Zielona Góra
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 41 w Zespole Edukacyjnym nr 7
Adres
ul. Stary Kisielin - Pionierów Lubuskich 53, 66-002 Zielona Góra
Telefon
797241907
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Miejskie Przedszkole nr 41 wchodzi w skład Zespołu Edukacyjnego nr 7 w Zielonej Górze. Placówka jest położona w dzielnicy Nowe Miasto przy ul. Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53, zaledwie 12 min drogi od centrum miasta, a jednocześnie pozbawione miejskiego zgiełku.

Nasze przedszkole mieści się na I piętrze przepięknego pałacu w części budynku wzniesionego na planie prostokąta, gdzie znajdują się 4 przestronne sale, duża toaleta przystosowana dla dzieci, w której są kabiny, umywalki oraz prysznic w celu utrzymania czystości i higieny osobistej na najwyższym poziomie. Sale wyposażone są w nowoczesne urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz klimatyzację. Obiekt posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzając czas były bezpieczne oraz ma najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwpożarowe, a także monitoring. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników, przedszkole jest zamykane, ale każda sala posiada domofon.

Wnętrze pałacu jest przepięknie odrestaurowane z wielką dbałością o detale i z szacunkiem do elementów zabytkowych, które się zachowały do dzisiaj.

Organizując przestrzeń kierujemy się dobrem i potrzebami dzieci, wpisując się w zastaną, przepiękną przestrzeń użyliśmy prostych form i wąskiej naturalnej gamy barwnej. Wnętrze jest tłem dla kolorowych prac tworzonych przez dzieci. Tłem do kreatywnej zabawy jest zaś biel, delikatna szarość i naturalne drewno. Oszczędna i subtelna dekoracja pozwala dzieciom skupić uwagę na tym co ważne. Ogromne okna sprawiają, że wnętrze otwiera się na to, co nas otacza tworząc naturalne obrazy.

Pałac otoczony jest przepięknym parkiem pałacowym, który również został pieczołowicie odtworzony. Drzewa iglaste i liściaste tworzą tu mieniącą się kolorami kompozycję, przepiękną o każdej porze roku. W samym ogrodzie nasadzono ponad tysiąc roślin. Na wiosnę zakwitną tu m. in. żonkile, tulipany, później rododendrony i hortensje. Przed wysiewem trawy zamontowano geokratę, co oznacza, że dzieci mogą swobodnie się bawić, bez żadnej szkody dla pięknego trawnika.  W obecnej chwili trwają przygotowania do stworzenia placu zabaw, który zamierzamy usytuować w trzech strefach parku. Przed przedszkolem powstanie także parking, który pozwoli rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki.

Zależy nam na miejscu z duszą, będącym przestrzenią bezpieczną, ale i umożliwiającą rozwój zgodny z indywidualnymi potrzebami dzieci. Chcemy, żeby przedszkole nie było przechowalnią ani kuźnią talentów, a przyjaznym, radosnym miejscem dla każdego dziecka. Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój ułatwiający adaptację szkolną, inspirując się m. in. pedagogiką Marii Montessori, ważne dla naszej wizji przedszkola są również słowa Janusza Korczaka.

Nasze przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00, przez cały rok z miesięczną przerwą wakacyjną. Każdego dnia firma cateringowa dostarcza do naszej placówki śniadanie oraz obiad i podwieczorek.

W naszym przedszkolu poza codziennymi zajęciami realizującymi podstawę programową proponowane są zajęcia rozwijające: plastyczne, taneczne, rytmiczne, sportowe oraz z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dzieci mają również codzienny kontakt z językiem angielskim poprzez zajęcia prowadzone przez kadrę pedagogiczną przedszkola w ramach realizacji programu

pt. „MIĘDZYNARODOWY PRAGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI – DWUJĘZYCZNE DZIECI”.

Współpracujemy z rodzicami. To rodzice są ostatecznie odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci. Przedszkole jest ważnym, ale pomocniczym narzędziem wpływu na powierzone nam dzieci . Dlatego utrzymujemy bliski kontakt z rodzicami poprzez codzienne rozmowy, spotkania indywidualne, konsultacje, zebrania, warsztaty, różnorodne wydarzenia integrujące oraz rozmowy telefoniczne.

Osiągnięcia

Przedszkolaki biorą udział  w wielu konkursach: plastycznych, recytatorskich, tanecznych, ekologicznych, matematycznych oraz w przeglądach teatralnych, imprezach sportowych i promujących zdrowie zdobywając wyróżnienia i nagrody. Każde dziecko osiąga sukces na miarę swoich możliwości.

Godziny otwarcia od
6.30
Godziny otwarcia do
17.00
Koła zainteresowań
Zajęcia plastyczne
Organ prowadzący
Miasto Zielona Góra
Personel

             Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola tworzy zespół wykształconych, ambitnych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu, zaangażowanych w pracę z dziećmi. Nauczyciele są absolwentami uczelni pedagogicznych i posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi.

W skład zespołu wspierającego opiekę nad dziećmi wchodzą również doświadczeni specjaliści m.in.: logopedzi, oligofrenopedagodzy, terapeuci pedagogiczni, pedagog.

Cechuje nas otwartość, empatia, umiejętność organizacji i kreatywność w działaniu. Jesteśmy nastawieni na zaspakajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka.

Wiemy, jak ważna jest otwartość na różne sposoby wspomagania rozwoju uczniów dlatego (jako kadra przedszkolna) nigdy nie przestajemy się uczyć, śledząc nie tyle „trendy edukacji”, co zdobywając wiedzę z zakresu współczesnej psychologii, pedagogiki i neurodydaktyki, ponadto podejmujemy studia podyplomowe, bierzemy udział w licznych konferencjach, kursach kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych.

Nasze zachowania wobec Dziecka są uprzejme i przepełnione szacunkiem. Traktujemy Dziecko tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.   

Historia

Miejskie Przedszkole nr 41 w Zielonej Górze zostało utworzone 2 września 2019r. a uroczyste otwarcie odbyło się 13 września 2019r. i od tego dnia codziennie tworzymy swoją historię.

Przedszkole mieści się w przepięknym zabytkowym pałacu, który powstał dzięki inicjatywie Carla Ludwiga von Stoscha w latach 1837-1838.

W dniu 2.09.2019r. do czterech oddziałów zapisanych było 100 dzieci. Ze względu na przepiękny park otaczający przedszkole, w którym słychać śpiew ptaków, poszczególne grupy otrzymały ptasie nazwy: Orzełki, Słowiki, Koliberki i Bociany.

W czerwcu 2020 roku pożegnaliśmy swoich pierwszych absolwentów.

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe