Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
Adres
ul. Franciszka Rzeźniczaka 1, 65-119 Zielona Góra
Telefon
68/323 72 46
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Lidia Dubniewska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
  • Miejskie Przedszkole nr 46 im. „Akademia Talentów” w Zespole Edukacyjnym nr 9
Opis

Miejskie Przedszkole nr 46 "Akademia Talentów" zlokalizowane jest w Zielonej Górze przy ulicy Rzeźniczaka 1, jako część Zespołu Edukacyjnego nr 9. Las znajdujący się w pobliżu naszej placówki, nadaje niepowtarzalny klimat otoczeniu przedszkola. W budynku funkcjonuje dziesięć grup, obecnie są to 2 grupy 3-latków, 1 grupa 3 i 4-latków, 2 grupy 4-latków, 1 grupa 4 i 5-latków, 2 grupy 5 latków, 1 grupa 5 i 6 latków i 1 grupa 6-latków. Przedszkole posiada osiem sal dydaktycznych wraz z toaletą i zapleczem,  dwie z łazienką znajdującą się poza salą oraz gabinet logopedy. Sale są przestronne, jasne i bezpieczne. Posiłki dla przedszkolaków przygotowywane są na miejscu. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkole jest zamykane, ale każda sala posiada własny domofon z wizją. Budynek posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Do dyspozycji przedszkolaków jest ogrodzony plac zabaw i boisko wielofunkcyjne, z którego korzystają również uczniowie klas I. Obecnie przedszkole zatrudnia 20 nauczycielek wychowania przedszkolnego, 10 pań woźnych oddziałowych, logopedę, pedagoga, oraz pracowników obsługi. Przedszkolem kieruje wicedyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 9. 

Godziny otwarcia od
Od 6.30 do 16.30
Koła zainteresowań

Język angielski.

Język niemiecki.

Zajęcia sportowe.

Zajęcia taneczne.


Personel
Obecnie przedszkole zatrudnia 20 nauczycielek wychowania przedszkolnego, 10 pań woźnych oddziałowych, logopedę, pedagoga oraz pracowników obsługi.
Historia

Budynek przedszkola oddano do użytku we wrześniu 2015 roku i przez dwa lata funkcjonowało tu przedszkole niepubliczne. Miejskie Przedszkole nr 46 zostało utworzone 1 września 2017 roku, dzięki uczestnictwu w projekcie „Dzieci są ważne!” i stanowi część Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze.

Osiągnięcia

    Udział w projekcie „Dzieci są ważne ! „  dofinansowanym ze środków unijnych, pozwolił na wyposażenie przedszkola w ciekawe pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne, a także sprzęt elektroniczny. Powstała również bardzo atrakcyjna dla dzieci „Strefa gier chodnikowych”. Dzięki realizacji projektu, poszerzyliśmy ofertę pomocy psychologiczno – pedagogicznej, zgodnie z potrzebami naszych przedszkolaków.

    Dzięki działaniom podejmowanym na terenie przedszkola i poza nim, każdy dzień jest nową przygodą. Dzieci są angażowane do udziału w ciekawych imprezach i uroczystościach takich jak: „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”, Dzień Chłopaka”, „ Dzień Postaci z Bajek”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Andrzejki”, „Dni Zdrowia”, „Mikołajki”, „Jasełka”, „Wspólne kolędowanie”, „Dzień Anioła”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Pierwszy Dzień Wiosny”, „Dzień Mamy i Taty”, „Dzień Dziecka”. Organizujemy konkursy: „Przedszkolny Konkurs Recytatorski”, „Przedszkolny Konkurs Piosenki”, „Zdrowo i bezpiecznie”. Uczestniczymy w akcjach: „Psu na budę”, „Szlachetna Paczka” oraz „ Mamo, Tato, wolę wodę”. Przez cały rok odbywają się zajęcia rozwijające kreatywność dzieci.

Wspaniałą okazją do włączenia się rodziców w życie przedszkola jest coroczne przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz bożonarodzeniowy, a także czynne włączenie się w życie placówki.

Dodatkowe zajęcia

Język angielski

Język niemiecki

Zajęcia sportowe

Zajęcia taneczne

Profilaktyka logopedyczna

Organ prowadzący
Miasto Zielona Góra
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Zajęcia sportowe