Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
Adres
ul. Św. Kingi 1, 65-215 Zielona Góra
Telefon
(68) 454 87 47
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dorota Bogdanowicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Edukacyjnym nr 11
 • a we wrześnu będziemy w szkole
 • "1"
 • wioska indiańska
Opis

JEDYNKA - to sprawdzony przyjaciel każdego dziecka. Z TRADYCJAMI oraz wypracowanymi metodami pracy z małym dzieckiem z kompetentną i życzliwą kadrą otwartą na potrzeby dziecka i rodziny, dbającą o ciekawe oferty edukacyjne uwzględniające rozwój i zainteresowanie dziecka oraz stwarzającą odpowiednie warunki do aktywnego spędzania czasu. Zapewniająca pełne wyżywienie - trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i podwieczorek.

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkoluo tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...” Robert Flughum

Jesteśmy przedszkolem nastawionym na twórczy rozwój dziecka, stwarzając wychowankom warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości, kreujemy postawy aktywne i twórcze. Rozbudzając zainteresowania otaczającym światem przyrodniczym, kulturowym i społecznym uczymy postaw pro aktywnych. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i wzbudzamy pozytywne myślenie i wiarę we własne możliwości.Przygotowujemy dzieci do przezywania sukcesu, ale również do radzenia sobie z porażkami. Pomagamy dzieciom w zrozumieniu własnych uczuć i emocji, wdrażając do zachowań akceptowanych społecznie. Poprzez współprace z rodzicami i środowiskiem lokalnym aktywnie promujemy edukację przedszkolną.

Ponadto dzieci uczestniczą w zajęciach muzealnych, bibliotecznych, spacerach i wycieczkach, różnorodnych wystawach i imprezach edukacyjnych. Zapewniamy kontakt ze sztuką poprzez prowadzoną edukację muzyczną, teatralną, plastyczną i regionalną. Organizujemy cykliczne zajęcia i przedsięwzięcia ekologiczne i zdrowotne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz różnego rodzaju warsztaty edukacyjne.

Osiągnięcia

    JEDYNKA - to zaufanie, potencjał i możliwości: - samorealizacji - kreatywnego myślenia i działania - empirycznego poznawania, - nawiązywania wielorakich kontaktów społecznych - wyrażania siebie w działalności plastycznej, muzyczno - ruchowej i werbalnej - swobodnego i harmonijnego rozwoju osobowości - gotowości do podejmowania inicjatyw - umiejętności radzenia sobie z problemami. Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte na świat, twórcze, osiągające w większości bardzo dobre wynik w nauce szkolnej.

"Moje przedszkole to mój drugi dom, bo stawia na Mnie, na moje szczęśliwe dzieciństwo i na mój wszechstronny rozwój.”

ATRAKCJE NASZEGO PRZEDSZKOLA - dni otwartych drzwi - zajęcia pokazowe - zajęcia koleżeńskie - spotkania ze specjalistami - imprezy okolicznościowe - zajęcia warsztatowe - zajęcia wyrównywania szans edukacyjnych - akcje tematyczne (Dzień bez śmieci, Bezpieczna droga do przedszkola, Dzieciństwo bez przemocy) - festyny, - ogniska - rodzinne uroczystości przedszkolne - pasowanie na przedszkolaka, spotkania Wigilijne, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Bal absolwenta - Andrzejki, Bal Karnawałowy, Tydzień Dziecka, Dzień sportu - konkursy, olimpiady sportowe, festiwale przedszkolaka, przeglądy teatrzyków przedszkolnych, inne imprezy organizowane przez instytucje użyteczności publicznej. - wyjścia do muzeum, teatru, kina, galerii sztuki, biblioteki - wycieczki autokarowe (Ochla, Świerkocin, Jeziory Wysokie). - bogata oferta kalendarza imprez okolicznościowych również o zasięgu lokalnym. WSPÓŁPRACA - ze środowiskiem lokalnym - z zaprzyjaźnionymi przedszkolami (MP-13, 20,40) - z szkołami podstawowymi (SP-6, 14,17). - LO-3. OSIĄGNIĘCIA m.in. >> Akademia bezpieczeństwa, Certyfikat Kubusiowi Przyjaciele Natury >> Szkoła Przyjazna Środowisku >> Wiem, czuję, rozumiem - Wychowanie do wartości >> Działania przedszkola na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa dzieci "Jestem bezpieczny"


Dodatkowe zajęcia
- zajęcia logopedyczne, terapeutyczne- indywidualne i grupowe,  - zajęcia taneczne; - zajęcia warsztatowe; plastyczne; - zajęcia teatralne; - piłka nożna; - karate
Godziny otwarcia od
06:30 do 16:30
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Ustalane są na każdy rok szkolny zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez rodziców w uzgodnieniu z Urzędem Miasta
Historia

JEDYNKA - to sprawdzony przyjaciel każdego dziecka od ponad 75 lat.

Zielona Góra - 6 czerwca 1945 roku rozpoczął prace Zarząd Miejski, pierwszy Burmistrzem był Tadeusz Sobkowiak. Oświata zaczyna zajmować czołowe miejsce, szybko zaczyna rozwijać się szkolnictwo, powstaje Inspektorat Oświaty, otwarto trzy szkoły. Pierwsza przy Placu Słowiańskim, druga szkoła przy ul. Długiej i trzecia przy ul.Chopina.

  W grudniu 1945 roku powstaje Państwowe Przedszkole nr 1 przy ul. Kasprowicza. Pierwszą kierowniczką Przedszkola była Pani Eugenia Stankiewicz. Po długich staraniach kierownictwa i Władz Oświatowych w październiku 1951 roku Przedszkole przenosi się do większego budynku przy ul. Sikorskiego 37.

Przedszkole nr 1 znajduje się w dawnej willi fabrykanckiej. Należała ona do rodziny Jancke, właścicieli zakładów włókienniczych Jancke&Co. przy obecnej ulicy Fabrycznej.

Budynek wolnostojący, duży jednopiętrowy- XIX willa, przed budynkiem piękna figura symbol ogrodnictwa z dużym bukietem róż; położony na małym wzniesieniu w zadrzewiony parku otoczonym zielenią i parkanem od strony fasady na terenie ogrodzonym i zabezpieczonym przed dostępem osób nieupoważnionych i zwierząt.

Z dniem 1 września 2022 roku siedziba przedszkola została przeniesiona do budynku przy ul. Kingi 1. Zmiana siedziby Miejskiego Przedszkola nr 1 podyktowana była stworzeniem prawidłowych i nowoczesnych warunków realizacji zadań edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Personel

Naszą kadrę tworzą nauczyciele świetnie przygotowani do pracy, otwarci na nowe propozycje. Świadczą o tym ukończone studia I i II stopnia, studia podyplomowe, liczne kursy doskonalące. Kompetencje kadry pedagogicznej, opiekunów przedszkolnych, miła atmosfera oraz podejmowanie różnorodnych działań na rzecz społeczności przedszkolnej sprzyja sprawnej adaptacji, poczuciu bezpieczeństwa oraz wszechstronnemu rozwojowi poszczególnych jego obszarów i form aktywności.


Koła zainteresowań
>> taneczne, >> warsztatowe, >> plastyczne >> teatralne, matematyczne
Organ prowadzący
Urząd Miasta Zielona Góra
Drzwi otwarte

Wybór przedszkola to bardzo ważna decyzja w życiu każdej rodziny. Chcemy umożliwić Państwu uzyskanie pełnych i szczegółowych informacji o naszym przedszkolu. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola podczas dni otwartych. Istnieje również możliwość skorzystania z indywidualnych wizyt po wcześniejszym uzgodnieniu.

Dlaczego warto wybrać się na dzień otwarty w przedszkolu?

Największy lęk budzą sytuacje całkiem nam obce. Trzylatek ma prawo do poznania miejsca, w którym od września będzie spędzał niemalże tyle czasu, co w domu. Taka wizyta ma za zadanie także uspokoić ciebie. Gdy zobaczysz, jak twoje dziecko bawi się z innymi dziećmi i porozmawiasz z paniami, na pewno pozbędziesz się wielu obaw. A twój spokój udzieli się dziecku.    
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe