Placówka
Placówka nr 111 Klub Malucha Bambino (Żłobek)
Adres
Niedzielskiego 2A/U4, 01-875 Warszawa
Telefon
+48 510 693 055
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marzena Wierzbicka
Opis

Tradycyjny start życiowy… we włoskim stylu

Bambino – język, sztuka i edukacja.

W zaciszu osiedla przy ul. Niedzielskiego 2A, stworzyłyśmy wyjątkowy kameralny żłobek pod nazwą Klub Malucha Bambino – jest to kontynuacja naszej pracy z dziećmi, którą rozpoczęłyśmy w 2009 r. jako Klub Malucha Bambino.

Aktualnie 19 miejsc jest w systemie żłobków miejskich. Pacują u nas 4 ciocie na pełny etat. 

Nasi żłobkowicze nie tylko otoczeni są całodzienną opieką, ale również mogą uczestniczyć w autorskim programie artystyczno – językowym.

Bambino jest miejscem spotkań zarówno polskich dzieci jak i tych przybywających z różnych zakątków świata.

Jesteśmy pierwszym żłobkiem w Polsce, który oferuje zajęcia w języku włoskim. I to właśnie język i kultura Włoch jest motywem przewodnim naszego miejsca.

 W naszym żłobku, na naszych spotkaniach z Panią lektorką komunikujemy się również w języku angielskim. Codziennie odbywamy z dziećmi spacery oraz organizujemy zajęcia edukacyjne, organizowane przez naszą kadrę na podstawie planów miesięcznych placówki. Bardzo dużo śpiewamy oraz uczymy dzieci podstawowych technik plastycznych, gdyż przygotowanie manualne oraz rozwój małej motoryki małej jest niezwykle ważny na późniejszych etapach edukacji malucha.

Uczymy dzieci podstawowych codziennych czynności oraz realizujemy program oparty na zajęciach edukacyjnych przygotowujący dzieciaki do życia i zajęć w przedszkolu. Pamiętamy o tym, że to właśnie tu nawiążą się ich pierwsze znajomości, przyjaźnie a dziecko rozwinie swoje zdolności intelektualne, manualne i muzyczne

Chcąc zapewnić Waszemu maluszkowi odpowiednie przygotowanie do edukacji przedszkolnej, by świat poznawał poprzez zabawę, sztukę i muzykę, zapraszamy do żłobka pod nazwą  „KLUB MALUCHA BAMBINO”. Dziecko będzie szczęśliwe, a Państwo spokojnie będą mogli wykonywać w tym czasie inne obowiązki.

 

Grupy wiekowe
Opis udogodnień
Nasz żłobek dysponuje wózkami 6-osobowymi dzięki czemu możemy wychodzić na spacery z dziećmi bez względu na wiek i pogodę. 
Dodatkowe zajęcia

Język włoski - zajęcia prowadzone przez lektorkę języka włoskiego. Są to zajęcia śpiewane, na których dzieci poprzez muzykę oraz zabawy ruchowe poznają język i kulturę Włoch. Na każdych zajęciach wykonywana jest praca plastyczna, dzięki czemu dziecko, nie tylko zdobywa umiejętności językowe, ale również rozwija swoje zdolności manualne oraz ćwiczy małą motorykę. 

Język angielski - zajęcia prowadzone przez lektora języka angielskiego, podczas których poprzez zabawę dziecko ma możliwość nauki języka oraz rozwoju innych umiejętności - np. logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz koordynacji ruchowej. Podczas zajęć z lektorem maluchy uczą się angielskich piosenek, zabaw ruchowych oraz pokazywanek, dostosowanych do ich wieku.    

Godziny pracy
7:30 -17:30
Wolne miejsca
0
Organ prowadzący
Klub Malucha Bambino Marzena Wierzbicka
Kierownik - telefon
+48 510 693 055
Kierownik - email
klub.bambino@gmail.com
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
8:00 - 16:00
Placówka dotowana
Tak
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Parking

 Plac zabaw

 Wózkarnia