Placówka
Placówka nr 211 Niepubliczny Żłobek "Stokrotka" (Żłobek)
Adres
Meksykańska 6, 03-948 Warszawa
Telefon
+48 533 201 800, +48 577 201 850
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Rakowska-Sitek
Zdjęcia
  • Szatnia
  • Korytarz
  • Sala
  • Sala
  • Sala
  • Sala
  • Sala
  • Sala
Opis

Dwujęzyczny ŻŁOBEK STOKROTKA posiada kilku Native Speaker w języku angielskim, profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę z powołania. Pracujemy Metodą Projektu, dzięki czemu efektywnie wspieramy rozwój naszych podopiecznych. Żłobek mieści się na 500 m2 dzięki czemu sale są przestronne, doświetlone świetlikami w suficie. Współpracujemy ze specjalistami z zakresu psychologii, fizjoterapii, logopedii, surdologopedii, neurologopedii. Na stałe w placówce jest zatrudniona pielęgniarka.

Myślą przewodnią funkcjonowania żłobka oprócz nastawienia na wszechstronny rozwój dziecka jest wychowanie w duchu "slow parents". Przemycamy do codzienności maluchów idee Marii Montessori, bliskie nam są obserwacje Korczaka, inspiruje nas Jasper Juul, jednocześnie bawi i uczy Blog Ojciec czy Matka Ginekolog :)

Staramy się również funkcjonować w duchu ekologii: inwestujemy w akcesoria z materiałów odnawialnych, nie kupujemy wody w plastikowych butelkach, segregujemy śmieci itp.

Tworzymy przestrzeń do różnych aktywności dla rodziców i dzieci: mamy kącik wymiany książek, chętnie angażujemy się w różne pomysły i projekty, szukamy aktywności poza żłobkiem.

Działamy charytatywnie- zbieramy nakrętki; różne rzeczy dla ośrodków wsparcia - od dzieci dla dzieci <3 bo wierzymy, że dobro wraca.

Grupy wiekowe
Godziny pracy
7:30-17:30
Organ prowadzący
Ireneusz Malewicz I&M Engineers
Kierownik - telefon
+48 531 296 190
Kierownik - email
zlobek@stokrotka.eu
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7:30-16:30
Wolne miejsca
Brak
Opis udogodnień
Placówka ma 500m2 w związku z czym dzieci mają olbrzymią przestrzeń do wykorzystania. Korzystamy z ekologicznej chemii, środków do dezynfekcji powierzchni a pracownicy z rękawiczek w czasie wykorzystywania czynności higienicznych przy dzieciach. Nie korzystamy z wody w plastikowych butelkach, posiadamy zamontowany na stałe filtr uzdatniający wodę. Posiadamy kącik wymiany książek. Aktywnie angażujemy się w akcje charytatywne.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia dodatkowe odbywają się w specjalnej wyposażanej sali gimnastycznej, a są to Zajęcia ruchowe z elementami Integracji Sensorycznej, Sensoplastyka, Kuchcikowo oraz Supełkowo
Placówka dotowana
Tak
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Plac zabaw

 Rytmika

 Wózkarnia