Placówka
Placówka nr 291 Elfiki (Żłobek)
Adres
Ruskowy Bród 23, 03-289 Warszawa
Telefon
697808220
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Wiktoria Piąsta
Opis

Nasz żłobek przy ulicy Ruskowy Bród 23 charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym terenem. Mamy tam bardzo dużo miejsca, żeby zorganizować dzieciom nie tylko plac zabaw, ale też by mogły obcować z naturą w znacznie szerszym zakresie. Dodatkowym atutem działki, jest dużo miejsca od frontu co umożliwia łatwe przyprowadzanie i odbieranie dziecka ze żłobka.

Sam budynek jest świeżo po remoncie adaptacyjnym, po którym jest przystosowany do potrzeb dzieci.

Naszą ideą jest wspieranie rodzica w wychowaniu dziecka, bez jednoczesnego pozbawiania tego małego człowieka jego indywidualizmu.
Chcemy pomóc w takim wychowaniu, które ten indywidualizm będzie wydobywało z dziecka i utrwalało w nim, poprzez pełną akceptację osoby i osobowości maluszka.

Elfiki to żłobek, w którym opiekun ma być przede wszystkim przewodnikiem dziecka i wsparciem dla jego indywidualnego rozwoju.
Ma tworzyć odpowiednie warunki do odkrywania i rozwijania przez dzieci ich własnych talentów.
Opiekun, który pozytywnie motywuje, a nie nakazuje i karze.

Chcemy, żeby nasi wychowankowie otrzymali odpowiednią dawkę wsparcia emocjonalnego i społecznego, która pomoże im w przyszłości zachować nienaruszone poczucie własnej wartości, ten naturalny element osobowości każdego dziecka, tak bardzo obecny w okresie wczesnego dzieciństwa, a potem często gdzieś rozmyty…
Apetyt dziecka w tym wieku na poznawanie świata jest tak wielki, a jego umysł tak chłonny, że należy to wykorzystać jak najlepiej, dając możliwie dużo opcji wyboru zamiast ograniczeń.
To są założenia, które realizujemy.

Nasze dzisiejsze maluchy, to jutrzejsi dorośli, mający silne poczucie własnej wartości, asertywni, ale nie pozbawieni empatii, potrafiący bez problemu radzić sobie ze swoimi emocjami, odnoszący sukcesy, a porażki traktujący jedynie jako drogę do sukcesu.
Bo to, jakim dorosłym będzie w przyszłości dziecko, w ogromnej mierze zależy od otrzymanej dawki miłości najbliższych i szeroko pojętej akceptacji w dzieciństwie

Grupy wiekowe
Wolne miejsca
Mamy 26 wolnych miejsc 1 września 2023
Organ prowadzący
Centrum Maluszka Ewa Korzybska
Kierownik - telefon
697808220
Historia

Nasz żłobek powstał z myślą o dzieciach i ich potrzebach.
Idea ta połączyła wiele osób, które miały już doświadczenia w innych instytucjach opieki nad dziećmi.

Naszym fundamentalnym zamysłem była ucieczka od rygoru i szablonowości, jakie panują w większości palcówek.
Miało to być miejsce inne od wszystkich, w którym nie tyle deklaruje się postulat o harmonijnym rozwoju dziecka we wszystkich jego sferach, co go naprawdę realizuje i włącza do tego procesu rodziców.

I tak w 2011 na Warszawskim Zaciszu powstały „Elfiki”.
Początkowo mieściliśmy się przy ul. Kanałowej, gdzie zaczynaliśmy od garstki maluszków.
Szybko okazało się, że nasz pomysł znalazł zrozumienie i wsparcie wśród wielu rodziców, którzy byli bardzo zadowoleni z rezultatów wspólnej pracy z ich pociechami.
Powstała gorąca potrzeba otwarcia żłobka.

Godziny pracy
Zapraszamy dzieci w godzinach 7:00 - 18:00
Kierownik - email
elfiki.bialoleka@gmail.com
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Wózkarnia