Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 42 w Zespole Edukacyjnym nr 5
Adres
ul. Ochla-Szkolna 1, 66-006 Zielona Góra
Telefon
68 3211592
Fax
68 3211592
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Małgorzata Klinowska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Zajęcia z chustą
  • Zabawy dowolne
Opis

Miejskie Przedszkole nr 42 wchodzi w skład Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze, przy ul. Ochla-Szkolna 1. Budynek jednostki położony jest w malowniczym miejscu na wzgórzu, otoczony zielenią. 

Dzieci w czasie zajęć przedszkolnych mają możliwość korzystania z kompleksu sportowo - rekreacyjnego, na który składają się: dwa place zabaw, boisko wielofunkcyjne i hala sportowa. Stawiamy na naukę odpowiedzialności, samodzielności i współpracę dzieci realizując elementy Planu Daltońskiego. Bierzemy udział w przeglądach artystycznych, konkursach plastycznych i sportowych, realizowane są zajęcia w ramach Zielonogórskiego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży.
W skład przedszkola wchodzą dwa oddziały: "Biedronki" - dzieci 3 - 4 letnie i "Sówki" - dzieci 5 - 6 letnie. Przedszkole znajduje się na parterze budynku Zespołu. Sale wyposażone są w atestowane meble, dywany, kolorowe kąciki, zabawki oraz pomoce dydaktyczne.
Dzieci i rodzice mają możliwość skorzystania z pomocy specjalistów zatrudnionych w Zespole: psycholog, pedagog, logopeda.

Dodatkowe zajęcia
Zależnie od potrzeb - w ramach Zielonogórskiego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży
Godziny otwarcia od
06:30 do 16.30
Godziny otwarcia do
16:30
Organ prowadzący
Urząd Miasta Zielona Góra
Drzwi otwarte
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi 9 marca 2023 w godzinach 15.30 - 18.00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe