Zielona Góra
Szkoła Ponadpodstawowa
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Budowlanka w Zielonej Górze

Adres
ul.Botaniczna 50, 65-392 Zielona Góra
Telefon
68 451 39 51
Fax
68 451 39 50
E-mail
budowlankazg@gmail.com
Strona www
http://www.budowlanka.zgora.pl
Typ placówki
Zespół szkół i placówek oświatowych
Opis
  • Drodzy Uczniowie szkół podstawowych!

 

Witamy Was w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. Jest to szkoła z wieloletnią historią i wieloma tradycjami, która ma już ponad 60 lat! Jej hasłami przewodnimi są słowa: „Kształtujemy myśl techniczną” oraz „Budujemy radością”. Budowlanka od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - o miejsca w szkole konkurują uczniowie z bardzo wysokimi wynikami egzaminów i bardzo dobrymi stopniami na świadectwach po VIII klasie. Stawiamy na jakość i wysoki poziom nauczania.

W Budowlance do wyboru jest sześć bardzo ciekawych kierunków kształcenia, kierunków z przyszłością, które dają duże możliwości na rynku pracy i na przyszłość. Są to: technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik budowy dróg, technik reklamy, technik renowacji elementów architektury oraz monter budownictwa wodnego . Naszym atutem jest to, że uczymy się kierunków, w które inwestuje Unia Europejska. Szkoła kładzie nacisk na połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką, prowadząc praktyki zawodowe w firmach województwa lubuskiego współpracujących z nią od lat. Poza tym uczniowie często biorą udział w wycieczkach dydaktycznych (obserwacja budowy obiektów mieszkalnych i usługowych, dróg i mostów, terenów zielonych), które wzbogacają ich dotychczasową wiedzę i pozwalają zgłębiać tajniki wybranego zawodu.

Świetnie przygotowana kadra nauczycielska umożliwia uczniom zdobycie gruntownej wiedzy, zapewniającej zdanie egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Po zdaniu egzaminów zawodowych uczniowie  uzyskują  tytuł technika. Zdawalność matur i egzaminu zawodowego jest na bardzo wysokim poziomie! Dzięki temu, od lat, Budowlanka jest najlepszym technikum  w Zielonej Górze, województwie lubuskim i najlepszym technikum budowlanym w Polsce! Obecnie jest to także 7. technikum w Polsce (wg ostatniego rankingu techników „Perspektyw” za rok 2019)!

W Budowlance mamy do wyboru bardzo szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych, służących rozwojowi własnych pasji, zainteresowań oraz poszerzaniu wielu umiejętności. Wiele z nich przygotowuje nas do różnych konkursów i olimpiad.

Posiadamy nowoczesne pracownie i warsztaty. W „Waszczykówce” będziecie uczyć się projektowania terenów zielonych, w auli geodezyjnej korzystać z urządzeń pomiarowych w geodezji, a w warsztatach do nauki przedmiotów budowlanych poznacie różne materiały do budowy, będziecie uczyć się układania kostki brukowej, tworzenia ścianek działowych czy murowania.

Naszą dumą są także nowoczesne boiska wielofunkcyjne i duża sala gimnastyczna. Kto lubi sport, będzie z pewnością zadowolony. Będziecie mogli ćwiczyć różne dyscypliny – nie tylko w czasie wf-u, ale także na licznych zajęciach pozalekcyjnych.

Macie również możliwość uczestniczenia w wielu projektach unijnych - poprzez udział w bezpłatnych kursach i szkoleniach, np.: brukarz, malarz-tapeciarz, obsługa programu AutoCad, kurs obsługi koparko-ładowarki, kurs fotograficzny, copywriter czy rysunek odręczny.

Ale nie samą nauką żyje człowiek! Wie to każdy uczeń Budowlanki! To co ją wyróżnia na tle innych szkół to z pewnością jej atmosfera, oparta na wzajemnym szacunku, koleżeństwie, współpracy i bezpieczeństwie. Wiele jej elementów wpływa na niezwykłość  i niepowtarzalność tego miejsca!

Przy szkole działa od 55 lat Młodzieżowa Orkiestra Dęta, prowadzona przez jej kapelmistrza – pana Janusza Zająca. Możecie się w niej nauczyć grać na dowolnym instrumencie muzycznym – i to całkowicie bezpłatnie. Zajęcia odbywają się popołudniami i w soboty, w budynku szkoły.

W Budowlance mamy także bogato wyposażoną bibliotekę z dostępem do komputerów i drukarki, a także sklepik z miłą obsługą i pysznymi posiłkami. Uczniowie mają też szeroki i bezpłatny dostęp do sieci internetowej Wi-Fi.

Do Budowlanki bez problemu dojedziecie z dworców PKS i PKP, co chwilę w jej kierunku kursują autobusy MZK. Lekcje rozpoczynają się o 8.05, dlatego na pewno się nie spóźnicie. Dla osób dojeżdżających z odległych zakątków mamy dobrą informację – 100 metrów od szkoły znajdują się bursa i internat. Budowlanka mieści się w spokojnej i zacisznej dzielnicy miasta, tuż obok pięknego Ogrodu Botanicznego.

Szkoła dba o swoją renomę, a także pozytywną atmosferę   i energię. Stwarza bardzo dobre możliwości rozwoju, pomaga nabyć cenione dziś na rynku pracy kwalifikacje zawodowe. Tu naprawdę kształtujemy myśl techniczną i „budujemy radością”!

Zapraszamy bardzo serdecznie! CKZiU nr 1 Budowlanka im. T. Kościuszki w Zielonej Górze, ulica Botaniczna 50. Możecie również obserwować nas na stronie budowlanka.zgora.pl i na Facebooku (każdy kierunek kształcenia ma swoją stronę).                             

 Do zobaczenia w  najlepszym technikum budowlanym w Polsce!