Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
Adres
ul. Franciszka Rzeźniczaka 1, 65-119 Zielona Góra
Telefon
68/323 72 46
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Lidia Dubniewska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
Opis

Miejskie Przedszkole nr 46 "Akademia Talentów" zlokalizowane jest w Zielonej Górze przy ulicy Rzeźniczaka 1, jako część Zespołu Edukacyjnego nr 9. Podobnie jak szkoła, przedszkole tworzy oddziały integracyjne. Las znajdujący się w pobliżu naszej placówki, nadaje niepowtarzalny klimat otoczeniu przedszkola. W budynku funkcjonuje dwanaście grup, obecnie są to 3 grupy 3-latków, 2 grupy 4-latków, 1 grupa 5 i 6-latków, 3 grupy 5 latków i 3 grupy 6-latków. Przedszkole posiada 10 sal dydaktycznych wraz z toaletą i zapleczem, dwie z łazienką znajdującą się poza salą, gabinet logopedy, pedagoga, salkę terapeutyczną oraz salę do zajęć w ramach realizacji terapii SI. Sale są przestronne, jasne i bezpieczne. Posiłki dla przedszkolaków przygotowywane są na miejscu. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkole jest zamykane, ale każda sala posiada własny domofon z wizją. Budynek posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Do dyspozycji przedszkolaków są ogrodzone place zabaw i boisko wielofunkcyjne. Obecnie przedszkole zatrudnia 24 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 12 pań pomocy nauczyciela, logopedę, pedagoga, oraz pracowników obsługi. Przedszkolem kieruje wicedyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 9.

Godziny otwarcia od
Od 6.30 do 16.30
Godziny otwarcia do
16.30
Koła zainteresowań

Język angielski.

Język niemiecki.

Zajęcia sportowe.

Zajęcia umuzykalniające


Personel
Obecnie przedszkole zatrudnia 24 nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczyciela wspomagającego,12 pomocy nauczyciela, logopedę, pedagoga oraz pracowników obsługi. Wspierają nas specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej zatrudnieni w Zespole Edukacyjnym nr 9, między innymi terapeuci. Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pracują z dodatkowymi osobami.
Historia

Budynek przedszkola oddano do użytku we wrześniu 2015 roku i przez dwa lata funkcjonowało tu przedszkole niepubliczne. Miejskie Przedszkole nr 46 zostało utworzone 1 września 2017 roku, dzięki uczestnictwu w projekcie „Dzieci są ważne!” i stanowi część Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze.

Osiągnięcia

W roku 2022/2023 w Miejskim Przedszkolu nr 46 "Akademia Talentów" realizowany był projekt "Patrząc w przyszłość" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Realizacja projektu obejmowała prowadzenie zajęć dodatkowych "Kodowanie - wstęp do programowania", "Mali naukowcy" oraz "Zielona drużyna" dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Zakupione zostały pomoce dydaktyczne podnoszące atrakcyjność zajęć. Kadra prowadząca zajęcia dodatkowe podnosi swoje kompetencje poprzez udział w ciekawych formach doskonalenia.

    Dzięki działaniom podejmowanym na terenie przedszkola i poza nim, każdy dzień jest nową przygodą. Dzieci są angażowane do udziału w ciekawych imprezach i uroczystościach takich jak: „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”, Dzień Chłopaka”, „ Dzień Postaci z Bajek”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Andrzejki”, „Dni Zdrowia”, „Mikołajki”, „Jasełka”, „Wspólne kolędowanie”, „Dzień Anioła”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Pierwszy Dzień Wiosny”, „Dzień Mamy i Taty”, „Dzień Dziecka”. Organizujemy konkursy: „Przedszkolny Konkurs Recytatorski”, „Przedszkolny Konkurs Piosenki”, „Zdrowo i bezpiecznie”. Uczestniczymy w akcjach: „Psu na budę” i  „Szlachetna Paczka”. Przez cały rok odbywają się zajęcia rozwijające kreatywność dzieci.

Wspaniałą okazją do włączenia się rodziców w życie przedszkola jest coroczne przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz bożonarodzeniowy i wielkanocny, a także współpraca z nauczycielami przy organizacji Dni tematycznych, konkursów i realizacji ciekawych aktywności.

Dodatkowe zajęcia

Język angielski

Język niemiecki

Zajęcia sportowe

Zajęcia umuzykalniające

Profilaktyka logopedyczna

Organ prowadzący
Miasto Zielona Góra
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe