogodny dojazd autobusami: linią "0" i "80". Przy Żłobku znajduje się parking dla samochodów osobowych, co ułatwia rodzicom dostarczenie dzieci do Żłobka.
Żywienie
Stosujemy pełnowartościową dietę dziecka urozmaiconą, która uwzględnia produkty z różnych grup żywności: białkowe, zbożowe, warzywa, owoce, tłuszcze.
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia