Zielona Góra
Przedszkole
Przedszkole "Jacek i Agatka"
Adres
ul. Zachodnia 61, 65-552 Zielona Góra
Telefon
(68) 326 07 07
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Wanda Kaisńska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • sala
 • szatnie i korytarze
 • hol przedszkola
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
 • Przedszkole "Jacek i Agatka"
Opis

Od 1. lutego 2017 roku funkcjonujemy jako placówka publiczna, prowadzona przez osobę fizyczną.
Oznacza to, że nie ponoszą Państwo opłat z tytułu uczęszczania dziecka do przedszkola.
Stawka żywieniowa wynosi 14 zł (za 4 posiłki dziennie).
Godziny pracy przedszkola - 6:00 - 17:00

Nasze przedszkole powstało w 2009 roku jako Niepubliczne Przedszkole Jacek i Agatka.
Położone jest w urokliwej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku, w sąsiedztwie lasu i ogródków działkowych.
Przedszkole posiada dwa place zabaw - po jednym z każdej strony budynku, otoczone mnóstwem zieleni. Dookoła budynku znajdują się również inne tereny zielone przystosowane do zabaw dzieci. Dodatkowo posiadamy szklarnię, w której realizowane są zajęcia przyrodnicze starszych grup przedszkolnych. Wewnątrz budynku zlokalizowane jest wydzielone patio - plac na świeżym powietrzy, gdzie dzieci przebywają w ciepłych miesiącach. Przy budynku powstał również namiot, w którym odbywają się występy artystyczne, spotkania z rodzicami i zabawy ruchowe. Wkrótce przy budynku Przedszkola powstanie mini-boisko do użytku naszych przedszkolaków.
Budynek przedszkola został wewnątrz odnowiony, a korytarze zdobią kolorowe tablice z pracami dzieci.
W przedszkolu znajduje się 12 sal dydaktycznych przystosowanych do pracy z dziećmi. Wszystkie sale wyposażone są w łazienki dostosowane do potrzeb najmłodszych. Dodatkowo w przedszkolu znajduje się sala rekreacyjno-sportowa, w której odbywają się zajęcia dodatkowe oraz występy artystyczne.
Aktualnie w przedszkolu jest dwanaście oddziałów (3 grupy maluszków, 4 grupy czterolatków, 3 grupy pięciolatków, 2 grupy zerówkowe - starszaki).
W każdej grupie pracują dwie nauczycielki z wyższym wykształceniem pedagogicznym oraz asystentka nauczyciela, która dba o pełny brzuszek naszych wychowanków i czystość w sali.
W przedszkolu funkcjonuje kuchnia, która na miejscu przygotowuje codziennie posiłki dla naszych milusińskich. Panie kucharki dbają nawet o najbardziej wybredne brzuszki, które potrzebują odpowiednich diet z powodu różnych alergii pokarmowych.

Zajrzyjcie Państwo na nasz facebookowy profil
www.facebook.com/JACEKiAGATKAzielonagora/

Ideą Przedszkola JACEK I AGATKA jest stwarzanie dzieciom domowego klimatu i miejsca zabawy, w którym będą czuły się szczęśliwe i bezpieczne, tak jak w domu. W naszym przedszkolu wszyscy pracownicy skupiają się na dziecku, jego wrażliwości i naturalnej ciekawości.


Główne kierunki pracy wynikają z nazwy naszego przedszkola.

Jacek i Agatka to niezwykła bajka. Była to pierwsza dobranocka dla dzieci, której popularność przerosła wszelkie oczekiwania. Bohaterami tej bajki były dwie pacynki i sąsiadka Pani Zosia, komentująca wydarzenia z domu bohaterów. Sama bajka skłaniała dzieci do różnych aktywności, ale przede wszystkim skupiała w domach wszystkich razem, wprowadzając spokój, harmonię i radość. Dlatego też z tej bajki czerpiemy inspirację, ustalając kierunki pracy naszego przedszkola.

Nasze przedszkole ma być miejscem, gdzie:
- dzieci są bezpieczne, radosne, szczęśliwe, aktywne;
- wychowankowie mają dużo swobody w podejmowaniu różnorodnych działań;
- dzieci są ciekawe i pomysłowe, a inspiracją są dla nich m.in. JACEK & AGATKA;
- dzieci mają stworzone warunki do zabawy, nauki oraz doświadczania świata;
- nauczyciele są przede wszystkim pomocnikami i przewodnikami w poznawaniu świata;
- nauczyciele wspomagają dzieci w ich indywidualnym rozwoju – szanują osobowość każdego dziecka, znając jego potrzeby i możliwości rozwojowe;
- dzieci osiągają wysoki poziom gotowości szkolnej, dzięki czemu naukę w szkole podstawowej rozpoczynają z sukcesem i bez stresu.

Godziny otwarcia od
6:00
Godziny otwarcia do
18:00
Godziny otwarcia uwagi
do 17
Historia
Nasze przedszkole jako Niepubliczne Przedszkole Jacek i Agatka wystartowało pierwszego września 2009 roku.
Od pierwszego lutego 2017 roku staliśmy się placówką publiczną prowadzoną przez osobę fizyczną.
W ciągu kilkunastu lat działalności wychowaliśmy już kilka roczników dzieci, które opuściły nasze mury i z powodzeniem kontynuują karierę w szkole.
    
Personel
W każdej grupie pracują dwie nauczycielki z wykształceniem wyższym pedagogicznym - ze specjalnością Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna, a dodatkowo asystentka, która dba o pełne brzuszki dzieci i czystość w sali.
Nasze nauczycielki to pedagodzy z wszechstronnym przygotowaniem pedagogicznym, które ukończyły studia wyższe I i II stopnia, a dodatkowo posiadają różnorodne kwalifikacje po studiach podyplomowych i kursach kwalifikacyjnych i doskonalących.

Dodatkowe zajęcia
W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe, na które mogą Państwo dobrowolnie zapisać dziecko:
- język angielski
- rytmika
- Przedszkoliada - zajęcia ogólnosportowe
- religia (na wniosek Rodziców)
- oraz zajęcia kulturalne (spektakle teatralne, koncerty muzyczne itp.)

Co roku staramy się w miarę możliwości uaktualniać naszą ofertę, biorąc pod uwagę zdiagnozowane potrzeby dzieci i sugestie rodziców.
Osiągnięcia

- Nauczycielki z naszego przedszkola w latach 2013-2015 wzięły udział w dwóch cyklach szkoleń Projektu „W drodze do sukcesu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Uczeń – aktywny uczestnik procesu uczenia się, Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki.
- Wypracowaliśmy wiele tradycji, które co roku są sukcesywnie kultywowane w naszej placówce: Dzień Przedszkolaka, Pasowanie maluchów na przedszkolaki, Kiermasze świąteczne, pieczenie przedświątecznych wypieków, Andrzejki, Pikniki rodzinne, Obchody Dnia Pluszowego Misia, Poczta walentynkowa, Nocki w przedszkolu dla najstarszych grup, występy artystyczne z okazji świąt rodzinnych, spotkania integracyjne i warsztaty plastyczne.

- Współpraca ze środowiskiem lokalnym - Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w różnorodnych konkursach, turniejach i przeglądach organizowanych przez inne placówki z Zielonej Góry. Wiele razy nasi wychowankowie zostali laureatami konkursów.

Dzieci ze starszych grup biorą udział w wyjściach i wycieczkach - np. Dom Harcerza, Straż Pożarna, Komenda Policji, Ogród Botaniczny, Biblioteka, Teatr, Kino, Palmiarnia, Szklana Pułapka itp;

- Bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych - Psu na budę, Góra grosza, Dzień w pidżamie, Szlachetna paczka.

- W przedszkolu organizowane są liczne konkursy, przeglądy i wystawy, podczas których dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności - plastyczne konkursy tematyczne, Konkurs piosenki dziecięcej, Talent Show.
- W roku szkolnym 2015/2016 Kuratorium Oświaty przeprowadziło w naszym przedszkolu ewaluację zewnętrzną - czyli badanie jakości pracy przedszkola - i zostaliśmy ocenieni na najwyższym poziomie.

- Nasza kadra pedagogiczna na bieżąco uczestniczy w różnorodnych szkoleniach i kursach, dzięki którym poszerzają swoje umiejętności i wspierają wychowanków w rozwoju zdolności i zainteresowań.


Organ prowadzący
Wanda Kasińska
Drzwi otwarte
Zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy 5. kwietnia 2024 r. w godz. 9:00-11:00.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe