Zielona Góra
Liceum ogólnokształcące
VII Liceum Ogólnokształcące
Zespół szkół
Adres
ul.Wyspiańskiego 21, 65-036 Zielona Góra
Telefon
684512050
Fax
684512051
E-mail
Strona www
Dyrektor
dr Beata Joksz-Skibińska
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis
VII Liceum Ogólnokształcące oferuje naukę wśród ludzi życzliwych i kompetentnych. Można wybrać jedną z czterech klas (tj. klasa o profilu ogólnym, klasa o profilu piłka nożna, klasa o profilu gry zespołowe, klasa o profilu sporty indywidualne). Szkoła dysponuje internatem, krytą pływalnią, halą sportową, boiskami, salą gimnastyczną, salą fitness, siłownią i salą odnowy biologicznej, pracowniami komputerowymi. Oferujemy zajęcia pozalekcyjne: koła przedmiotowe, teatr, kabaret, zajęcia sportowe. Pływacy, akrobaci i lekko atleci VII LO są ponadto uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie objęci są opieką dietetyka i fizjoterapeuty. Współpracujemy ze szkołami w Niemczech. Uczniowie biorą udział w rozprawach sądowych, wycieczkach edukacyjnych, zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. W szkole odbywają się imprezy kulturalne np. "Dzień języków obcych", "Autunalia", "Święto Niepodległości". VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Dojazd autobusami MZK: 4,23,11. Szkoła znajduje się w pobliżu dworca PKP i PKS (5 minut drogi pieszo)
Historia
We wrześniu 1948r. powstają pierwsze klasy VII LO. Organizatorem i pierwszym jej dyrektorem był Stanisław Szwej, który pełnił tę funkcję przez trzy lata. Siedziba szkoły mieściła się przy Placu Słowiańskim. Otwarcia nowej szkoly dokonał ówczesny Marszałek Polski Michał Rola-Żymierski. W styczniu 1949r. szkoła otrzymała nowy budynek przy ul. Wazów. W 1952 r. wręczane są pierwsze świadectwa maturalne absolwentom liceum. W roku szkolnym 1954/55 następuje stabilizacja grona pedagogicznego z pełnymi kwalifikacjami. W roku szkolnym 1956/57 po raz pierwszy uczniowie naszego liceum biorą udział w olimpiadzie chemicznej, w której od razu zakwalifikowali się do finału. Kolejną decyzją władz oświatowych było utworzenie klasy eksperymentalnej, której uczniowie mieliby dodatkowe szkolenie politechniczne z rozszerzeniem takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, chemia, rysunek techniczny z praktyką, zajęcia plastyczne. We wrześniu 1960r. szkoła zostaje przeniesiona do nowego budynku przy ul. Wyspiańskiego, gdzie mieści sie po dzień dzisiejszy. Obecnym dyrektorem szkoły jest Pani dr Beata Joksz-Skibińska, nauczyciel techniki i informatyki.
Koła zainteresowań
Przedmiotowe koła zainteresowań, które przygotowują do olimpiad i konkursów. Teatr szkolny, uczniowski zespół muzyczny, które rozwijają zdolności artystyczne.
Kontakty zagraniczne
Szkoła współpracowała: z gimnazjum w Esens / Niemcy. Szkoła partnerska - NIEDERSACHSISCHES INTERNATSGYMNASIUM leży w Dolnej Saksonii w Esens, z Lausitzer Sportschule Cottbus, wspólnie realizując program "Europejskiej Szkoły Sportowej", ze szkołą w Eisenhuttenstadt, realizując wspólny program "Mosty Glów", ze szkołą w Eliteschule Potsdam.
Osiągnięcia
Uczniowie VII LO biorą udział w olimpiadach, zawodach sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, osiągając bardzo wysokie wyniki z różnych dyscyplin, a także w olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu międzyszkolnym, wojewódzkim i krajowym.
Współpraca z pracodawcami

Realizujemy projekty zaproponowane przez Urząd Miasta Zielona Góra, np.

- "Świat Nauki", 

- "Zielonogórski Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych"

Są to wieloletnie projekty, w których uczestniczą uczniowie wraz z nauczycielami.

Zajęcia pozalekcyjne
Oferujemy kółka przedmiotowe w zależności od zainteresować uczniów.
Zakres wiekowy
15-19
Drzwi otwarte
2 marca 2020 r. od godziny 9:00 do 18:00